آموزش حقوقی مددجویان کمیته امداد از مراجعات به قوه قضاییه می کاهد

به گزارش مجله تور مالزی، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: ارائه خدمات و آموزش مسائل حقوقی رایگان به مددجویان تحت پوشش کمیته امداد سبب کاهش بار مراجعات به قوه قضاییه و عدم تشکیل پرونده های قضایی خواهد شد.

آموزش حقوقی مددجویان کمیته امداد از مراجعات به قوه قضاییه می کاهد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سید مرتضی بختیاری روز یکشنبه در آیین امضا تفاهم نامه با علی بهادری جهرمی رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه اضافه نمود: در این ارتباط یکی از مراحل توانمندسازی مددجویان آموزش حقوقی به آن ها است.

وی با بیان اینکه حمایت از محرومان در نگاه امام (ره) به قدری مهم بوده که کمیته امداد 22 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شد، گفت: محرومان، ولی نعمت ما هستند و این جمله ای نورانی از امام خمینی (ره) و امام خامنه ای است که بار ها بیان شده است.

رئیس کمیته امداد گفت: جایگاه حقوقی در ارائه خدمات به محرومان بسیار مهم است و باید به آن توجه شود، از این رو امروزه باید هر خانواده یک حقوقدان را همانند پزشک خانواده در کنار خود داشته باشد.

بختیاری اضافه نمود: امروز اگر خانواده ها یک حقوقدان داشته باشند 50 تا 60 درصد از پرونده های حقوقی قوه قضاییه کاهش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه امیدواریم با این تفاهم نامه بتوانیم علاوه بر حمایت های فرهنگی و معنوی، حمایت های حقوقی از مددجویان داشته باشیم، گفت: یکی از مراحل توانمندسازی مددجویان توانمندی حقوقی آن ها است.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه نیز در ادامه این نشست گفت: طی سال گذشته بیش از دو میلیون خدمات مشاره ای رایگان به مردم ارائه شده است.

علی بهادری جهرمی با بیان اینکه در حوزه های خدمات معاضدتی کارشناسان به خوبی عمل کردیم، گفت: از ابتدای سالجاری تا به امروز حدود 70 هزار پرونده وکیل معاضدتی به کمیته امداد و بهزیستی معرفی کردیم.

وی گفت: در حوزه مشاور تلفنی که 6 ماه گذشته در چند استان راه اندازی شده، ماهانه بطور میانگین جوابگوی 200 هزار تماس تلفنی هستیم.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: 13 هزار وکیل و کارشناس در سراسر کشور آماده ارائه خدمات به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی هستند.

وی گفت: با توجه به زیرساخت هایی که ایجاد شده، از مددجویان درخواست دارم پای هیچ متنی را پیش از کسب مشاوره از مشاوران ما امضا نکنند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در سال گذشته 220 نفر از پذیرفته شدگان در حوزه وکالت، کارشناسان رسمی و مشاورین خانواده از مددجویان کمیته امداد بودند، گفت: در سال 1399، از 16 هزار نفری که ثبت نام کردند 550 نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند.

وی ادامه داد: مرکز وکلا این آمادگی را دارد که در حوزه آموزش پیش از آزمون و در اختیار قرار دادن جزوه های آموزشی ورود کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1448

به "آموزش حقوقی مددجویان کمیته امداد از مراجعات به قوه قضاییه می کاهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش حقوقی مددجویان کمیته امداد از مراجعات به قوه قضاییه می کاهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید