ارتباطی میان واکسن آسترازنکا و ایجاد لخته خونی وجود ندارد

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت آسترازنکا گفت در بررسی اطلاعات ایمنی افراد واکسینه شده با محصول تولیدی این شرکت و دانشگاه آکسفورد، هیچ شواهدی از افزایش ریسک لخته های خونی وجود ندارد.

ارتباطی میان واکسن آسترازنکا و ایجاد لخته خونی وجود ندارد

بررسی آسترا زنکا بیش از 17 میلیون دریافت کننده واکسن مذکور در انگلیس و اتحادیه اروپا را در برگرفته و پس از آن اجرا شده که مقامات ارشد بهداشتی در برخی کشورها به دلیل مسائل ایجاد لخته خون، واکسیناسیون با محصول این شرکت را متوقف کردند.

در بیانیه این شرکت آمده است: بررسی دقیق تمام اطلاعات ایمنی موجود از بیش از 17 میلیون فرد واکسینه شده در اتحادیه اروپا و انگلیس با واکسن کووید 19 آسترازنکا نشان داده هیچ شواهدی از افزایش ریسک آمبولی ریوی، ترومبوز ورید عمقی یا ترومبوسیتوپنی در گروه های سنی تعیین شده، دسته یا کشور خاصی دیده نشد.

این در حالی است که مقامات در ایرلند، دانمارک، نروژ، ایسلند و هلند استفاده از واکسن آسترازنکا را به دلیل ایجاد لخته های خونی متوقف کرده اند.

حال آنکه آژانس دارویی اتحادیه اروپا نیز اعلام کرده هیچ شواهدی نشان نمی دهد که لخته های خونی توسط واکسن آسترازنکا ایجاد شده باشند. سازمان جهانی بهداشت نیز روز جمعه همین امر را اعلام کرده بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1536

به "ارتباطی میان واکسن آسترازنکا و ایجاد لخته خونی وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباطی میان واکسن آسترازنکا و ایجاد لخته خونی وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید