برای کاهش مرگ و میر به 3 میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، بر ضرورت تسریع در واردات واکسن استاندارد به منظور کاهش مرگ و میر بیماران کووید 19 در کشور تاکید کرد.

برای کاهش مرگ و میر به 3 میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی، با اشاره به مباحث تعرفه بخش خصوصی و پیگیری های اجرا شده در این زمینه اظهار کرد: در بخش خصوصی هزینه تمام شده خدمات طبق قانون باید اعمال شود و در بخش دولتی نیز مسائل در راستا دیگری حرکت می کند لذا تا زمانی که موضوعات راستا درست خود را طی نکنند، مسائل وجود خواهندداشت.

وی افزود: اعتقاد در مجلس نیز بر این است که گره زدن تعرفه بخش خصوصی و دولتی به یکدیگر و همچنین سلب اختیار تعرفه گذاری از سازمان نظام پزشکی مشکل اصلی بوده و باید این موضوع در احکام دائمی برنامه توسعه حل و فصل شود که مجلس نیز باید برای حل مشکل کمک کند.

ظفرقندی ادامه داد: طبق قانون بیمه همگانی در هر دو بخش دولتی و خصوصی باید هزینه واقعی خدمات محاسب شده و بر اساس آن تعرفه ها اعلام و تعادل منابع و مصارف نیز لحاظ شود.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با ا شاره به جلسات و رایزنی های سازمان نظام پزشکی با سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: پس از پیگیری های مکرر توانستیم 8 درصد افزایش گلوبال تعرفه ها را برای 6 ماه دوم سال 99 در شورای عالی بیمه به تصویب برسانیم و دلایل و مطالعات ما در این زمینه مورد قبول سازمان برنامه و بودجه نیز قرار گرفت و حتی مذاکراتی در خصوص اجزای تعرفه ها داشتیم که مقرر شد در ویزیت 25 درصد؛ در هتلینگ 37 درصد، جز فنی هشتک دار 40 درصد و جز فنی بدون هشتک 25 درصد افزایش لحاظ شود.

ظفرقندی با اشاره به اینکه بخش خصوصی در تأمین هزینه های سرباری کرونا ریالی کمک از جایی دریافت نکرده است، شرح داد: بخش دولتی در تأمین هزینه های سرباری از سوی خیرین و دولت کمک های زیادی گرفت اما با وجود هزینه های سرسام آور سرباری کرونا به ویژه در بخش ICU، همکارانمان در بیمارستان های خصوصی هیچ نوع کمک مالی نگرفتند.

وی در خصوص نگرانی برخی از اعضای شورای عالی مبنی بر اینکه افزایش 8 درصد گلوبال تعرفه ها این باور را ایجاد نکند که تعرفه ها در بهمن ماه افزایش داشته لذا برای سال 1400 نیازی به تعیین تعرفه نداریم، اظهار کرد: مذاکرات زیادی اجرا شده و این 8 درصد افزایش در واقع پله ای برای تعیین تعرفه سال 1400 است و این به عنوان تعرفه معوق اعلام شده است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران در ادامه به حل و فصل مسائل پزشکان جوان اشاره کرد و گفت: سالی 3 هزار درخواست گوداستندینگ در نظام پزشکی ثبت می شود که نشان از تمایل همکاران برای مهاجرت دارد و باید مسائل آنها را بررسی کنیم و شرایط را برای ادامه فعالیت و ماندن در کشور مهیا نمائیم.

جهانپور خبر داد؛

اولین واکسن پیروز کرونا در جهان وارد کشور شد

ظفرقندی با گریز به مبحث واکسن کرونا و اینکه 70 درصد مرگ و میرهای ناشی از کرونا در افراد بالای 70 سال رخ می دهد، شرح داد: تنها راه کاهش مرگ و میر واکسیناسیون بوده و باید واکسن استاندارد را تهیه کنیم. برای کاهش مرگ و میر به 3 میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم و نباید زمان طلایی را برای تهیه و توزیع واکسن از دست بدهیم و در اسرع وقت باید کادر درمان و گروه های آسیب پذیر واکسینه شوند.

وی ضمن اظهار خوشحالی از تلاش متخصصان داخلی برای تهیه و تولید واکسن بومی، شرح داد: تا زمان تولید انبوه واکسن داخلی باید واردات واکسن استاندارد به فوریت انجام شود و هر جا که دست دولت بسته است می توان از بخش خصوصی کمک گرفت.

ظفرقندی ضمن اشاره به اینکه مذاکراتی در زمینه تهیه واکسن انجام داده ایم، ادامه داد: با راه های میانبر می توانیم این واردات را انجام دهیم که اگر مساعدت در انتقال ارز صورت گیرد تا دو هفته دیگر واکسن در اختیارمان قرار می گیرد تا حداقل گروه های پرخطر را واکسینه کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1426

به "برای کاهش مرگ و میر به 3 میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای کاهش مرگ و میر به 3 میلیون دوز واکسن فوری نیاز داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید