بیانیه وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگ های

به گزارش مجله تور مالزی، وزارت امور خارجه در مورد فرایند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگ های بیانیه ای را منتشر کرد.

بیانیه وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگ های

متن این بیانیه بدین توضیح است: در نتیجه پیگیری های مستمر وزارت امور خارجه جهت عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، این اقدامات از شروع دولت سیزدهم فرایند مضاعف به خود گرفت و نهایتا همزمان با مشارکت جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم در 21 مین نشست سران کشور های عضو شانگ های در شهر دوشنبه تاجیکستان، تمام 8 کشور عضو اصلی شانگ های بصورت اجماع موافقت خود را با درخواست عضویت دائمی کشورمان در این سازمان اعلام داشته و مراحل حقوقی، فنی و اداری این عضویت شروع شد.

وزارت امور خارجه ضمن ابراز مسرت از این دستاورد مثبت برای کشور، متعهد است تمامی ظرفیت های تخصصی خود را برای انجام هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های ذیربط و دبیرخانه سازمان شانگ های بکار بسته تا فرایند حقوقی و اداری عضویت در کوتاه ترین زمان ممکن به انتها رسد.

پذیرش درخواست جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای، گام مهمی است و نقش مثبتی در توسعه همکاری ها و مناسبت کشورمان با اعضای این سازمان در کلیه ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.

وزارت امور خارجه مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگ های برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و دیپلماسی فعالی را برای تقویت مناسبات با دستگاه های دیپلماسی کشور های عضو در چارچوب این سازمان بکار خواهد گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مهر 1400 بروزرسانی: 2 مهر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1754

به "بیانیه وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگ های" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه درباره عضویت ایران در سازمان شانگ های"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید