تشکیل مجمع خیرین اشتغال و کارآفرین در تهران

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تشکیل مجمع خیرین اشتغال و کارآفرین استان تهران اطلاع داد و اضافه کرد: آنالیز و احصای ظرفیت های اشتغال فراگیر، شناسایی ظرفیت ها و ارائه پیشنهادات عملی برای اعمال مشوق های مادی و معنوی به دستگاه های اجرایی از اهداف این مجمع خواهد بود.

تشکیل مجمع خیرین اشتغال و کارآفرین در تهران

نعمت الله ترکی در گفت وگو با مجله تور مالزی، درباره لزوم حمایت از کارآفرینان و ایجاد مشاغل جدید گفت: تهران شرایطش با سایر استانها متفاوت است بر همین اساس باید مجمع خیرین اشتغال و کار آفرین استان تهران تشکیل می شد. این مجمع آنالیز و احصای ظرفیت های اشتغال فراگیر، شناسایی ظرفیت ها و ارائه پیشنهادات عملی برای اعمال مشوق های مادی و معنوی به دستگاه های اجرایی، ارائه متد و برنامه جهت استعداد سنجی از نیروهای متقاضی اشتغال، یاری برای توسعه مشاغل خرد و خانگی و ایجاد ارتباط و همکاری با شبکه فروش ملی و بین المللی برای عرضه تولیدات تشکل های خیریه و واحدهای تحت حمایت خیرین کارآفرین را به عنوان اهداف اصلی خود پیگیری می نماید.

وی اضافه نمود: نرخ اشتغال در استان تهران 65 درصد در بخش خدمات و 30 درصد در بخش صنعت و معدن و 5 درصد کشاورزی است. چون تهران در بخش خدمات بیشترین درصد اشتغال را دارد موجب می گردد بیکارهای سایر استانها به سمت تهران بیایند چون فرد با یک موتور سیکلت در کوتاه مدت در تهران صاحب درآمد و اشتغال شده و می تواند روزی 100 هزارتومان درآمد داشته باشد. همچنین در تهران ما 650 هزار واحد صنفی و 5000 واحد صنعتی داریم که همان 30 درصد را شامل می گردد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران ادامه داد: اشتغال در تهران به 2 قسمت تحصیلکرده ها و سایر تقسیم می گردد که مشاغل خانگی و سایر بخش عمده ای از اشتغال تهرانی ها است. به جرات باید گفت فرصت های زیادی در تهران داریم برای همین به بخش خصوصی رجوع کردیم و دولت باید فقط پشتیبانی کند.

وی تاکید نمود: در ایران کسی بگوید بیکار هستم درست نیست چون فرد یا اهل کار نیست یا حرفه نمی داند و کار در ایران زیاد است. با این حال این مجمع می تواند با حمایت دولت نقش موثری در احیای صنایع و توسعه اشتغال و کارآفرینی نقش داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 فروردین 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 91

به "تشکیل مجمع خیرین اشتغال و کارآفرین در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل مجمع خیرین اشتغال و کارآفرین در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید