(تصاویر) حضور الهام علی اف با همسر و دخترش در قره باغ

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس جمهور آذربایجان از چندین شهر و روستا که در خلال جنگ قره باغ از کنترل جمهوری ارمنستان آزاد شده است بازدید کرد.

(تصاویر) حضور الهام علی اف با همسر و دخترش در قره باغ

جهت دریافت خدمات نکات طراحی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان از شهر های فضولی، زنگیلان، لاچین و جبرئیل که پس از جنگ قره باغ از کنترل جمهوری ارمنستان آزاد شده است بازدید کرد.

علی اف در جریان بازید از بعضی مناطق روستایی در قره باغ کوهستانی، ضمن تاکید بر لزوم بازسازی فوری منازل مناطق آزاد شده، توضیح داد که در دوران اشغال جنگل های منطقه به دست ارمنی ها به آتش کشیده شده است.

رئیس جمهور آذربایجان با اشاره به آماده بودن طرح های بازسازی اضافه نمود: متعاقب آن بلافاصله کار های بازسازی شروع خواهد شد.

علی اف در این بازدید ضمن تاکید بر لزوم بازسازی فوری منازل مناطق آزاد شده، توضیح داد که در دوران اشغال جنگل های منطقه توسط ارمنی ها به آتش کشیده شده است.

رئیس جمهور آذربایجان با اشاره به این که تمامی برنامه های شهری آماده بوده و بحث و آنالیز روی آن ها پس از تقدیم به وی شروع خواهد شد، گفت که متعاقب آن بلافاصله کار های بازسازی شروع خواهد شد. پروژه روستای هوشمند از روستای آغالی زنگیلان به عنوان نخستین روستای بازسازی شده، شروع می گردد.

الهام علی اف را در بازدید از شهر های آزاد شده قره باغ همسرش مهربان علیوا و دخترش لیلا همراهی کردند.

جمهوری آذربایجان و ارمنستان بعد از 44 روز درگیری در قره باغ کوهستانی با وساطت روسیه 24 آبان (نهم نوامبر)، بر سر آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی به توافق رسیدند. براساس این توافق، ارمنستان موظف شد اراضی اشغالی جمهوری آذربایجان را در آغ دام، کلبجر و لاچین را تخلیه نموده و کریدوری زمینی از نخجوان به آذربایجان ایجاد کند.

در مقابل جمهوری آذربایجان نیز متعهد شد ضمن توقف عملیات های نظامی در قره باغ، کریدور لاچین را برای اتصال قره باغ به خاک ارمنستان تضمین کند. شهر آزاد شده شوشا به همراه همه مناطق آزادشده طی 44 روز گذشته هم به جمهوری آذربایجان واگذار شد. روسیه نیز طی این مدت، به عنوان حافظ آتش بس نیرو های پاسدار صلح خود را در منطقه قره باغ کوهستانی و در امتداد خطوط تماس مستقر نموده است.

ارتش آذربایجان در جریان این عملیات در قره باغ کوهستانی بیش از دو هزار و 800 نفر از نیرو های خود را از دست داد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1424

به "(تصاویر) حضور الهام علی اف با همسر و دخترش در قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) حضور الهام علی اف با همسر و دخترش در قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید