جزئیات پرداخت کمک هزینه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا

به گزارش مجله تور مالزی، دولت در دور دوم حمایت های مالی کرونایی از اقشار آسیب پذیر پرداخت وام یک میلیون تومانی برای 10 میلیون خانواده و کمک هزینه 100 هزار تومانی برای 30 میلیون خانوار را در نظر گرفته است.

جزئیات پرداخت کمک هزینه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، هفته گذشته دولت تصمیم گرفت برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا دور جدیدی از تعطیلی گسترده در سراسر کشور را اجرا کند. با تعطیلی کسب و کارها رییس جمهوری گفت که مساعدت های مالی برای گروهی از مردم در نظر گرفته است.

این حمایت مالی شامل پرداخت چهارماه کمک هزینه بلاعوض و امکان دریافت وام بانکی است. مبلغ کمک هزینه 100 هزارتومان است که به مدت چهارماه (از ماه جاری تا خاتمه سال) به حساب 30 میلیون نفر واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

طبق گفته رییس جمهوری برای 10 میلیون خانواده نیز وام یک میلیون تومانی با بازپرداخت 30 ماهه پرداخت می شود. البته دولت پیش از این نیز وام یک میلیون تومانی به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر در 30 قسط پرداخت کرد و تا کنون پنج قسط آن از خانوار کسر شده است.

تا کنون مشخصات دریافت کنندگان این کمک ها اعلام نشده است اما به طور معمول زنان سرپرست خانوار، کارگران روزمزد که درآمد ثابت ندارند و افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در لیست افراد تحت حمایت طرح های دولتی قرار دارند.

اگر برای 30 میلیون نفری که برای پرداخت یکصد هزار تومانی گزینش شده اند یارانه نقدی و کمک معیشتی هم پرداخت شود که احتمالا اینگونه خواهد بود پرداختی آنها از بابت یارانه نقدی دولت بین 200 تا بیش از 900 هزار تومان است.

بر این اساس، برای خانوار یک نفره که 45 هزار و 500 تومان یارانه نقدی، 55 هزار تومان کمک معیشتی و 100 هزار تومان کمک بلاعوض کرونا دریافت می کند در مجموع تا خاتمه سال هر ماه حدود 200 هزار و 500 تومان پرداخت خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1285

به "جزئیات پرداخت کمک هزینه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات پرداخت کمک هزینه 100 هزار تومانی و وام یک میلیونی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید