حریرچی: ویروس کرونا دوره بازگشت دارد

به گزارش مجله تور مالزی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طبق پیش بینی پزشکان و متخصصان ویروس کرونا دارای دوره بازگشت است لذا باید هوشیار باشیم.

حریرچی: ویروس کرونا دوره بازگشت دارد

به گزارش مهر، ایرج حریرچی شامگاه پنجشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شاهرود که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر برگزار گردید، ضمن بیان اینکه کویید 19 یا همان کرونا دارای دوره بازگشت است، اعلام کرد: باید از هرگونه عادی سازی و عادی نمایی در مورد بیماری کرونا پرهیز کرد چرا که کرونا بیماری جدی محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه باید در قبال بازگشت کرونا هوشیار بود، اضافه نمود: یکی از راه هایی که می تواند هوشیاری ما در قبال بازگشت کرونا را افزایش دهد، تحلیل داده ها و آنالیز اقدامات گذشته در راستای برطرف نقاط ضعف است.

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در زمینه کرونا باید از اقدامات سابق درس مهمی گرفت، اعلام کرد: معتقدیم که شاید در ابتدای شیوع این ویروس در سطح ایران و حتی کشورهای دیگر غفلتی وجود داشت و این مهم قابل توجیه بوده باشد اما برای آینده غفلت توجیهی ندارد.

حریرچی ضمن تقدیر از کادر درمانی در مقابله با کرونا، اعلام کرد: یکی از مهمترین مسائلی که باید به آن توجه داشته باشیم، مدیریت شرایط برای آینده است.

وی درباره شاهرود و میامی که در واقع شهرستان های زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود محسوب می شوند، شرح داد: آمارها نشان داده که تا کنون به ازای هر بیمار 0.6 نفر به کرونا مبتلا می شوند که باید با آگاهی رسانی بیشتر این میزان را نیز کاهش داد.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 970

به "حریرچی: ویروس کرونا دوره بازگشت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریرچی: ویروس کرونا دوره بازگشت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید