خبرنگاران درگیری نیروهای وابسته به امارات و عربستان در فرودگاه عدن

به گزارش مجله تور مالزی، تهران- خبرنگاران- منابع خبری جمعه شب از وقوع درگیری میان نیروهای شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات متحده عربی و نیروهای وابسته به عربستان سعودی در فرودگاه عدن واقع در جنوب یمن خبر دادند.

خبرنگاران درگیری نیروهای وابسته به امارات و عربستان در فرودگاه عدن

به گزارش الجزیره، نیروهای شورای انتقالی جنوب یمن به فرودگاه عدن هجوم برده و در اطراف این فرودگاه مستقر شدند.

بر اساس این گزارش، نیروهای شورای انتقالی جنوب با تحویل این فرودگاه به نیروهایی که در عربستان سعودی آموزش دیدند مخالفت کردند.

یک منبع یمنی از وقوع ناآرامی در اطراف فرودگاه عدن خبر داد و گفت که نقاط امنیتی در اطراف فرودگاه عدن از سوی نیروهای شورای انتقالی جنوب ایجاد شده است.

شهر عدن اوایل آگوست سال گذشته میلادی (2019) شاهد درگیری شدید بین نیروهای دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و نیروهای شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات متحده عربی بود.

خاتمه پس از ماه ها کشمکش و درگیری مسلحانه میان نیروهای وفادار به عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی یمن (وابسته به عربستان) و شورای انتقالی جنوب (وابسته به امارات) در جنوب این کشور، چهاردم آبان ماه با میانجیگری سعودی ها، توافقی میان نیروهای شورای انتقالی جنوب و نیروهای منصور هادی در ریاض به امضا رسید.

امضای این توافق با حضور چهره هایی همچون محمد بن سلمان ولیعهد سعودی، محمد بن زاید آل نهیان ولیعهد ابوظبی و منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن در ریاض صورت گرفت. از مهم ترین بندهای توافق ریاض می توان به استقرار نیروهای وابسته به منصور هادی در شهر عدن ظرف مدت 7 هفته، متمرکز شدن نیروهای نظامی زیر نظر وزارتخانه های کشور و دفاع، مقابله مشترک با جنبش انصارالله، تشکیل یک کمیته نظارت بر توافق ریاض با نظارت عربستان و مشخص 12 وزیر از شورای انتقالی جنوب در دولت آینده از مجموع 24 وزیر کابینه اشاره کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 832

به "خبرنگاران درگیری نیروهای وابسته به امارات و عربستان در فرودگاه عدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درگیری نیروهای وابسته به امارات و عربستان در فرودگاه عدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید