زمان برگزاری کنکور اعلام شد

به گزارش مجله تور مالزی، دکتر خدایی در این نشست که امروز (سه شنبه) به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت، درخصوص برگزاری آزمون دکتری که جدی ترین پروژه ملی است که قرار است در کشور برگزار شود، گفت: بسته های بهداشتی برای داوطلبان آماده کرده ایم و کلیه ملزومات بهداشتی از جمله ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی را در اختیار دانشگاه ها قرار خواهیم داد و برای اجرا، ورود و حفاظت آزمون نیز پروتکل هایی آماده شده است و طی مکاتباتی از دانشگاه ها خواسته شده تا امکانات خود را برای برگزاری این آزمون به این سازمان اعلام کنند.

زمان برگزاری کنکور اعلام شد

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به برگزاری آزمون ها اظهار کرد: در این زمینه سه مصوبه مختلف پیش رو داریم؛ یکی شروع سال تحصیلی در مهر ماه، برگزاری کنکور سراسری 20 روز پس از پایان امتحانات نهایی دوره متوسطه و برگزاری آزمون های تحصیلات تکمیلی پس از ماه مبارک رمضان است.

به گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور، فعلاً تغییراتی در تاریخ برگزاری آزمون ها اجرا شده و آزمون دکتری از 9 اسفند 1398 به 9 خرداد 1399 و آزمون کارشناسی ارشد از 29 فروردین به 23 خرداد 1399 منتقل شده است.

وی همچنین درخصوص تاریخ احتمالی برگزاری کنکور سراسری شرح داد: کنکور سراسری قرار بود 12 و 13 تیر ماه برگزار شود که چون با تاریخ برگزاری امتحانات نهایی آموزش متوسطه در ارتباط است و بر اساس رایزنی های با همکاران مان در وزارت آموزش و پرورش از آنجایی که امتحانات نهایی قرار است 16 خرداد شروع و حدوداً 14 تیرماه به پایان برسد، در نتیجه 20 روز پس از این تاریخ حدود هفته اول مرداد ماه می شود که ما بتوانیم به احتمال قوی کنکور سراسری را برگزار کنیم.

بنا بر اعلام روابط عمومی وزارت علوم، خدایی گفت: جلسات متعددی با حوزه معاونت آموزشی و مرکز سنجش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز داشتیم و پیش بینی شده است که از اواخر خرداد تا اوایل مرداد فصل مناسبی از جهت کنترل بیماری کووید 19 است که بتوان برخی آزمون های حضوری را برگزار کرد. سعی خواهیم کرد در چینش صندلی ها فاصله 1.6 متری رعایت شود و از فضاهای دانشگاه های بزرگ نهایت استفاده شود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 954

به "زمان برگزاری کنکور اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان برگزاری کنکور اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید