شوک تازه سعودیها برای بازار نفت

به گزارش مجله تور مالزی، شرکت آرامکوی سعودی گفت عرضه نفت خود شامل نفتی که به مشتریان داخلی و خارجی عرضه می کند را در آوریل به 12.3 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد داد.

شوک تازه سعودیها برای بازار نفت

به گزارش مجله تور مالزی، امین ناصر، مدیرعامل شرکت آرامکوی سعودی گفت عرضه نفت در آوریل 300 هزار بشکه در روز بالاتر از حداکثر ظرفیت تولید پایدار 12 میلیون بشکه در روز خواهد بود.

وی در ادامه اضافه کرد: این شرکت با مشتریانش توافق کرده است این حجم نفت را از اول آوریل فراهم کند.

میزان عرضه به بازار در صورت اقدام به برداشت از ذخایر ممکن است با میزان تولید متفاوت باشد.

افزایش کم سابقه عرضه نفت از سوی ریاض در پی شکست مذاکرات روز جمعه اوپک پلاس در وین صورت می گیرد که به همکاری سه ساله رقبای نفتی خاتمه داد و جنگ قیمت را برای تصاحب سهم بازار آغاز کرد.

وزیران نفت اوپک پنج شنبه گذشته از اضافه کردن شدن 1.5 میلیون بشکه در روز به کاهش تولید گروه اوپک پلاس و تمدید اجرای توافق تا خاتمه سال 2020 حمایت کرده بودند اما پیشنهاد اوپک با مخالفت روسیه روبرو شد که ترجیح داد توافق فعلی تا خاتمه سه ماهه دوم تمدید شود.

اوپک در واکنش به پایان بی نتیجه مذاکرات، سقف تولید نفت اعضای خود را برداشت و گفت تولیدکنندگان از اول ماه میلادی آینده هر میزان که بخواهند می توانند نفت تولید کنند.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک پلاس تولیدش را تحت پیمان فعلی که در آخر مارس منقضی می شود، 2.1 میلیون بشکه در روز محدود کرده و عربستان سعودی عمده بار این کاهش تولید را برعهده گرفته بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 822

به "شوک تازه سعودیها برای بازار نفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شوک تازه سعودیها برای بازار نفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید