طالبان: با هر نیروی نظامی در افغانستان مقابله می کنیم

به گزارش مجله تور مالزی، خبرگزاری خبرنگاران- گروه طالبان گفت ما پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با هر نیروی نظامی مقابله خواهیم کرد.

طالبان: با هر نیروی نظامی در افغانستان مقابله می کنیم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، گروه طالبان در بیانیه ای مدعی شد: بدون مقاومت نیرو های دولتی، کنترل بخش های زیادی از خاک افغانستان را به دست گرفته ایم و این مسئله نشان می دهد مردم افغانستان خواستار جنگ نیستند. جنگ سالاران قدیمی با توصیه طرف های خارجی برای تشکیل یک نیروی نظامی نو برای مقابله با ما کوشش نموده و زمینه را برای جنگ داخلی پس از خروج نظامیان خارجی از افغانستان آماده می نمایند. ما پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان با هر نیروی نظامی مقابله خواهیم کرد.

در همین حال، الجزیره به نقل از یک منبع امنیتی، در انفجار بمب در استان قندهار افغانستان چند نفر کشته یا زخمی شدند.

برق کابل حتی یک ساعت دوام نیاورد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از کابل، در حالی که امشب شرکت برق دولتی افغانستان (برشنا) با اسم خبر خوش اظهار داشت، پس از سه روز پایه های تخریب شده برق وارداتی را در منطقه سالنگ ترمیم نموده است ساعتی نگذشته بود که پایه های خطوط انتقال برق در منطقه رباط سنگی استان پروان منهدم شد و دوباره مرکز و تعدادی از استان های افغانستان بی برق شد. گفته می گردد این پایه ها با استفاده از مین منفجر شده است.

در هفتاد و دو ساعت گذشته به طور کلی، کابل و یازده استان دیگر افغانستان به علت ترمیم پایه های منهدم شده برق در منطقه سالنگ به وسیله افراد ناشناس بی برق بود.

شرکت برق افغانستان از عاملان حمله به خطوط انتقال برق به اسم دشمنان روشنایی یاد می نماید. این شرکت هم اکنون با استفاده از منابع داخلی برق بیمارستان ها و مراکز تهیه اکسیژن را تامین می نمایند و برای کابل نشینان هم در شبانه روز به طور میانگین دو ساعت برق می دهد. هفتاد و پنج درصد برق افغانستان از کشور های همسایه وارد می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 15 مرداد 1400 بروزرسانی: 15 مرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1699

به "طالبان: با هر نیروی نظامی در افغانستان مقابله می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: با هر نیروی نظامی در افغانستان مقابله می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید