مقاله: 10 چیز که درباره هالووین کانادا نمیدانستید!

به گزارش مجله تور مالزی، در اکتبر سال 2011، کانادایی­ها تنها برای صنایع شیرینیجات بیش از 350 میلیون دلار خرج کردند. طبق این آمار، بیشترین هزینه کانادایی­ها در روز کریسمس (بیش از 450 میلیون دلار) صرف شیرینی می­شود. بعد از آن، روز هالووین پرخرج­ترین روز سال است.

مقاله: 10 چیز که درباره هالووین کانادا نمیدانستید!

پس از تصرف سرزمین سلتیک به دست رومی­ها (43 سال بعد از میلاد مسیح)، برخی مراسم­های رومی نیز وارد فرهنگ سلتیک شد. یکی از این مراسم­ها برای بزرگداشت پومونا، الهه درختان و میوه ­ها برگزار می­شد. سمبل پومونا، سیب است که در روز هالووین نیز از آن استفاده می­شود.

تا حدود سال 1800 ساخت فانوس کدوحلوایی چندان رایج نبود. مهاجران ایرلندی پس از ورود به امریکا متوجه شدند کنده کاری کدو از ساخت فانوس شلغمی خیلی راحت­تر است.

ساخت فانوس کدوحلوایی در ایرلند شروع شد. طبق یک افسانه قدیمی به نام استینگی جک، مردی به نام جک وجود داشت که سر به سر شیطان می­گذاشت. پس از مرگش خدا اجازه نداد جک وارد بهشت شود و شیطان هم او را داخل جهنم راه نمی­داد. در نتیجه جک محکوم شد تا ابد در تاریکی شب زندگی کند. شیطان جرقه نور کم­سویی به جک داد تا راهش را پیدا کند. طبق افسانه، جک آن نور را داخل یک شلغم کنده کاری شده گذاشت و همراهش می­برد. امروزه به جای شلغم، مردم فانوس کدو حلوایی درست می­کنند.

منبع مقاله: 10 چیز که درباره هالووین کانادا نمیدانستید!

انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1791

به "مقاله: 10 چیز که درباره هالووین کانادا نمیدانستید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: 10 چیز که درباره هالووین کانادا نمیدانستید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید