موضع آمریکا در قبال یمن در مقایسه با زمان ترامپ تغییری نکرده است

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران، سخنگوی جنبش انصارالله یمن گفت که یمنی ها منتظر موضع دولت آمریکا در قبال ابتکار ارائه شده از سوی دولت نجات ملی یمن هستند اما تا کنون پاسخی دریافت نکرده اند.

موضع آمریکا در قبال یمن در مقایسه با زمان ترامپ تغییری نکرده است

محمد عبدالسلام در مصاحبه با برنامه بلا حدود (بدون مرز) در شبکه خبری الجزیره تاکید نمود: آمریکا بخشی اساسی از تجاوز به یمن است و طبیعی است که مذاکره با آنها را بپذیریم چرا که میانجی نیستند بلکه یک طرف اصلی در این جنگ هستند. اگر آمریکایی ها در توقف تجاوز و محاصره جدی بودند متجاوزان را به شکل فوری متوقف می کردند همانند چیزی که درباره بحران عربستان و قطر صورت گرفت.

وی همچنین اضافه کرد که موضع دولت جدید آمریکا در مقایسه با دوره ترامپ تغییر نکرده است مگر در حرف و اظهارات و تعلیق تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن.

عبدالسلام گفت: آمریکا می داند چه می نماید و دنبال منافع خود است و هنگامی که فهمید این دسته بندی گفتمان دیپلماتیکش را با مشکل روبرو خواهد نمود، آن را لغو کرد.

وی ادامه داد: هنگامی که طرف دیگر آماده جداسازی جنبه انسانی از فرایند نظامی باشد ما هم در آن موقع آماده مذاکره خواهیم بود.

عبدالسلام توضیح داد: آیا آمریکایی ها برای برطرف محاصره به ما احتیاج دارند؟ این موضوع در دست آنهاست نه دست ما و اگر آتش بس و برطرف محاصره را اعلام نمایند ما نیز برای تعامل مثبت با این اقدامات آماده خواهیم بود.

وی اضافه کرد: ما فقط به وسیله عمانی ها پیغام هایی را دریافت کردیم و تا کنون با آمریکایی ها ملاقات نداشته ایم. اما اگر جدیت را در آنها ببینیم مسئله ای در ملاقات با آنها نداریم. ملاقاتها با نماینده ویژه سازمان ملل در امور یمن را متوقف کردیم چرا که وی از این ملاقاتها تنها برای گزارش به شورای امنیت استفاده می کرد نه برای ملت یمن.

عبدالسلام درباره نبرد مارب هم گفت که این نبرد از زمان شروع جنگ یمن شعله ور بوده و یکی از مهمترین پایگاه های نظامی اشغالگران بشمار می رود.

وی ادامه داد: طرف مقابل با 9 بند مطرح شده از سوی ما درباره مارب مخالفت کرد. اگر به این بندها که مارب و یمن را از مسائل متعددی دور می سازد پاسخ مثبت دهند ما مسئله ای نداریم. ما در موضع دفاع هستیم و هنگامی که عرصه بر رهبران ائتلاف و مزدوران تنگ شد صدای جامعه بین المللی بلند شد این در حالی است که این صدا را در قابل درد و رنج یمنی ها نمی شنویم.

عبدالسلام تاکید نمود: شلیک موشک های بالستیک و پهپادها یک موضع دفاعی است. در یک ماه اخیر جنگنده های متجاوزان بیش از هزار حمله هوایی انجام دادند که 90 درصد آن در مارب بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1501

به "موضع آمریکا در قبال یمن در مقایسه با زمان ترامپ تغییری نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع آمریکا در قبال یمن در مقایسه با زمان ترامپ تغییری نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید