نشست اعضای برجام بدون حضور ایران برگزار شد

به گزارش مجله تور مالزی، خبرنگاران : میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین از دیدار روسای هیئت های مذاکره کننده در وین بدون حضور ایران خبر داده و به دستورکار این جلسه اشاره کرد.

نشست اعضای برجام بدون حضور ایران برگزار شد

به گزارش به نقل از ایسنا، میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش از دیدار روسای هیئت های مذاکره کننده در مذاکرات احیای توافق هسته ای، بدون حضور ایران خبر داده و نوشت: دیدار روسای هیئت های مذاکرات وین(بدون ایران و بدون کارشناس ها) امروز برای ارزیابی پیش رفت های حاصله و مصاحبه درباره گام های بعدی برگزار گشت. صندلی روسیه خالی است چون باید سر پا می ایستادم تا این عکس را بگیرم.

مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات از ماه گذشته برگزار گشته است.

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته اند و کنندگان دولت آمریکا با کنندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می کنند.

اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند.

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تا به امروز بیان کرده آماده لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1630

به "نشست اعضای برجام بدون حضور ایران برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست اعضای برجام بدون حضور ایران برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید