نظر سالیوان درباره مذاکرات وین

به گزارش مجله تور مالزی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در گفت وگو با شبکه خبری فاکس نیوز مذاکرات وین درباره بازگشت آمریکا به برجام را سازنده توصیف کرد و گفت همه مسایل مربوط به تحریم و هسته ای روی میز قرار دارند.

نظر سالیوان درباره مذاکرات وین

به گزارش ایرنا، جیک سالیوان گفت: نخست آنکه گفت وگوهای وین سازنده بوده است به این معنا که کوشش واقعی با پنج عضو دائمی شورای امنیت به علاوه آلمان از یک سو و ایران از سوی دیگر در حال اجرا است تا همه مسائل مربوط به تحریم ها و مسائل هسته ای روی میز قرار گیرد.

وی ادامه داد: بنابراین ما می توانیم در نتیجه توافق برای پیروی از مبنای پایبندی در برابر پایبندی به توافقنامه بازگردیم اما من قرار نیست در تلویزیون درباره این سوال که چگونه مساله پایبندی در برابر پایبندی اجرایی می شود، صحبت کنم.

مشاور امنیت ملی بایدن اضافه نمود: آنچه که من خواهم گفت این است که ایالات متحده قرار نیست تحریم ها را لغو کند، مگر اینکه ما این اطمینان را داشته باشیم که ایران واقعا میخواهد به تعهدات خود در توافقنامه عمل کند.

سالیوان مدعی شد: به این ترتیب، منجر به آن خواهد شد که زمان شکست برنامه هسته ای آن را گسترش می دهد، سطح غنی سازی و دامنه غنی سازی را در آن کشور کاهش می دهد.

وی تکرار کرد: تا زمانی که به همه این موارد اعتماد نکنیم، ایالات متحده قرار نیست هیچ امتیازی بدهد.

جمهوری اسلامی ایران همیشه تاکید نموده است، آمریکا در سال 1397 به طور یکجانبه از برجام خارج شده است و برای بازگشت به آن باید تمام تحریم های پس از آن سال لغو کند.

در صورتی که ایران با راستی آزمایی، لغو تحریم ها را تایید کرد، آنگاه آمریکا می تواند به برجام بازشود و ایران هم به پایبندی به تعهدات خود باز می شود.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و سرپرست تیم مذاکره کننده در این دور از گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام که در وین جریان دارد، روز گذشته از پیشنهاد متن ایران سخن گفت که اعضای برجام بر روی آن، در حال کار هستند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1567

به "نظر سالیوان درباره مذاکرات وین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر سالیوان درباره مذاکرات وین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید