پروژه های محله محور نشانه تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران است، منطقه21 برای انجام مگاپروژه ها، دارای موقعیت استثنائی است

به گزارش مجله تور مالزی، خبرگزاری خبرنگاران- حامد مظاهریان معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در حضور و بازدید چند ساعته خود از منطقه21 گفت: در بیشتر مناطق تهران فرصت برای انجام و تکمیل مگاپروژه ها به سرانجام رسیده ولی در منطقه21 این قابلیت استثنایی باتوجه به وجود زمین ها و فضاهای بزرگ مقیاس و همچنین بافت مسکونی زیر ده درصدی دیده می شود.

پروژه های محله محور نشانه تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران است، منطقه21 برای انجام مگاپروژه ها، دارای موقعیت استثنائی است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی منطقه 16 و روابط عمومی منطقه 21 شهرداری تهران : حامد مظاهریان روز چهارشنبه از پروژه های محله محور منطقه 16 و 21 شهرداری تهران بازدید کرد و طی این بازدید در منطقه 16 از که پروژه های ؛ کوچه های رنگی محله باغ آذری و خزانه بخارایی ، پروژه فرهنگی ورزشی میثاق ، مجموعه ورزشی بهمن نجفی و نخستین موزه محلات بازدید صورت پذیرفت از اجرای پیروز پروژه ها در منطقه 16 ابراز رضایت کرد و گفت : منطقه 16 در پی اجرای تدابیر و سیاستگذاری شهرداری تهران اکنون موجب رضایت حداکثری شهروندان منطقه شده است .

همچنین مظاهریان در ابتدای نشست هم اندیشی با شهردار و مدیران شهری ورودی غربی پایتخت افزود: در تاریخ 114ساله بلدیه، تغییر رویکرد کنونی که مدنظر مدیریت ارشد شهری کلانشهر تهران مبنی بر اینکه تهران؛ از کوچه ها آغاز می شود، به نوعی تحول بزرگی به شمار می رود؛ چراکه توجه به شهروندان ساکن محله ها که سرمایه های اصلی شهر محسوب می شوند بسیار ضروری به نظر می رسد.

وی در ادامه تاکید کرد: توجه به پروژه های کوچک مقیاس در سطح محله های شهر تهران که شهروندان همه روزه با آنها سروکار دارند، نتیجه تغییر رویکرد مدیریت شهری است و نگاهی متفاوت که به محله و اهمیت ساکنین آن محله وجود دارد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران شرح داد: شهرداران مناطق و نواحی غیر از انجام امور روزمره شان، به درب خانه های شهروندان مراجعه کنند، تک تک شان را بشناسند، با آنان هم صحبت شوند و نیازها و خواسته های محله ای از پایین به بالا مجال طرح پیدا کند به طوری که یکی از عناصر مبحث توسعه پایدار که برنامه ریزی از پایین به بالا و مشارکتی است محقق شود.

در ادامه این نشست رجب زاده شهردار منطقه21 گفت: هم اکنون و پس از گذشت 6ماه از حضورم در این منطقه، با افتخار می توان گفت که با 65درصد، رتبه دوم پیشرفت فیزیکی پروژه های کوچک مقیاس و توسعه محله ای از آن منطقه21 است.

وی ادامه داد: پروژه های توسعه محله ای یکی از افتخارات مدیریت شهری در دوره حاضر است و یکی از خلاء های سنواتی بودجه در شهر تهران محسوب می شد، مردم نقش مشارکت خودشان در توسعه شهر را به صورت واضح می بایست ببینند تا بیش از گذشته در کنار مدیریت شهری باشند.

شهردار منطقه21 در ادامه افزود: توجه به تقسیم عادلانه پروژه های توسعه محله ای در سطح محله های 13گانه ورودی غربی پایتخت در سال1400، به عنوان اصلی ترین عامل در برنامه ریزی ها مدنظر قرار گرفته است.

وی یاداور شد: تمرکز اصلی ما در مجموعه مدیریت شهری منطقه21 بر این بود که پروژه ها واقعا متناسب با نیازهای اساسی هر محله تعریف و مورد اجرا واقع شود.

رجب زاده با اشاره به طرح ایجاد پلازا در میدان کمال الملک افزود: این میدان با قدمتی قریب به 40سال و نامگذاری کمال الملک نقاش شهیر ایرانی بر آن، متاسفانه هیچ اثری از هنر و نقاشی در آن مشاهده نمی شد، لذا با هدف ایجاد فضایی تحت عنوان درنگ در شهر؛ توسعه فضاهای عمومی با موضوع عابرین پیاده، این مکان به پلازای شهری و محلی پایلوت و شاخص برای تعاملات و همچنین برپایی رویدادهای فرهنگی و هنری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: سند توسعه منطقه21، در نخستین روزهای حضورم برای اولین بار مورد پایش و تدوین قرار گرفت، هم اکنون برنامه های کوتاه و بلند مدت طبق این سند تعریف و پیش بینی می شود.

شهردار منطقه21 اظهار داشت: تلاش ما بر این است تا محدوده منطقه با وجود این همه ظرفیت، به مقصد گردشگری، فروشگاهی و تفرجگاهی تبدیل شود. با انجام این اقدامات شب مرگی و تمرکز صنعتی از این منطقه زدوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، در این نشست تخصصی شهردار منطقه21 به ارائه گزارشی تفصیلی درخصوص پروژه های بزرگ و کوچک مقیاس در دست انجام این منطقه در حوزه های مختلف پرداخت.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 فروردین 1400 بروزرسانی: 13 فروردین 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1479

به "پروژه های محله محور نشانه تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران است، منطقه21 برای انجام مگاپروژه ها، دارای موقعیت استثنائی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های محله محور نشانه تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران است، منطقه21 برای انجام مگاپروژه ها، دارای موقعیت استثنائی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید