پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات برای کتابداران از سوی مجلس

به گزارش مجله تور مالزی ، به نقل از پایگاه خبری خانه ملت، نصرالله پژمان فر، خطاب به سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه چرا با وجود افزایش 50 درصدی فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری این افزایش امتیازات برای کتابداران شاغل نهاد کتابخانه های عمومی اعمال نشده است، گفت: موضوع افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری به تمامی دستگاه ها برای اجرا ابلاغ شده اما متاسفانه علیرغم پایین بودن سطح حقوق مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی نسبت به بسیاری از کارکنان دیگر این افزایش حقوق شامل حال آن ها نشده است.

پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات برای کتابداران از سوی مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتابداران در عرصه مسائل فرهنگی زحمات زیادی می کشند اما کمترین انتظار را دارند، افزود: کتابداران حقوق بسیار ناچیزی دارند و به طور مداوم با رده های مختلف سنی و افراد متعددی روبرو هستند و کار آن ها فکری و بسیار پرزحمت است.

وی عدم اعمال افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری در خصوص کتابداران را تضییع حقوق و ظلم در حق آن ها دانست و گفت: متاسفانه برای این قشر تنها 15 درصد افزایش حقوق در نظر گرفته شده به طور قطع این افزایش ناچیز به هیچ وجه جوابگوی معیشت و نیازهای آن ها نیست.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس دهم ادامه داد: درست است نهاد کتابخانه های عمومی نهاد عمومی غیردولتی هستند اما در عین حال زیرمجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد هستند و وزیر ارشاد به عنوان مسئول نهایی آن ها به شمار می رود و و تمامی امورات آن ها در این وزارتخانه پیگیری و مدیریت می گردد و به طور کامل به وزارت ارشاد وابسته هستند.

پژمان فر یادآور شد: در وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی افزایش 50 درصدی اعمال شده و حقوق کارکنان بر این اساس پرداخت می گردد اما متاسفانه در خصوص کتابداران اعمال نشده است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع عدم اعمال افزایش 50 درصدی امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای کتابداران را پیگیری خواهیم کرد، گفت: پیگیری لازم را خواهیم داشت تا در صورت عدم اعمال این افزایش حقوق بتوان حقوق این افراد زحمتکش را استیفا کرد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 943

به "پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات برای کتابداران از سوی مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری افزایش 50 درصدی امتیازات برای کتابداران از سوی مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید