کمالوندی: ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد، آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل نمایند

به گزارش مجله تور مالزی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در واکنش به منتفی شدن بحث صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس از سوی سه کشور اروپایی، تأکید کرد که ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد و اقدام اروپایی ها در مطرح کردن قطعنامه از همان ابتدا اشتباه بوده است.

کمالوندی: ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد، آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل نمایند

با ما سفر کنید و با هزینه سفر به اروپا چقدر است از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بهروز کمالوندی معاون حقوقی و سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران روز پنج شنبه در تبادل نظر با خبرنگاران با تأکید بر اینکه ایران هرگز فشار و تهدید را نمی پذیرد، اعلام نمود که کوشش اروپایی ها برای صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی از همان ابتدا اشتباه بوده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سخنگوی سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران رسانه های داخلی مبنی بر اینکه علیرغم سر و صدای زیاد یکی دو روز گذشته در رابطه با احتمال صدور قطعنامه در شورای حکام سه کشور اروپایی آلمان فرانسه و انگلیس درخواست خود در مورد صدور قطعنامه را پس گرفته اند گفت: ما همیشه گفته ایم که ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد آن هم در شرایطی که بیشترین همکاری ها را تا کنون با آژانس داشته ایم.

وی اضافه نمود: تعیین است که طرح و بحث قطعنامه از اول راستا بیراه و غلط بود . اقدامات کاهش تعهدات ایران و مصوبه و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران در حقیقت تبعات نقض آشکار تعهدات طرف های مقابل در برجام بوده که البته هنوز در چارچوب برجام صورت می گیرد.

کمالوندی توضیح داد: آمریکا و کشورهای اروپایی می بایست قبل از هرگونه صحبت در مورد تعهدات و عملکرد ایران جوابگوی نقض آشکار تعهدات خود و عدم کوشش جدی اروپا در لغو تحریم ها باشند. معلوم است که در شرایطی که تعهدات خود را بجا نیاورده اند توسل به شیوه های فشار مانند قطعنامه هیچ نتیجه ای جز ویران کردن به جامانده برجام نخواهد داشت.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ادامه داد: توصیه ما به این کشور ها عمل به تعهداتشان است. ما همیشه گفته ایم اگر طرف مقابل تمامی تعهدات خود را انجام دهد ما نیز به تعهدات خود باز خواهیم گشت. همکاری های ما با آژانس در چارچوب تفاهم اخیر با تمرکز بر موضوعات پادمانی ادامه خواهد یافت در این خصوص به رایزنی های خود با آژانس ادامه خواهیم داد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1456

به "کمالوندی: ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد، آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمالوندی: ایران فشار و تهدید را نمی پذیرد، آمریکا و اروپا به تعهداتشان عمل نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید