3 نفر مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کردند

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از فوت 3 نفر مبتلا به کرونا در استان آذربایجان شرقی اطلاع داد و خواهان رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم شد.

3 نفر مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کردند

به گزارش مجله تور مالزی به نقل از مهر، محمدحسین صومی گفت: نمونه آزمایش کرونای 15 نفر از شهروندان استان آذربایجان شرقی مثبت اعلام شده و از این تعداد 3 نفر فوت نموده اند.

وی اضافه کرد: این آمار شامل کل استان بوده و اطلاعات نشان می دهد، از شهرستان های مراغه، سراب، هشترود، بناب، میانه، شبستر و تبریز افرادی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید نمود: وقتی نتیجه آزمایش 15 نفر از 100 نفر مثبت اعلام می گردد، نشان می دهد به ازای هر یک نفر بستری در بیمارستان، 10 نفر در بیرون از بیمارستان با علائم خفیف موجب انتقال ویروس می شوند.

صومی ضمن توصیه مؤکد به مردم اذعان داشت: از مجله تور مالزیان خواهش می کنیم قضیه را جدی بگیرند، آن هایی که گرفتار ویروس هستند حتماً از ماسک استفاده نمایند تا موجب انتقال ویروس به دیگران نشوند، افراد مسن، زنان باردار و بچه ها و افرادی که ایمنی بدنشان ضعیف است از تردد بی بی مورد در بیرون از خانه خودداری نمایند.

وی عنوان نمود: 2 هفته پیش رو، روزهای حیاتی برای استان آذربایجان شرقی است، اگر بهداشت فردی را رعایت نموده و مراقبت کنیم، می توانیم ویروس کرونا را کنترل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 798

به "3 نفر مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 نفر مبتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید