خداحافظی با مریخ، سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد، عکس

به گزارش مجله تور مالزی، مریخ به زودی در مدار گردش خود به دور خورشید در موقعیتی قرار خواهد گرفت که از دید ناظر زمینی تا مدتی در دیدرس نخواهد بود. این مقارنه خورشیدی ارتباط ناسا با ابزارهای مریخ اش را نیز مختل خواهد نمود.

خداحافظی با مریخ، سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، مریخ از امشب (دوشنبه 27 آبان) ظاهر به وسیله خورشید بلعیده می گردد و جایی در آسمان زمین نخواهد داشت.

این پدیده که در نجوم مقارنه خورشیدی نامیده شده است در نتیجه حرکت مریخ به آن سوی خورشید از دید ناظر زمینی است. در مقارنه خورشیدی خورشید میان زمین و مریخ قرار می گیرد. به این ترتیب سیاره سرخ برای مدتی از ناپدید خواهد شد.

  • قدرتمندتر از این موشک وجود ندارد/ پرتاب قوی ترین راکت تاریخ/ عکس

  • میمون های فضانورد ایرانی 12 سال پس از پرتاب کجا هستند؟/ عکس

مدار گردش زمین و مریخ به دور خورشید به گونه ای است که هر دو سال یکبار باعث پدیده مقارنه خورشیدی می گردد. در طول مقارنه خورشیدی فاصله میان زمین و مریخ به حدود 375 میلیون کیلومتر می رسد.

در طول مقارنه خورشیدی فقط منجمان آماتور و دوستداران آسمان شب از غیبت سیاره سرخ دلتنگ نمی شوند و این پدیده زیان های بسیار بیشتری دارد.

همه می دانیم که ناسا ابزارهای گوناگونی را طی دهه های گذشته به مریخ فرستاده است و این ابزارها از هلی کوپتر نبوغ گرفته تا مریخ نوردهای کنجکاوی و استقامت با زمین در ارتباط هستند. اما در طول مقارنه خورشیدی این ارتباط مختل خواهد شد و خورشید راه ارتباط را سد خواهد نمود.

ناسا پیش از این اعلام نموده بود که به مدت دو هفته ارسال پیغام به ناوگان مریخی خود را متوقف خواهد نمود تا از هر گونه اتفاق پیش بینی نشده ای جلوگیری کند.

منبع: اسپیس

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 آبان 1402 بروزرسانی: 28 آبان 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2251

به "خداحافظی با مریخ، سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد، عکس" امتیاز دهید

145 کاربر به "خداحافظی با مریخ، سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد، عکس" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی با مریخ، سیاره سرخ از آسمان ناپدید شد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید