علم و تکنولوژی

رکوردشکنی عجیب هندی ها در استفاده از نرم افزارهای تلفن همراه

یکی از شبکه های اجتماعی فعال در هند به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفته و رکورد روزانه استفاده را به نام خود ثبت کرده است.

13 تیر 1399

لجبازی اوبر تحویل غذا به بی خانمان های آمریکا را سخت کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، اوبر به ساکنان محله تریژر آیلند سان فرانسیسکو هشدار داده که دیگر وعده های غذایی را به ساکنان کم درآمد این منطقه که به علت شیوع ویروس کرونا در خانه های خود گرفتار شده اند، تحویل نمی دهد. علت این امر تغییر قوانین شهر سان...

8 تیر 1399

روبات ها، تجهیزاتی امن برای یاری رسانی در بحران کرونا

روبات های خدمات رسان در سراسر جهان خاتمه از سایه بیرون آمدند تا نیازهای پزشکی برای مقابله با کووید - 19 و جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا را تامین کنند.

8 تیر 1399

30 درصد تخت های آی سی یوی کرونایی خالی است، رسانه های معاند درباره آمار های کرونا در ایران دروغ می گویند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: یک دوم تخت های آی سی یو به کرونا اختصاص یافته بود که الان بیش از 30 درصد آن تخت های اختصاص یافته خالی است.

6 تیر 1399

اهمیت مدرک، بیشتر از دانش شده است، عطش هست ولی در دانشگاه منعکس نمی گردد

به گزارش خبرنگاران،به گزارش خبرنگاران، مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین دوره جایزه دکتر فتح الله مجتبایی برای انتخاب سرانجام نامه های برگزیده دکتری علوم انسانی در سال 92، سه شنبه شب 23 دی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار گردید.

3 تیر 1399

امان از استبدادهای هنری!

محمد باقر آقامیری، هنرمند پیشکسوت عرصه نگارگری بر این باور است که گاهی عده ای به نگارگریِ بیچاره چنین نگاهی دارند و اصرار دارند بگویند که این هنر کهنه شده است. این نوعی استبداد و دیکتاتوری است و به این رویکرد برمی شود که یک سلیقه شخصی به غیر از سیلقه خود...

28 خرداد 1399

بازگشایی دانشکده های دندانپزشکی در 17 خرداد؛ اولین سناریو ، تاریخ پیشنهادی آزمون دستیاری 15 مرداد است

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی با طرح زمان پیشنهادی برای شروع به کار دانشکده های دندانپزشکی، شرایط برگزاری آزمون های ملی دندانپزشکی را تشریح کرد.

27 خرداد 1399

نکات ضدکرونایی که باید در سفرهای ضروری رعایت کنید

ممکن است با آغاز فعالیت کسب وکارها بعضی مجبور باشند در شهر تردد نمایند و یا حتی مسافرت های بین شهری داشته باشند. بنابراین حتما باید علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، مباحث مربوط به فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.

24 خرداد 1399

حضور تیم MRL در مسابقات جهانی رباتیک کانادا تا 2 هفته آینده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین در مراسم تقدیر از افتخارآفرینان و مقام آوران تیم MRL دانشگاه آزاد قزوین، توجه به هوش مصنوعی برای رسیدن به خودکفایی را اجتناب ناپذیر دانست و گفت: باید با سرعت به سمت بهره برداری از این دانش پیش برویم.

20 خرداد 1399

دکوراسیون داخلی شرکت ساختمانی

این ساختمان، دفترِ اصلی یکی از شرکت های ساختمانی در سانفرانسیسکو است. این شرکت میخواهد با طراحی و ساخت و ساز هوشمندانه، تحول بزرگی در این صنعت ایجاد کند. هدفی که در تک تک اتاق ها و اجزای این ساختمان به وضوح معین است. این دکوراسیون داخلی شرکت ساختمانی حاصل...

18 خرداد 1399

اختصاص 110 هزار تومان از حقوق امدادگران کمیته امداد برای یاری به اقشار آسیب دیده از کرونا

امدادگران کمیته امداد با مشارکت در رزمایش ملی بخشش ایرانیان، 110 هزار تومان از حقوق خود را برای یاری به اقشار آسیب دیده از کرونا اختصاص دادند.

14 خرداد 1399

کتاب به قدرت رسیدن محمد بن سلمان-2، آغاز سرکوبگری ولیعهد جوان؛ از دستگیری شاهزادگان تا بازداشت مادرش

محمد بن سلمان مدت کمی بعد از رسیدن به ولیعهدی٬ درحالی که وعده یک آینده باشکوه و آزاد را برای عربستان داده بود٬ موج گسترده سرکوبگری ها علیه مخالفانش را آغاز کرد.

13 خرداد 1399

تصمیم هایی که مدیران وزارت علوم در شرایط کرونایی برای دانشگاه ها گرفتند

بعد از انتها تعطیلات نوروزی و البته اعلام ادامه دار شدن فرایند تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، دانشجویان و فعالین صنفی درخواست ها و مطالباتی را در مورد سیاست های آموزشی ترم تحصیلی جاری عنوان کردند که طی چند روز گذشته...

13 خرداد 1399

بازسازی سرویس های بهداشتی مدرن

بازسازی سرویس های بهداشتی مدرنسرویس بهداشتی یکی از قسمت های ضروری منزل است که معمولا در نقطه کور طراحی می گردد. ضرورت این کار نیز به دلایل مختلفی از جمله، رطوبت، بو و احساس ناخوشایند به این قسمت از فضای معماریست.

12 خرداد 1399

مدیرعامل خانه تئاتر در انتهای الوند دیده می گردد

اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و شهرام گیل آبادی مدیرعامل خانه تئاتر چهارشنبه 17 اردیبهشت ساعت 7:30 مهمان برنامه در انتهای الوند می شوند.

10 خرداد 1399

خبرنگاران 582 هزار نفر توسط هلال احمر قم غربالگری شدند

قم - خبرنگاران - مدیرعامل جمعیت هلال احمر قم با اشاره به ایجاد و مشارکت 18 پایگاه هلال احمر در مبادی ورودی و خروجی استان، برای اجرای طرح ملی غربالگری کرونا گفت: تا به امروز 582 هزار و 483 نفر در قالب این طرح توسط تیم های هلال احمر غربالگری سلامت شدند.

2 خرداد 1399

هوش مصنوعی؛ یاور دولت ها برای مهار ویروس کرونا

یک مدرس دانشگاه در یادداشتی با اشاره به شیوع کرونا در دنیا به نقش فناوری ها در مبارزه با شیوع این ویروس همه گیر پرداخت و تاکید نمود که با توجه به نقش اساسی هوش مصنوعی می توان از این فناوری به عنوان یگانه راه موجود در کاهش این بیماری همه گیر یاد...

30 اردیبهشت 1399

رامبد جوان: عادت کرده ایم خبرهای بد را تزیین کنیم

ایسنا/ رامبد جوان با بیان این که ما عادت داریم خبرهای بد را تزیین کنیم معتقد است: فرهنگ سنتی ما در برخورد با کرونا و کم اهمیت جلوه کردن آن برای برخی از مردم خیلی تاثیرگذار بود، در حالی که اتفاق های پس از شیوع کرونا در جامعه نشان داده باید فکری جدی برای...

29 اردیبهشت 1399

احتمال تاخیر در عرضه آیفون 12 در سایه شیوع کرونا

طبق گزارشی جدید احتمالا اپل عرضه آیفون 12 را چند ماه به تاخیر بیاندازد زیرا نگران است شیوع ویروس کرونا روی تقاضا برای این دستگاه تاثیر بگذارد.

28 اردیبهشت 1399

سلول خورشیدی شب کار طراحی و فراوری شد ، فراوری برق با تابش گرما

دانشمندان سلولی فتوولتائیک طراحی کردند که در شرایط ایده آل شب حدود 50 وات نیرو در مترمربع انرژی فراوری می نماید یعنی حدود یک چهارم انرژی فراوری شده توسط یک پنل خورشیدی معمولی در طول روز.

27 اردیبهشت 1399
تعداد: (134)