دریاچه ارومیه 28 کیلومتر آب رفت

به گزارش مجله تور مالزی، مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون دو هزار و 807 کیلومترمربع است در حالی که نسبت به مشابه سال گذشته 28 کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان می دهد.

دریاچه ارومیه 28 کیلومتر آب رفت

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

تسنیم: فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین شرایط دریاچه ارومیه گفت: امروز تراز دریاچه 1271.27 بوده در حالی که در مشابه سال گذشته این میزان 1271.31 بوده است.

وی شرح داد: همچنین وسعت دریاچه ارومیه هم اکنون دو هزار و 807 کیلومترمربع است در حالی که نسبت به مشابه سال گذشته 28 کیلومترمربع کاهش وسعت را نشان می دهد.

مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به حجم موجود نگین آبی آذربایجان اعلام نمود: در حال حاضر حجم آب دریاچه نسبت به مشابه سال گذشته 11 میلیون مترمکعب کاهش یافته چون هم اکنون حجم آن سه میلیارد و 35 میلیون مترمکعب است در حالی که در مشابه سال گذشته این حجم آبی سه میلیارد و 48 میلیون مترمکعب بوده است.

وی در ادامه با اشاره به این که تراز دریاچه ارومیه در درازمدت 1274.38 بود گفت: وسعت آن نیز چهار هزار و 440 کیلومترمربع و حجم آن 14 میلیارد و 97 مترمکعب بوده است.

سرخوش به آغاز مرحله نخست رهاسازی آب از سد دریک به دریاچه ارومیه نیز اشاره کرد و گفت: این رهاسازی از چهار بهمن با توجه به ملاحظات ایمنی سدها و ظرفیت ایمن رودخانه های پایین دست آغاز شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1405

به "دریاچه ارومیه 28 کیلومتر آب رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دریاچه ارومیه 28 کیلومتر آب رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید