دستمزد خسرو شکیبایی در سریال خانه سبز چقدر بود؟

به گزارش مجله تور مالزی، یکی از عوامل موفقیت و دیده شدن خانه سبز در آن سال ها حضور خسرو شکیبایی بود، اما دلیل حضور او در یک سریال تلویزیونی آن هم در اوج معروفیت و محبوبیتش چه بود؟ بیژن بیرنگ به این سوال پاسخ داده است.

دستمزد خسرو شکیبایی در سریال خانه سبز چقدر بود؟

به گزارش همشهری، شبکه آی فیلم از روز سه شنبه هفتم تیرماه پخش سریال خاطره انگیز خانه سبز را شروع کرده است. حضور خسرو شکیبایی در این سریال یکی از مهم ترین عوامل محبوبیت و دیده شدن آن در آن سال ها بود.

شکیبایی در حالی حاضر به بازی در این سریال شد که در آن سال ها در اوج دوران بازیگری اش قرار داشت و پیشنهاد های چشمگیری در سینما به او می شد. اما چه اتفاقی افتاد که او قبول کرد در این سریال بازی کند.

بیژن بیرنگ یکی از کارگردان ها و تهیه کننده های این سریال در توضیح این ماجرا می گوید: واقعیت امر این است که این یک شانس و اقبالی بود که برای ما پیش آمد. در یک شرایطی یکی از دوستان ما که طراح صحنه است، خانم جهان ملک خزایی گفت: می خواهید به خسرو زنگ بزنم؟ این روز ها کارش در سرزمین خورشید تمام شده است. ما هم با کمال میل قبول کردیم. تماس گرفت و خسرو گفت: هفته دیگر می آیم تهران و صحبت می کنیم. آمد، صحبت کردیم و در همان جلسه اول کار را قبول کرد.

پاسخ مثبت شکیبایی برای بازی در یک سریال تلویزیونی آن هم در اوج معروفیت و محبوبیت برای بیرنگ هم تعجب برانگیز بوده: آقای شکیبایی در اواخر دهه 60 به اوج معروفیت خودشان رسیده بودند و در آن موقع بسیار مشهور، سرشناس و معروف بودند. این یکی از سوالاتی است که من هیچگاه جواب آن را پیدا نکردم. البته یکبار به شوخی به ایشان گفتم: خسرو چرا آمدی کار را قبول کردی؟ گفت: چون می خواستم ببینم تو و رسام چه جوری باهم کارگردانی می کنید.، اما هیچگاه به طور جد پاسخ سوالم را پیدا نکردم.

دستمزد شکیبایی برای حضور در این سریال هم یکی از سوالاتی است که همیشه مطرح بوده، بیرنگ به شکلی شفاف درباره این ماجرا توضیح می دهد: بالاترین دستمزد گروه برای آقای شکیبایی بود، ماهی یک میلیون تومان. برای خانه سبز هم ما دوازده ماه تصویربرداری کردیم، ولی بقیه دستمزد ها متناسب زمان خودش بود مثلا خانم مهرانه مهین ترابی ماهی 300 هزار تومان دریافت کردند.

سریال خانه سبز به تهیه کنندگی و کارگردانی مشترک بیژن بیرنگ و زنده یاد مسعود رسام از محصولات گروه فیلم و سریال شبکه دو است که برای نخستین بار در سال 1375 روی آنتن این شبکه رفت.

علاوه بر زنده یاد خسرو شکیبایی بازیگران دیگری، چون مهرانه مهین ترابی، آتنه فقیه نصیری، اکرم محمدی، رامبد جوان و زنده یادان داریوش اسدزاده و نادره خیرآبادی در این مجموعه بازی دارند. این سریال هر روز ساعت 16 و 24 روی آنتن شبکه آی فیلم می رود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2051

به "دستمزد خسرو شکیبایی در سریال خانه سبز چقدر بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستمزد خسرو شکیبایی در سریال خانه سبز چقدر بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید