قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های گلکسی سامسونگ در خدمت بیماران پارکینسون

به گزارش مجله تور مالزی، شرکت سامسونگ الکترونیکس امروز بیان کرد مطالعه ای که اخیر در Frontiers in Neurology، یکی از بهترین نشریات پزشکی دنیا منتشر شده نشان می دهد که قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های هوشمند گلگسی واچ سامسونگ می تواند به بیماران پارکینسون یاری کند تا به شکل موثری Orthostatic Hypotension (OH) را در بدن شان کنترل نمایند. این عارضه شکلی از افت فشار خون است که به علت ناتوانی رگ های خونی در انقباض مناسب، ایجاد می گردد.

قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های گلکسی سامسونگ در خدمت بیماران پارکینسون

عارضه OH در میان بیماران پارکینسون معمول بوده و می تواند خطر افتادن را در میان بیماران مسن تر و افراد با سابقه بیماری های قلبی و عروقی افزایش دهد. اندازه گیری متناوب فشار خون (BP) می تواند تغییرات مهم را شناسایی نموده و به تشخیص و مدیریت بیماری پارکینسون یاری کند.

ساعت های هوشمند گلکسی Watch 3 و Watch Active 2 و بعلاوه جدیدترین مدل یعنی Watch 4 مجهز به حسگرهای پیشرفته ای هستند که می تواند با تحلیل ضربان نبض، اندازه فشار خون را کنترل کند. برای این کار از حسگرهای نظارت بر ضربان قلب استفاده می گردد. کاربران می توانند فشار خون و دیگر علایم حیاتی خود را در اپلیکیشن Health Monitor سامسونگ مشاهده نموده و آنها را به شکل فایل PDF با پزشک خود به اشتراک بگذارند.

تیم تحقیقاتی مرکز پزشکی سامسونگ به مدیریت دکتر جین وان چائو، و دکتر جانگ هیون آهن، مقادیر اندازه گیری شده فشار خون به وسیله گلکسی Watch 3 را با اندازه گیری های یک دستگاه تخصصی فشار خون مقایسه کردند تا دقت این اندازه گیری ها را بسنجند. در این مقایسه معین شد که گلکسی Watch 3 که حمل آن بسیار راحت تر از دستگاه سنجش فشار خون است، به بیماران پاکینسون امکان می دهد تا اندازه فشار خون خود را در هر مکان و هر زمانی اندازه گیری نموده و براحتی هرگونه تغییر در فشار خون را رهگیری نمایند.

این آزمایش روی 56 بیمار با میانگین سنی 66.9 سال انجام شد. به عنوان مرجع یک دستگاه سنجش فشار خون روی یک دست و ساعت هوشمند گلکسی Watch 3 روی دست دیگر این افراد بسته شد. فشار خون تمامی بیماران با هردوی این دستگاه ها اندازه گیری شد.

یافته های آزمایش نشان داد که فشار خون اندازه گیری شده به وسیله هر دو ساعت گلکسی و دستگاه سنجش فشار خون، دقتی نزدیک به هم داشت. اندازه اختلاف میانگین و استاندارد برای فشار خون سیستولیک (SBP) برابر 4.6±0.4 mmHg و برای فشار خون دیاستولیک (DBP) برابر 4.5±1.1 mmHg بود. هرچه ضریب همبستگی به 1 نزدیک تر می شد، نتایج دو دستگاه هم به یکدیگر نزدیک تر می شد.

تیم تحقیقات می گوید عارضه OH یک نشانه معمول و مشکل آفرین است که بر زندگی بیماران پارکینسون تاثیر می گذارد. اما تشخیص آن تنها با مشاهده نشانه ها سخت بوده و شاید با اندازه گیری های موردی فشار خون، اصلا تشخیص داده نگردد.

این تیم می افزاید اگر بتوانیم از یک ساعت هوشمند برای اندازه گیری فشار خون بیمار بصورت منظم استفاده کنیم و مسائل احتمالی را در مراحل اولیه تشخیص دهیم، این فرایند کاملا به مدیریت و درمان پارکینسون یاری خواهد نمود.

تحقیق اجرا شده به وسیله تیم دکتر چائو و آهن با نام تایید اعتبار اندازه گیری فشار خون با استفاده از ساعت هوشمند در بیماران پارکینسون در جدیدترین شماره نشریه Frontiers in Neurology منتشر شده است.

قابلیت اندازه گیری فشار خون اکنون در اپلیکیشن Samsung Health Monitor در استرالیا، اتریش، برزیل، بلژیک، بلغارستان، شیلی، کرواسی، جمهوری چک، قبرس، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، گرجستان، آلمان، یونان، هنگ کنگ، مجارستان، ایسلند، اندونزی، ایرلند، ایتالیا، کره، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، پرو، لهستان، پرتغال، روسیه، رومانی، اسلوونی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، تایلند، امارات و انگلستان در دسترس است.

برای اطلاعات بیشتر درباره سری گلکسی Watch 4 سامسونگ می توانید به www.samsung.com/galaxy-watcp و www.samsung.com/galaxy-watcp -classic مراجعه کنید.

منبع: فوت و فن
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2072

به "قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های گلکسی سامسونگ در خدمت بیماران پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های گلکسی سامسونگ در خدمت بیماران پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید