آثار تازه رضوی خلق گردد ، وزارت فرهنگ و ارشاد تسهیل گیری می نماید

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در مشهد، محمد مهدی اسماعیلی در آیین اختتامیه بیستمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) که چهارشنبه شب مجتمع شهدای سلامت(برج سپید) در مشهد برگزار گردید، گفت: بچه ها امام موسی بن جعفر(ع) همگی منشا خیر و برکت بودند و از زمانی که خاک ایران عزیز را متبرک به حضور کردند برکت و خیز نازل شده است.

آثار تازه رضوی خلق گردد ، وزارت فرهنگ و ارشاد تسهیل گیری می نماید

وی گفت: از همکاران در مجموعه وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی، بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و تمام نهادها و دستگاه های مختلف آستان قدس رضوی و مجموعه های دینی و نهادها که در برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره همکاری کردند صمیمانه تشکر می کنیم.

اسماعیلی به فعالیت ها و اقدامات بی نظیر بنیاد بین المللی امام رضا (ع)در دوره تازه اشاره نمود و گفت: امروز کار در اختیار جوانان خوش فکر قرار گرفته است و خوش درخشیدند و با اخلاص و ایمان عمیقی که داشتند در 27 استان، 21 رویداد شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از 35 میلیون زائر در حرم مطهر رضوی حضور پیدا می نمایند، گفت: این گنج بزرگی که در اختیار ماست و اعداد و ارقام نشانه انس با امام رئوف است.

اسماعیلی ابراز کرد: اگر فکر مشتاقان به امام رئوف را کند و کاو کنیم آکنده از خاطرات شیرین وصل به ایشان و حزن و اندوه از هجرت و جدایی است.

اسماعیلی اضافه کرد: هنر امر ذوقی اشت نه دستوری، این میران آثار بدیع هنری، مجموعه هنرهای بی نظیری است.

وی ابراز کرد: هر هنرمندی قله کارهای فرهنگی و هنریش در رابطه با امام رئوف(ع) شکل می گیرد، استاد فرشچیان ضریح را طراحی می نماید و گوهرشاد مسجدی را در حرم مطهر رضوی بنا می نماید.

اسماعیلی اظهار کرد: خداوند افتخار میزبانی از این ذات بزرگ و مقدس را به ما ایرانی ها و خراسانی ها داده است و محبت تنها به پیروان اهل بیت (ع)تعلق ندارد و تمام مسلمانان عاشق امام رئوف هستند و حتی غیر مسلمان ها از معجزه و کرامات بهره مند شدند. درخشش و تابش این دریای محبت وقتی تابش کند، همه را در بر می گیرد و همه در زیر سایه این امام رئوف هستند.

وی ابراز کرد: اهالی فرهنگ و ادب باید همت نمایند و بیش از گذشته از این نعمت بزرگ استفاه نمایند تا آثار تازه در تئاتر و سینما و هنرهای مختلف تجسمی خلق گردد، در این میان وزارت فرهنگ باید تسهیل گیری ایجاد کند تا ذوق هنرمندان بجوشد و آثاری بی نظیری خلق گردد.

اسماعیلی اضافه کرد: طی قرون مختلف خیلی کوشش کردند جلوی نور افشانی امام رئوف را بگیرند، اما فعالیت های هنری که حول امام رئوف شکل گرفته پایدار و استمرار شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 خرداد 1402 بروزرسانی: 14 خرداد 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2204

به "آثار تازه رضوی خلق گردد ، وزارت فرهنگ و ارشاد تسهیل گیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تازه رضوی خلق گردد ، وزارت فرهنگ و ارشاد تسهیل گیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید