اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی

به گزارش مجله تور مالزی، علی اصغر رحیمی لوح چهره برتر هنری سال 2018 رومانی را از دفتر میراث فرهنگی و هنری یونسکو در رومانی دریافت کرد.

اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی

به گزارش خبرنگاران، رحیمی از فعالان موسیقی مقامی عرفانی کشور است. سردبیری کانون تنبور اصفهان و عضویت در کمیته ثبت آثار معنوی در حوزه موسیقی در سازمان میراث فرهنگی کشور از سوابق این هنرمند محسوب می شوند.

وی در سال های متمادی با سازمان یونسکو در زمینه خلق آثار و اجرای کنسرت ها همکاری داشته است.

رحیمی تاکنون کنسرت ها و کارگاه های تخصصی را در کشورهای مختلف از جمله انگلستان، روسیه، فنلاند، رومانی، مراکش، نپال، ترکیه، قطر و لبنان برگزار نموده است.

به نظر می رسد تمرکز سال های اخیر وی بر پروژه های مشترک با همراهی انواع ارکسترها و موزیسین های غیرایرانی در کشورهای مختلف، علت اهدای این لوح بوده است.

دفتر تحقیقاتی DIALOGUE IN AGORA مستقر در آلمان که به گزینش و معرفی پروژه های شاخص مشترک بین چهره های هنری رومانی و چندین کشور متقابل از جمله ایتالیا، کانادا، فرانسه، آلمان و ایران پرداخته است، آلبوم ANCESTRAL DIALECTS رحیمی را با تایید دانشگاه کولوژ رومانی در لیست پنج اثر برتر هنری فرهنگی خود قرار داد.

این آلبوم یکی از اجراهای زنده رحیمی را به همراهی موزیسین های رومانی روایت می نماید. انتشار این آلبوم در اروپا به علاوه سایر فعالیت های هنری و فرهنگی وی در رومانی باعث شد تا مقامات یونسکویی و میراثی آن کشور، رحیمی را به عنوان چهره برتر میراث فرهنگی و هنری سال 2018 در رومانی گزینش و لوح یونسکویی را به وی اهدا نمایند.

اعطای این لوح طی مراسمی رسمی در دفتر ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری اصفهان با حضور دکتر عیدی ریاست سازمان و دکتر نیکولتا زاگورا نماینده یونسکو رخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 446

به "اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهدای لوح یونسکو به فعال موسیقی مقامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید