برای دیدار با شاهزادگان به کدام کشورها سفر کنیم؟

به گزارش مجله تور مالزی، علاوه بر شاهزاده هری که اخیرا سر زبان ها افتاده، شاهزادگان خانواده های اصیل سلطنتی دیگری نیز در دنیا وجود دارند.

برای دیدار با شاهزادگان به کدام کشورها سفر کنیم؟

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

شاید خیلی ها به خاطر ازدواج شاهزاده هری با مگان مارکل در قلعه ویندسور لندن ناامید شده باشند، اما به اطلاع دوستداران خانواده های سلطنتی می رساند که هنوز شاهزاده هایی در گوشه کنار دنیا هستند که می توانید پیگیر احوال شان باشید.

شاهزاده یواخیم بلژیک

شاهزاده یواخیم (Joachim)، دوک بزرگ از شاخه معروف هابسبورگ و نهمین نسل وابسته به تاج و تخت بلژیک، یکی از شخصیت های ناشناخته دنیای است. این شاهزاده 26ساله زندگی بی سر و صدایی دارد و به ندرت در مناسبت های سلطنتی در مجامع عمومی ظاهر می گردد. او به همراه خواهرش، شاهزاده ماریا لورا (Maria Laura)، سال 2014 در عروسی برادر بزرگ ترش، شاهزاده آمادئو، شرکت کرد.

این دوک بزرگ در انگلستان به مدرسه ی دریانوردی رفت تا افسر نیروی دریایی بلژیک گردد. او همچنین در رشته اقتصاد بین الملل، مدیریت و سرمایه گذاری از دانشگاه بوکونی (Bocconi) میلان فارغ التحصیل شد.

کاخ سلطنتی بروکسل در مرکز شهر واقع شده و از آنجا امور کشور اداره می گردد. بازدید از این کاخ از 22 ژوئیه تا 3 سپتامبر رایگان و برای عموم آزاد است. تور کاخ سلطنتی بروکسل شامل ملاقات از گالری ها و اتاق هایی، شامل تالار آینه، می گردد که در آنجا تمام سقف و لوسترها با 1.5 میلیون جواهر آراسته شده اند.

آنجا همچنین اتاق پیلاستر (Pilaster) وجود دارد که با مبلمان مورد استفاده ناپلئون بناپارت و همسرش ژوزفین بوهارنه (Josephine de Beauharnais) مزین شده است. سکونتگاه واقعی خانواده سلطنتی در قلعه لاکن (Laeken) واقع است که 5 کیلومتر بیرون از شهر واقع شده است و ورود مردم عادی به آن ممنوع است.

حسین بن عبدالله، ولیعهد اردن

ولیعهد حسین با آنکه تنها 23 سال دارد، اما از کارنامه پرباری برخوردار است. او پسر سلطان عبدالله دوم و ملکه رانیای اردن است. حسین مدرک رشته تاریخ دنیا دارد و در 21سالگی جوان ترین عضو شورای امنیت سازمان ملل شد. او پارسال از مدرسه نظامی سلطنتی سندهرست (Sandhurst) در انگلستان فارغ التحصیل و پس از آن در نیروهای مسلح اردن ستوان دوم شد.

اگر می خواهید او را بیشتر بشناسید به صفحه اینستاگرامش سری بزنید و ببینید که عشقش به فوتبال، صخره نوردی و خانواده را چگونه به 1.3 میلیون دنبال نماینده اش نشان می دهد.

در دهه 1920، یعنی زمانی که تازه پادشاهی اردن شکل گرفت، کار ساخت مجتمع مسکونی سلطنتی المقر در امان شروع شد. این مجتمع مسکونی در پایتخت اردن حدود 40 هکتار مساحت دارد. مجتمع مسکونی سلطنتی متشکل از کاخ های متعدد است اما تنها اگر عضوی از خاندان پادشاهی یا نماینده کشوری باشید می توانید به آن راه یابید؛ بنابراین نیازی به گفتن نیست که در کشور پادشاهی اردن نمی توانید تجربه حضور در فضای سلطنتی را داشته باشید.

پترا، که پس از قرن ها در سده 1800 کشف شد، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور است. در آنجا می توانید الخزنه، آرامگاه سلطنتی و گنجینه ی دزدان دریایی، را ببینید. از طریق بزرگراه صحرایی امان که حرکت کنید تقریباً هر 15 کیلومتر یک قلعه ظاهر می گردد که دو سه تای آنها هم قابل بازدید هستند.

قلعه های صحرایی اردن عبارتند از: قصر حرانه، که در سال 710 میلادی ساخته شد، کاخ عمره یا قلعه کوچک، که قدمتش به سال 711 می رسد و حمام ها و نقاشی های دیواری تاریخی دارد. دیگری قصر الازرق است که رومیان در قرن چهارم آن را ساختند و لورنس عربستان طی جنگ دنیای اول از دژش استفاده کرد.

سیریواناواری ناریراتانا، شاهدخت تایلند

تنها دختر شاه تایلند، سیریواناواری ناریراتانا (Sirivannavari Nariratana)، در دنیای سحرآمیزی زندگی می نماید. علاوه بر نسب سلطنتی اش، او طراح مد مورد احترامی است به طوری که پیر بالمین (Pierre Balmain)، طراح لباس فرانسوی، وی را به هفته مد پاریس دعوت کرد تا اجرا داشته باشد.

این شاهزاده 31ساله همانقدر که خلاق است ورزشکار هم هست؛ او سال 2005 در بازی های جنوب شرق آسیا در رشته بدمینتون نماینده کشورش بود و قهرمان شد. سیریواناواری همچنین جزیره ای به نام خودش دارد که خود بر آن فرمان می راند.

19 کاخ سلطنتی در تایلند وجود دارد؛ برخی از آنها اقامتگاه رسمی شاه و برخی دیگر مورد استفاده اعضای خاندان سلطنتی است. کاخ بزرگ بانکوک در صدر آنان واقع شده است. این کاخ از سال 2000 به بعد دیگر محل سکونت نبوده و تنها نقش قلب معنوی پادشاهی را ایفا می نماید. ضرابخانه، ادارات دولتی و وزارت جنگ در اینجا قرار داشت. ورود به این کاخ رایگان است اما برای کسب اجازه ورود باید پوشش مناسب داشت.

اکنون سکونتگاه رسمی شاه در مجموعه کاخ دوسیت (Dusit) بانکوک، که از 13 اقامتگاه سلطنتی مختلف تشکیل شده، واقع شده است. تالار مسکونی آمفرن ساتهان (Amphorn Sathan) اقامتگاه اصلی شاه ماها واجیرالنگکرن (Maha Vajiralongkorn) است. عمارت ویمانمک (Vimanmek) قدیمی ترین ساختمان مسکونی مجموعه است و بنا به روایتی عنوان بزرگ ترین بنای طلایی دنیا را نیز یدک می کشد. این بنا امروزه موزه شده است.

تالار تاجگذاری ابیسک دوسیت (Abhisek Dusit)، که الان موزه صنایع دستی تایلند شده، نیز ارزش گشتن دارد. بانگ پا این (Bang Pa In)، کاخ تابستانی شاه، درست در 60 کیلومتری شمال بانکوک واقع شده است. قدمت مجموعه اصلی به قرن هفدهم می رسد و باغ های زیبای پیرامون دریاچه ی زینتی عظیم با آن بناهای نمادینش ارزش دیدن دارند.

تمام اینها در جهت شهر آیوتهایا (Ayutthaya) نهاده شده اند. شهر آیوتهایا زمانی بزرگ ترین شهر دنیا بود اما در سال 1767 با خاک یکسان شد.

ونزسلاوس، شاهزاده لیختن اشتاین

این شاهزاده مجرد نه تنها خود نامی بزرگ دارد بلکه عضو یکی از ثروتمندترین پادشاهی های اروپا است. او نفر دوازدهم پادشاهی لیختن اشتاین است اما همین جایگاهش باعث می گردد تا وقت آزاد بیشتری نسبت به شاه حکمران داشته باشد. از آنجا که نامزد پیشینش آدریانا لیما، سوپر مدل برزیلی، بود این احتمال وجود دارد که با شخصی غیر از خاندان سلطنتی ازدواج کند.

او از دانشگاه دوفین (Dauphine) پاریس مدرک اقتصاد گرفت و سابقه کار در شرکت های جنرال الکتریک (General Electric) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) را دارد. ونزسلاوس اکنون مدیر اجرایی شرکت (DSP (Dalton Strategic Partnership است که وظیفه مدیریت سرمایه گذاری دنیای را بر عهده دارند. در این شرکت جاردین پترسن (J.J. Jardine-Patterson)، نامزد سابق پیپا میدلتن (Pippa Middleton)، شاهزاده کمبریج، نیز کار می نماید.

اگر قصد ملاقات با شاهزاده ونزسلاوس را دارید، تاریخ 15 آگوست را انتخاب کنید. 15 آگوست روز جشن ملی کشور است که در قصر فادوتس (Vaduz)، اقامتگاه رسمی خاندان سلطنتی، برگزار می گردد. سخنرانی های این روز ملی در باغ های قصر ایراد می شوند که معمولاً درشان به روی عموم باز نیست. در این روز، در دهکده فادوتس جشن و پایکوبی بر پا است و موزه های رسمی رایگان می شوند. مراسم با سخنرانی و مشعل ها و آتش بازی به سرانجام می رسد.

شاهزاده سباستین از لوکزامبورگ

سباستین ششمین شخص نزدیک به تخت است. او هم فارغ التحصیل مدرسه نظامی سندهرست بوده و اکنون فرمانده جوخه گاردهای ایرلندی است. سباستین شخصیتی ورزشکار است؛ کوهنوردی، اسکی، شنا و راگبی از جمله ورزش های مورد علاقه اش است. او می تواند به زبان های فرانسوی، آلمانی، لوکزامبورگی و انگلیسی صحبت کند و همچنین کمی اسپانیایی بلد است؛ پس مشکل زبان ندارد.

این شاهزاده 26ساله، که عناوین شاهزاده ناسائو (Nassau) و بوربن-پارما (Bourbon-Parma) را نیز یدک می کشد، شهر لوکزامبورگ را خانه خود می داند.

طی ماه های ژوئیه و آگوست تورهایی برای بازدید از کاخ بزرگ دوکال (Ducal)، خانه ی خاندان سلطنتی در شهر لوکزامبورگ، برگزار می گردد. ساختمان بین سال های 1572 تا 1574 ساخته شد و به عنوان یکی از جاذبه های اصلی پایتخت نهاده شد. این بنا، که در ابتدا ساختمان شهرداری بود، مقر حکمرانی شد. کاخ از سال 1890 سکونتگاه حکمران شد و در سال 1995 مورد بازسازی نهاده شد.

درآمد حاصل از تورهای ماه ژوئیه و آگوست به حساب بنیاد دوک بزرگ، هنری، و شاهزاده بزرگ، ماریا ترسا، واریز می گردد که از طریق آن به مردمان نیازمند یاری می نمایند. بازدیدنمایندگان همچنین در طول تابستان می توانند جابه جایی گارد جلوی کاخ را تماشا نمایند.

شاهزاده نیکولای دانمارک

شاهزاده نیکولای دانمارک با نام دوک منپزات (Monpezat) نیز شناخته می گردد. او بزرگ ترین پسر شاهزاده یواخیم و همسر اولش، الکساندرا، است. این شاهزاده 18ساله هفتمین نفر از خاندان پادشاهی دانمارک است و در کپنهاگ درس خوانده. او همچنین اذعان نموده که عاشق موسیقی دیپ هاوس (Deep house) است. جدا از نسب سلطنتی، او چهره خوبی هم دارد؛ به طوری که در میان مدل های اسکوپ (Scoop Models) ثبت شده است. این شاهزاده نوجوان در هفته مد لندن سال جاری ظاهر شد.

دانمارک دارای کاخ های زیبایی است که ملاقات از آنها برای دوستداران زندگی اشرافی جزو واجبات است. قلعه کرونبورگ (Kronborg) در شهر هلسینگور (Helsingør) جزو میراث فرهنگی یونسکو نهاده شده و صحنه اتفاقات داستان هملت شکسپیر است. قلعه روزنبرگ (Rosenborg) در کپنهاگ با آن باغ های شگفت انگیزش در اصل خانه تابستانی پادشاه و محل قرارگیری جواهرات سلطنتی بود.

کپنهاگ همچنین به خاطر گاردهای سلطنتی کاخ آمالین برگ (Amalienborg) معروف است. در آنجا، ولیعهد فردریک همراه با همسرش مری، شاهدخت استرالیایی، و چهار فرزندش زندگی می نماید.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 26 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 589

به "برای دیدار با شاهزادگان به کدام کشورها سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای دیدار با شاهزادگان به کدام کشورها سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید