تاسف بازیگر پیشکسوت بابت بازی در نیسان آبی!

به گزارش مجله تور مالزی، اگر بیننده سریال نیسان آبی باشید حتما نام این بازیگر باسابقه را در تیتراژ آن دیده اید، هرچند ممکن است او را در این مجموعه ندیده باشید.

تاسف بازیگر پیشکسوت بابت بازی در نیسان آبی!

به گزارش خراسان، به سراغ رضا بنفشه خواه رفتیم تا درباره حضور در این سریال و مدت ها کم کاری او صحبت کنیم. این چهره نام آشنا شبیه نقش هایش سریع و کوتاه صحبت کرد و به هرکدام از سوالات ما هم پاسخ هایی دقیق، اما کوتاه داد.

این روز ها کجا هستید؟

خبری نیست. فعلا سرکار نیستم. یک فیلم نامه دستم دارم که مشغول آنالیز آن هستم. بیشتر در خانه استراحت می کنم، کتاب می خوانم، فیلم می بینم و موسیقی گوش می کنم.

نام تان در تیتراژ نیسان آبی هم آمده است.

بله متاسفانه!

چرا متاسفانه؟

در قراردادی که با من بسته بودند، گفته بودند که 8 تا 10 روز فیلم برداری داریم یعنی قرار است نقشی هرچند کوتاه بازی کنم، اما نه آن قدر کوتاه که در چند دقیقه من را بکشند و از سریال خارج نمایند! من قبول کردم که در این سریال حضور داشته باشم، اما بعد دیدم که در همان قسمت اول فوت کردم و کارم تمام شد.

اتفاقا ما هم تعجب کردیم که چطور یک بازیگر باسابقه برای لحظات کوتاهی در سریال بازی کرد و دیگر اتفاقی نیفتاد.

همکاران و سازندگان نیسان آبی هم گفته بودند که سریال، فلاش بک دارد و پس از این که شما در سریال فوت کردی، دوباره به سریال برمی گردی و ما به بازی شما احتیاج داریم. اما در ابتدای سریال بسیاری از سکانس ها را حذف کردند و نوشتند که فلان بازیگر، حضور افتخاری داشته است. البته این موضوع برایم خیلی مشکل حادی نبود و من غصه نمی خورم، اما از بازی در آن متاسفم.

گفتید که فعلا کاری ندارید. یعنی در روز ها و ماه های آینده قرار نیست در تلویزیون، سینما یا نمایش خانگی شما را ببینیم؟

من در این مدت دو سریال کار کردم که یکی از آن ها قرار است عید نوروز پخش گردد و یکی هم در ماه رمضان روی آنتن می رود. یکی از سریال ها از سرنوشت است که تا الان سه فصل از آن پخش شده و چهارمین فصل آن هم قرار است روی آنتن برود. سریال دیگر هم جنابعالی است که یکی از این ها قرار است در ماه رمضان و دیگری هم در عید نوروز پخش گردد.

نام شما را که در اینترنت جست و جو می کنیم، انگار چندین سال هیچ اثری نداشتید. علت کم کاری تان چه بود؟

هم کرونا سبب شده بود هرکار مفصلی را قبول نکنم و هم مشکل فیلم نامه ها بود که دلم نمی خواست در سریال یا فیلم هایی با فیلم نامه ضعیف حضور داشته باشم. در برخی کار ها هم مبلغ قرارداد ها را نمی پسندیدم. در این راه پیر شده ایم، اما با این مبالغی که برخی ها پیشنهاد می دهند، واقعا نمی توان کار کرد. به طور کلی از شرایط راضی نبودم که کاری را قبول نکردم. مدتی در خانه نشستم و خودم را سرگرم کردم. البته به نظر خودم کم کار نبودم. در سال های گذشته چند تله فیلم بازی کردم که آن ها را به رسانه های تصویری دادند. چند فیلم کوتاه هم بازی کردم که برای جشنواره فیلم کوتاه کن، سانفرانسیسکو و... فرستادند. شاید مردم کمتر من را دیده باشند، اما من در عمل کم کار نبودم.

بیژن فرزند شما هم بازیگر است. چقدر با همدیگر رابطه کاری دارید؟

ما وقتی پیش همدیگر هستیم، اصلا درباره مسائل کاری صحبت نمی کنیم. ملاقات ما هیچ وقت ملاقات دو همکار هنرپیشه نیست. ملاقات ما ملاقات پدر و فرزندی است. هیچ کاری نداریم که الان درگیر چه کاری هستیم. قبلا درباره این موضوع صحبت کردیم و با هم به توافق رسیدیم که دیگر در باره مسائل کاری در ملاقات ها و مهمانی ها صحبت نکنیم.

با توجه به سابقه کاری تان انتظار می رفت که بیژن درباره قبول پیشنهاد های هنری اش با شما مشورت کند.

یک بار قبلا به بیژن گفتم که فکر کن مهران غفوریان یا جواد رضویان هستی که هیچ کسی در خانواده شان بازیگر نیست. تو هم فکر کن که پدرت بازیگر نیست. می خواهم مستقل باشی. دوست ندارم هرجایی رفتی، برخی فکر نمایند به پیشنهاد فرد دیگری در آن جا حضور داری.

یعنی هیچ وقت با هم در باره این که پسرتان در چه کار هایی حضور دارد، صحبت نمی کنید؟ این به خاطر اختلاف سلیقه است یا علت دیگری دارد؟

نه در باره کارمان هیچ وقت کاری به همدیگر نداریم. من اصلا خبر ندارم که او در چه زمانی در چه فیلم یا سریالی بازی می نماید. ما با هم ارتباط داریم و فقط در صورتی از شرایط کاری همدیگر خبردار می شویم که از اخبار یا دیگران متوجه این موضوع شویم. این به علت اختلاف سلیقه نیست. هیچ علتی ندارد که کار و بارمان را به دید و بازدیدهایمان بکشانیم. اگر هم از همدیگر نظرخواهی کنیم، بعد ممکن است برخی ها منت بگذارند که، چون پدرت بازیگر است و با هنرمندان دوست و رفیق است، به تو پیشنهاد کاری می دهند.

ار ناراحتی تان درباره بازی در سریال نیسان آبی متوجه می شویم که تجربه خوبی در این فضا نداشتید. آیا در پیشنهاد های کاری مهم است که برای سینما، تلویزیون یا نمایش خانگی و در کنار چه کسی بازی می کنید؟

نه، هر آدمی در زندگی تجربیات مثبت و منفی زیادی دارد و همین ها باعث می گردد درس بگیریم تا هرکاری و هر پیشنهادی را قبول نکنیم. گفتم که از نیسان آبی متاسفم، اما در ادامه هم گفتم که از بازی در آن ناراحت نیستم. برای بازی در پلتفرم ها و تلویزیون و سینما و... تفاوتی قائل نمی شوم و اتفاقا در باره این سوال ها می گویم که مقایسه نکنید. چون کار خوبی نیست. برخی حتی می پرسند نسل جوان و امروزی را چطور می بینید؟ فقط می گویم این مقایسه ها را نکنید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 اسفند 1400 بروزرسانی: 5 اسفند 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1920

به "تاسف بازیگر پیشکسوت بابت بازی در نیسان آبی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاسف بازیگر پیشکسوت بابت بازی در نیسان آبی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید