رئیس سازمان سینمایی: شورای عالی سینما احیا می گردد

به گزارش مجله تور مالزی، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس سازمان سینمایی گفت: شورای عالی سینما با کوشش ها و پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی احیا می گردد.

رئیس سازمان سینمایی: شورای عالی سینما احیا می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، آقای محمد خزاعی اضافه کرد: با پیگیری های دکتر اسماعیلی اولین جلسه شورای عالی سینما با حضور ریاست جمهوری آذر سال جاری برگزار می گردد.

وی ادامه داد: شورای عالی سینما پس از وقفه ای هشت ساله با کوشش ها و پیگیری های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به زودی در عالی ترین سطح برگزار خواهد شد.

خزاعی اضافه کرد: اعضای شورای عالی سینما پس از آنالیز و ارزیابی های گسترده انتخاب شدند و به زودی معرفی خواهند شد. شورا، همزمان با اولین نشست آن با حضور رئیس جمهور شروع به کار می نماید.

رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به بخش هایی از مهمترین اهداف شورای عالی سینما خاطر نشان کرد: اعمال سیاست های متمرکز در حوزه سینمای ایران برای اجرا به وسیله تمام دستگاه های اجرایی و مراجع ذی ربط در چارچوب الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت و آرمان های بلند انقلاب اسلامی، پیشرفت همه جانبه کمی و کیفی توانمندی های ملی در عرصه سینما، پیشرفت متوازن زیرساخت های سینمای ایران، تقویت مؤلفه های سینمای ملی و انقلابی به عنوان یکی از عناصر هویت اسلامی ـ ایرانی، رونق اقتصاد سینما و توانمندسازی بخش های غیردولتی فعال در حوزه سینما، حمایت و راهنمایی سینما در جهت تحقق اهداف کلان فرهنگی انقلاب اسلامی و منویات رهبری، ارتقای حضور اثرگذار و مشارکت سینمای ایران در عرصه بین المللی، توسعه، تنظیم و ساماندهی بازار فیلم در راستای توسعه اقتصاد سینما و پاسخ گویی به احتیاج ها و مطالبات مخاطبان، افزایش کمی و ارتقای کیفی تولیدات سینما با توجه به مضامین، موضوعات و سوژه های ارزشمند، تقویت و ساماندهی آموزش و پژوهش سینمایی متناسب با رویکرد ها و جهت گیری های پیشرفت و تعالی سینما و شنـاسایی و پرورش استعـداد های نو و تربیـت نیروهـای متخـصص و متـعهد به ارزش های اسلامی ـ انقلابی در کشور از جمله این اهداف است.

خزاعی با بیان اینکه با توجه به دغدغه جدی رئیس جمهور و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این شورا بعد از هشت سال تعطیلی احیا می گردد اضافه کرد: احیای شورای عالی سینما پس از سال ها تعطیلی در دولت سیزدهم و حمایت شخص رئیس جمهور به عنوان عالی ترین مقام اجرایی کشور از فعالیت این شورا، و نشان دهنده اهمیت و صندلی راهبردی سینما و مرجعیت فرهنگی آن در جامعه است.

رئیس سازمان سینمایی با ابراز امیدواری کرد که این اقدام بتواند برای سینمای ایران در گام دوم انقلاب و در جهت تحول و بازسازی انقلابی و اعتلای آن موثر باشد اضافه کرد: به شخصه از آقای رئیسی رئیس جمهور و آقای اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر توجه و اهتمام ویژه به احتیاج های سینمای کشور تشکر و قدردانی می کنم و باور دارم برکات و نتایج فعالیت این شورا باعث رونق، پویایی و بالندگی بیش تر سینمای کشور خواهد شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1802

به "رئیس سازمان سینمایی: شورای عالی سینما احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس سازمان سینمایی: شورای عالی سینما احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید