سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت کاربران

به گزارش مجله تور مالزی، اینترنت همراه در سال های گذشته، از اینترنت ثابت سبقت گرفته و طبق آخرین آمار، سهم استفاده از نسل سه و چهار اینترنت به 88.76 درصد است.

سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت کاربران

انواع سرویس های موجود اینترنت در ایران، به دلیل داشتن ویژگی های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت ارائه می گردد. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شامل ADSL ،VDSL و FTTx است که به یک مکان معین محدود هستند، سرویس های ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم نیز از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.

در کنار سرویس های اینترنت ثابت، اینترنت همراه است که در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری ارائه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خود را دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.

خدمات این سرویس های همراه روی گوشی های تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیم کارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار ارائه می دهد.

با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. براساس آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا سرانجام سه ماهه ابتدایی امسال، استفاده نسل های سه و چهار اینترنتی، با 73 میلیون و 326 هزار و 963 مشترک، به 88.76 درصد رسیده است و نشان از رشد اینترنت سیار دارد. این در حالی است که مشترکان اینترنت نسل سه و چهار تا سرانجام سال 1397، 64 میلیون نفر بودند و سهمی 86 درصدی داشتند.

پس از آن اینترنت پهن باند DSL است که با هفت میلیون و 570 هزار و 370 مشترک، 9.16 درصد را شامل می گردد. اینترنت TD-LTE با یک میلیون و 249 هزار و 176 مشترک، 1.51 درصد را تشکیل می دهد و وای فای با 359 هزار و شش مشترک، سهم 0.43 درصدی و FTTX یا فیبر نوری نیز سهم 0.12 درصدی دارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1204

به "سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم 88 درصدی 3G و 4G در مصرف اینترنت کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید