عکس ، رفتار شباهت آمیز این حیوان با انسان باعث شگفتی دانشمندان شد!

به گزارش مجله تور مالزی، شامپانزه ای وحشی مشاهده شده است که یک شی را به مادرش نشان می دهد که صرفاً به خاطر اشتراک گذاری است، نوعی رفتار اجتماعی که قبلاً تصور می شد فقط از طریق انسان ها به کار گرفته می شود.

عکس ، رفتار شباهت آمیز این حیوان با انسان باعث شگفتی دانشمندان شد!

امیرحسین فوقانی - خبرگزاری خبرنگاران، محققان فیلمی از این حیوان گرفتند که مادرش را تشویق می کند تا با او همراه شود و به یک برگ نگاه کند.

دانشمندان پیشنهاد می کنند که این یافته نشان می دهد که در شرایط اجتماعی خاص، شامپانزه های وحشی می توانند تجربیات خود را با استفاده از ژست ها به منظور اظهار نظر یا اظهارنظر در مورد جهان به اشتراک بگذارند.

نویسنده اصلی این مطالعه، دکتر کلودیا ویلکه از دپارتمان روانشناسی دانشگاه یورک، گفت: افراد دوست دارند تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند، رسانه های اجتماعی از این ویژگی استفاده می کنند، و حتی در سال اول زندگی ما شروع به نشان دادن آن می کنیم.

به نظر می رسید که به اشتراک گذاشتن به خاطر اشتراک گذاری یک ویژگی منحصر به فرد انسانی است، اما مشاهده ما از این شامپانزه های وحشی این موضوع را به چالش می کشد.

ما شامپانزه ای بالغ را مشاهده کردیم که به مادرش برگی را نشان می داد که در حال نظافت بود، نه به این دلیل که می خواست او کاری با برگ انجام دهد، بلکه به احتمال زیاد به این دلیل که می خواست او نیز به برگ نگاه کند.

انسان ها در سال اول زندگی شروع به استفاده از حرکات ارجاعی برای نشان دادن یا نشان دادن اشیا یا رویدادهای مورد علاقه به دیگران می کنند.

با این حال، تا کنون، دیده نشده بود که حیوانات چنین رفتاری از خود نشان دهند؛ Simon Townsend از دانشگاه های وارویک و زوریخ افزود: مشاهدات ما نشان می دهد که در شرایط اجتماعی خاص، شامپانزه ها ممکن است به یکدیگر موضوعات مورد علاقه را نشان دهند تا در مورد آنها توجه دیگر شامپانزه ها را جلب کنند و این رفتار ممکن است منحصر به انسان نباشد.

این تعامل در ویدئویی با یک شامپانزه ماده بالغ به نام فیونا ضبط شد که برگ را به مادرش ساترلند در جنگل کیبال اوگاندا نشان می داد.

محققان می گویند این کشف می تواند پیامدهایی برای درک ما از تکامل شناخت اجتماعی انسان و آنچه که فکر انسان را منحصر به فرد می کند داشته باشد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1401 بروزرسانی: 2 آذر 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2120

به "عکس ، رفتار شباهت آمیز این حیوان با انسان باعث شگفتی دانشمندان شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، رفتار شباهت آمیز این حیوان با انسان باعث شگفتی دانشمندان شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید