چرا آژانس انرژی اتمی یک میلیون یورو به ازبکستان یاری کرد؟

به گزارش مجله تور مالزی، خبرنگاران : آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) به ازبکستان تجهیزات پزشکی به ارزش معادل یک میلیون یورو اهدا کرد.

چرا آژانس انرژی اتمی یک میلیون یورو به ازبکستان یاری کرد؟

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ جمال سیدی بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) به ازبکستان تجهیزات پزشکی به ارزش معادل یک میلیون یورو اعطا نموده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) در چارچوب یاری فنی به انستیتوی اندوکرینولوژی تاشکند، دوربین گاما به مرکز انکولوژی نمنگان، دستگاه های لیزر تراپی و برای آزمایشگاه های آموزشی دانشگاه دولتی سمرقند تجهیزات مدرن به ارزش معادل یک میلیون یورو اعطا نموده است.

این خبر در ملاقات سفیر ازبکستان در اتریش با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام شد.

آباد فیض الله یف سفیر ازبکستان در اتریش استوارنامه خود را به عنوان نماینده دائمی در آژانس بین المللی انرژی اتمی به رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) تسلیم کرد.

رافائل گروسی در این ملاقات بر اصلاحات گسترده در زمینه انرژی ازبکستان از جمله تصمیم ایجاد انرژی هسته ای در این کشور تاکید نمود.

مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی با اشاره به همکاری های موفقت آمیز مبنی بر تمهیدات سفر قریب الوقوع برای ارزیابی جامع زیربناهای هسته ای ازبکستان و آمادگی آنان برای ارائه یاری همه جانبه در ساخت نیروگاه هسته ای ازبکستان تاکید نمود.

طرفین در این ملاقات همچنین خواهان برگزاری مراسم های مشترک پس از بهبود شرایط همه گیری شدند.

لازم به ذکر است، آژانس بین المللی انرژی اتمی فقط در امسال میلادی برای مبارزه با شیوع کروناویروس در ازبکستان به طور بلاعوض کیت های تشخیص بیماری کرونا به ارزش 405 هزار یورو در اختیار این کشور قرار داده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1194

به "چرا آژانس انرژی اتمی یک میلیون یورو به ازبکستان یاری کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا آژانس انرژی اتمی یک میلیون یورو به ازبکستان یاری کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید