آیین تجلیل از سرآمدان استان با محوریت بخش گیاهان دارویی برگزار شد

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد ظهر چهارشنبه در این آیین گفت: توسعه شرکت های دانش بنیان از جمله هدفگذاری های بنیاد نخبگان استان است.

آیین تجلیل از سرآمدان استان با محوریت بخش گیاهان دارویی برگزار شد

حمدالله اکوانی افزود: با هدف توسعه ظرفیت ها، تولید مبتنی بر محور دانش بنیان و ارتقای شاخص های این حوزه در استان اجرایی می شود.

اکوانی با بیان اینکه در حال حاضر تنها 4 شرکت دانش بنیان در استان داریم، اظهار کرد: از جمله اهداف ما ارتقای ظرفیت های این حوزه است.

رئیس بنیاد نخبگان استان از برگزاری دو برنامه ملی و استانی در حوزه تجلیل و الگو سازی از سرآمدان استان با محوریت بخش های مختلف خبر داد و بیان کرد: در این حوزه برنامه هایی با هدفگذاری های خروجی محور اجرایی می شود.

اکوانی با بیان اینکه ظرفیت ها و نیروی انسانی استان نیز باید به شکل مناسبی مورد توجه قرار بگیرد، ابراز داشت: استان پتانسیل های فراوانی در بخش های مختلف دارد که بکارگیری اصولی و کارشناسی شده این ظرفیت ها به توسعه استان منجر می شود.

در ادامه معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: دهکده گیاهان دارویی در شهرستان بویراحمد ایجاد می شود.

جعفر گوهرگانی افزود: برنامه ریزی و همکاری دستگاه های متولی برای دستیابی به اهداف ایجاد دهکده گیاهان دارویی در استان ضروری است.

گوهرگانی با اشاره به اهمیت حوزه گیاهان دارویی، تصریح کرد: همچنین پویایی صنعت گیاهان دارویی و صنایع مرتبط با آن مورد تاکید است.

گوهرگانی با اشاره به موضوع فعالیت بنیاد نخبگان و فعالیت اتاق بازرگانی در حوزه الگوسازی از فعالان، گفت: امید است چنین فعالیت هایی به تسهیل در روند ایجاد زیرساخت هایی مانند دهکده گیاهان دارویی ختم شود.

به گزارش مجله تور مالزی، در پایان این مراسم از وحید گرجی کارآفرین برتر گیاهان دارویی استان تجلیل شد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 21 مرداد 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 4

به "آیین تجلیل از سرآمدان استان با محوریت بخش گیاهان دارویی برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیین تجلیل از سرآمدان استان با محوریت بخش گیاهان دارویی برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید