اخبار اقتصادی

لیدوماتریپ، وبسایتی با بیش از 7 هزار اقامتگاه در ایران!

رپرتاژآگهی - تصور کنید در حال بستن بار و بندیل سفر هستید! کجا؟ طبق معمول شمال! بیشترین دغدغه شما از بابت چیست؟ بیشترین بخش از بودجه خود را به چه چیزهایی در سفر اختصاص می دهید؟

24 اردیبهشت 1400

تصمیمات بایدن نمادین است، لزوم اقدامات اجرایی برای لغو تحریم ها

خبرنگاران، گروه بین الملل - عبدالحمید بیاتی: بیش از دو ماه از شروع به کار دولت جدید آمریکا گذشته و به رغم آنکه جو بایدن در زمان رقابت های انتخاباتی وعده های زیادی در مورد تغییر رویه دولت خود و دوری جستن از سیاست های ترامپ را داده بود، اما در دو ماه گذشته...

20 اردیبهشت 1400

چین، اتهام نقض حقوق بشر در سین کیانگ را رد کرد

خبرگزاری خبرنگاران- دولت چین امروز (سه شنبه) اتهام مربوط به نقض حقوق بشر در منطقه سین کیانگ را رد کرد.

20 اردیبهشت 1400

نیازمند به کارگیری روش های نوین تجارت هستیم، آمادگی برای توسعه تجارت با هند

یونس ژائله ظهر امروز در جلسه ویدیوکنفرانسی سفیر جمهوری اسلامی ایران در هند با استاندار آذربایجان شرقی و جمعی از مسئولان استانی گفت: بخش خصوصی کشور درگیر بعضی بروکراسی های اداری بوده و همین امر کار را برای تمامی صادرکنندگان سخت نموده است. صدور بخشنامه...

19 اردیبهشت 1400

نگاهی به روابط جنجالی اتحادیه اروپا و انگلیس 100 روز بعد از برگزیت

در حالی که اتحادیه اروپا و انگلیس شراکت تنگاتنگ بعد از برگزیت را مد نظر قرار داده بودند، اما وقایع اتفاق افتاده حدود 100 روز بعد از جدایی رسمی فاصله دریافت روزافزون بروکسل و لندن را نشان می دهد.

15 اردیبهشت 1400

کارشناس روابط بین الملل: بازدارندگی آمریکا در برابر روسیه با هزینه مردم اوکراین، رویکرد مسکو اقدام پیش دستانه نظامی نخواهد بود

کارشناس روابط بین الملل معتقد است که کشورهای غربی با هدف بازدارندگی، روسیه را درگیر تنش های مرزی و یک راهبرد تدافعی در قالب تحریم ها می نمایند.

13 اردیبهشت 1400

هدف گذاری برای ساخت 200 هزار واحد مسکن روستایی در امسال

تهران (پانا) - مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن می گوید درخواست افزایش تسهیلات مسکن روستایی را به هیات دولت ارائه نموده ایم زیرا با افزایش نرخ تورم، این میزان وام جوابگوی متقاضیان برای ساخت نیست.

11 اردیبهشت 1400

سوپر ماریو رکورد گران ترین بازی تاریخ را شکست؛ 660 هزار دلار ناقابل!

در روز های گذشته یک کپی خاص از بازی سوپر ماریو براز از کنسول NES با قیمت 660 هزار دلار به فروش رفته. با این فروش، رکورد گران ترین شی کلکسیونی مرتبط با بازی های ویدیویی شکست شده. این کپی آکبند نسخه به خصوصی از بازی سوپر ماریو براز است و یکی از اولین سری های فراوری...

11 اردیبهشت 1400

نظارتی بر گرانفروشی در بازار میوه وجود ندارد خبرنگاران

بی سر و سامانی و افزایش قیمت میوه چنان اوج گرفته که رهبرانقلاب نیز نسبت به آن انتقاد کرده اند؛ گرانفروشی که برخی فعالان بازار معتقدند اجاره بهای نجومی مغازه ها عامل مهمی در شکل گیری آن است.

4 اردیبهشت 1400

کرملین: اتحادیه اروپا شریک مطمئنی نیست

به گزارش خبرنگاران به نقل از الجزیره، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز سه شنبه بیان کرد: اتحادیه اروپا شریک مطمئنی نیست.

2 اردیبهشت 1400

اتحادیه اروپا: می خواهیم برجام را به جهت اصلی بازگردانیم خبرنگاران

اتحادیه اروپا مدعی است که میخواهد توافق هسته ای ایران را به جهت اصلی برگردانده و طرف های آن را به پایبندی به الزامات این توافق مجاب کند.

2 اردیبهشت 1400

مدیرعامل آنر: سری جدید مجیک از گوشی های سری P و میت هواوی بهتر خواهد بود

جورج ژائو، مدیرعامل آنر به تازگی در یکی از مصاحبه های خود با یک رسانه چینی گفت گوشی های سری مجیک این شرکت از نماینده های سری P و میت هواوی هم بهتر خواهند بود.

29 فروردین 1400

عمان شریکی راهبردی برای ایران است

رییس کل بانک مرکزی در ملاقات با وزیر صنعت و تجارت عمان، این کشور را شریکی راهبردی برای ایران خواند و گفت: باتوجه به فرصت فراهم شده برای توسعه ظرفیت های همکاری میان دو کشور، می توان از ظرفیت و همراهی بخش خصوصی دو کشور برای بهبود سطح و حجم تجارت بهره گرفت.

26 فروردین 1400

کرونا هم نتوانست آمار خودکشی دانشجویان را کاهش دهد ، جهش بودجه 1400 مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه ها خبرنگاران

دانشجویان در طول مدت یک سال اخیر با مسائل زیادی از جمله بیماری کرونا، افسردگی، از دست دادن نزدیکان، خودکشی، اعتیاد و سایر آسیب های اجتماعی همراه بودند.

26 فروردین 1400

چند و چون اخذ مالیات از خانه های خالی در سال 1400

رئیس سازمان امور مالیاتی از دریافت نخستین مالیات از خانه های خالی در مرداد 1400 اطلاع داد و اضافه نمود: این مالیات به میزان نصف ارزش اجاره ماهانه آن ملک خواهد بود. امیدعلی پارسا اضافه نمود: سال گذشته تحت راهبرد کلی وصول و هوشمند سازی نظام مالیاتی مجموعه...

22 فروردین 1400

استقبال ایتالیا و اسپانیا از تولیدات سنگی هنرمندان ایرانی خبرنگاران

رییس شورای سیاستگذاری نخستین جشنواره ملی طراحی سنگ ایران خاطرنشان کرد: سفارتخانه های ایتالیا و اسپانیا در تهران به عنوان حامیان معنوی نخستین جشنواره ساخته های سنگی کوچک مقیاس ابراز آمادگی کردند و این گامی برای بازیابی توانایی های کشور در بخش سنگ با...

20 فروردین 1400

خبرنگاران هشدار بانک جهانی نسبت به افزایش بدهی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا

تهران - خبرنگاران- بانک جهانی شنبه شب هشدار داد که بدهی عمومی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در نتیجه پیامدهای ناشی از ویروس کووید-19 افزایش یافته است.

19 فروردین 1400

زودتر از همه کشور ها ایران را واکسینه می کنیم ، همه جای جهان مشکل فراوری انبوه واکسن وجود دارد خبرنگاران

مدیر پروژه واکسن کوو برکت گفت: طبق پیش بینی های وزارت بهداشت احتمالا جز کشور هایی هستیم که زودتر از همه افراد را واکسینه می کنیم.

19 فروردین 1400

مشوق مجلس برای پرداخت اصل و سود تسهیلات بانکی

تهران (پانا) - بر اساس مصوبه امروز نمایندگان مجلس بانکهای فوق الذکر موظفند در صورتی که اصل و سود تا سررسید قرارداد تسهیلات اولیه توسط گیرنده تسهیلات به صورت یک باره (دفعتاً واحده) تسویه گردد، نسبت به فک رهن، آزادسازی وثایق، خروج از فهرست مشتریان بدحساب...

18 فروردین 1400

رنگ بندی های کرونایی شهرها باید تغییر کند

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران بر لزوم تغییر رنگ بندی شهرها به دلیل شیوع بیماری کرونا تاکید نمود و گفت: به نظر می رسد با توجه به بروز و ظهور جهش های جدید ویروس کرونا باید رنگ بندی ها تغییر یابند.

17 فروردین 1400
تعداد: (396)