افشای جزییات لغو بازی ایران ـ کانادا؛ درخواست ویزا برای 58 نفر!

به گزارش مجله تور مالزی، رسانه کانادایی با اشاره به جزئیاتی از لغو بازی محبت آمیز ایران با کانادا بیان کرد فدراسیون فوتبال ایران درخواست صدور ویزا برای 58 نفر را داده بود.

افشای جزییات لغو بازی ایران ـ کانادا؛ درخواست ویزا برای 58 نفر!

تیم ملی فوتبال ایران قرار بود با سفر به کشور کانادا روز 15 خرداد دیداری تدارکاتی با تیم ملی این کشور برگزار کند. این مسابقه، اما بعد از کش و قوس های زیاد، پایان از سوی فدراسیون فوتبال کانادا لغو شد تا برنامه های آماده سازی تیم ایران با چالش روبرو بگردد. ایران بعد از لغو اردوی کانادا، فرصت زیادی برای انتخاب اردوی دیگر نداشت و در نهایت مجبور شد سفر پرحاشیه و جنجالی به کشور قطر را با سرمربیگری دراگان اسکوچیچ تجربه کند.

شبکه CBC کانادا اخیراً جزئیاتی از فرایند لغو این بازی را با دسترسی به ایمیل های مختلف منتشر نموده است. در بخشی از این گزارش تاکید شده است کانادا درخواست صدور 58 ویزا را از سوی ایران دریافت نموده است در حالی که توافق روی صدور 45 ویزا بوده است.

در آن مقطع زمانی، حتی گفته می شد فدراسیون فوتبال ایران برای صدور 80 ویزا و سفر با کاروانی شلوغ به کانادا اقدام نموده است.

یکی از این ایمیل ها، به نگرانی کانادایی ها نسبت به لغو بازی با ایران و تاثیر آن روی نظر فیفا برای میزبانی این کشور در جام جهانی 2026 اشاره شده است. در نامه امور جهانی کانادا آمده است: اگر ویزا -برای تیم ایران- صادر نگردد، ایران می تواند به صورت رسمی از فدراسیون کانادا شکایت و استدلال کند که این تیم نباید میزبان جام جهانی 2026 باشد. بعلاوه فدراسیون کانادا ممکن است از سوی فیفا جریمه و تحریم گردد.

با این حال به نوشته رسانه کانادایی، فدراسیون فوتبال این کشور اکنون تایید می نماید که پس از لغو بازی با هیچ جریمه ای از سوی فیفا روبرو نشده است.

بعلاوه رسانه های ایرانی به نقل از سرپرست تیم ملی ایران اعلام کردند که فدراسیون فوتبال کانادا برای این بازی 400 هزار دلار به فدراسیون فوتبال ایران پرداخت می نماید، اما فدراسیون کانادا در نهایت گفت که هیچ پولی به ایران پرداخت ننموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 آبان 1401 بروزرسانی: 19 آبان 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2115

به "افشای جزییات لغو بازی ایران ـ کانادا؛ درخواست ویزا برای 58 نفر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای جزییات لغو بازی ایران ـ کانادا؛ درخواست ویزا برای 58 نفر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید