اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده

به گزارش مجله تور مالزی، اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده فردا در مرکز همایش های رایزن برگزار می گردد.

اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی خبرنگاران، اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده فردا در مرکز همایش های رایزن برگزار می گردد و

شرکت های انرژی، نفت، گاز و حمل و نقل یونانی در تهران حضور خواهند یافت.

سهیل گل پور، مدیر عامل گروه شرکتهای بین المللی مایکروسورس درباره برگزاری اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده که فردا در مرکز همایش های رایزن برگزار می گردد، گفت: گروه شرکت های بین المللی مایکرو سورس یک هولدینگ چندملیتی است که در حوزه اروپا و آمریکای جنوبی در زمینه های توسعه صادرات، برندینگ، توسعه زیرساختهای صنعت توریسم، آی سی تی، فاینانس و سرمایه گذاری زیرمجموعه های متعددی را در ایران و خارج از ایران دارد.

وی اضافه نمود: با توجه به اینکه چند سالی است در یونان مستقر هستیم و در پی سفری که جناب آقای ظریف، وزیر امور خارجه ایران به یونان داشتند این فرصت فراهم شد که وزیر امور خارجه یونان به همراه معاونان و معاون وزیر اقتصاد به ایران سفر نمایند.

گل پور با اشاره به اینکه سفارت یونان در تهران برگزار نماینده اولین سمینار ایران و یونان با همکاری گروه مایکروسورس است، توضیح داد: شرکت هایی در حوزه های انرژی ، نفت، گاز، حمل و نقل، بانکداری، آی تی، صنایع غذایی، کشاورزی، ساخت و ساز، زیرساخت، کشتیرانی و ... همراه با هیأت یونانی به ایران سفر نموده اند و تدارک دیده ایم تا شرکت هایی در همین زمینه از ایران نیز حضور داشته باشند تا بتوانند در این سمینار دیدار داشته باشند.

وی ادامه داد: فرصت های کشف نشده مالی و فرهنگی دو کشور برای توسعه این روابط در این سمینار مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا راهبردی با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور، دولتمردان و بخش خصوصی فراهم گردد.

مدیر عامل مایکروسورس اضافه نمود: در این سمینار هولدینگ به فعالان دو کشور که احتیاج به یاری دارندخدمات ارائه می دهند که البته مهم ترین یاری اطلاع رسانی به فعالان مالی و فرهنگی هر دو کشور است که از فرصت های سرمایه گذاری و توسعه روابط مطلع شوند.

وی اعلام نمود: با توجه به مراودات ایران با خاورمیانه و آسیای میانه و همچنین مراودات یونان با کشورهای اروپایی می توانیم این فرصت ها را شناسایی کنیم و به دنبال بازارهای جدید باشیم.

گل پور تأکید کرد: حضور در خارج از کشور با هدف دست یابی به بازار های فراتر از بازاری که برای کشور ما تعریف شده است به معنای خروج سرمایه نیست و می تواند حضور ما را در بازارهای جهانی قدرتمند تر کند.

وی بیان نمود: در حال حاضر کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، چین و ژاپن کوشش می نمایند از امکانات کشورهای هدف در راستای توسعه صادرات بهره مند شوند، هدف ما این است که شرایطی را فراهم کنیم که کشور ما حضور پیروز تری داشته باشد و توسعه صادرات که همواره در کشور مغفول مانده است در عرصه بین المللی با حضور شرکت های بخش خصوصی در کشورهای اروپایی توسعه پیدا کند و توسعه صادرات کشورمان در حوزه سرمایه گذاری خارجی قدرتمند گردد.

وی گفت: ایران کشور قدرتمندی در جهت جذب سرمایه خارجی است و امیدواریم بتوانیم قابلیت های ایران را در این حوزه و در صادرات گسترش دهیم.

گل پور همچنین درباره مهمانان شرکت نماینده در همایش ایران و یونان؛ فرصت های کشف ناشده گفت: علاوه بر وزیر امور خارجه یونان، سفیر یونان در ایران، معاون وزیر خارجه یونان، معاون وزیر اقتصاد صنعت و توریسم یونان، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مدیرعامل شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی، مدیرعامل بنیاد رودکی و بعضی دیگر از مقامات دو کشور در این مراسم حضور خواهند داشت و سخنرانی خواهند کرد.

اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده فردا از ساعت 9 صبح الی 15 در مرکز همایش های رایزن برگزار می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 892

به "اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین همایش ایران و یونان - فرصت های کشف ناشده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید