برترین وقت خوردن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟

به گزارش مجله تور مالزی، در خصوص اینکه آیا قهوه به کاهش وزن یاری می نماید یا به کاهش وزن آسیب می زند یا اصلاً بر آن تأثیر می گذارد، پاسخ بله یا خیر روشنی وجود ندارد. مطالعاتی وجود دارد که از این ایده حمایت می نماید که نوشیدن قهوه باعث کاهش وزن می گردد، اما به مقدار ای نیست که آن را به یک واقعیت علمی تبدیل کند.

برترین وقت خوردن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟

قهوه راهی عالی برای شروع یک صبح زیباست؛ با این حال اگر آن را خیلی دیر در روز بنوشید، خطر برهم زدن برنامه خواب خود را دارید.

اگر در کوشش برای کاهش وزن هستید، گنجاندن قهوه در کالری دریافتی روزانه تان همواره آسان نیست، به خصوص اگر آن را شیرین و خامه ای دوست دارید. بسیاری از رژیم های غذایی در برنامه خود قهوه گنجانده اند، اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا قهوه برای کاهش وزن مفید است یا قهوه باعث افزایش وزن شما می گردد؟

حتی جامعه علمی نیز در این مورد اختلاف نظر دارند. تحقیقات اولیه نشان می دهد که ممکن است ارتباطی بین مصرف قهوه و کاهش وزن وجود داشته باشد، اما توصیه نمی گردد که مصرف قهوه یا کافئین خود را بر این اساس افزایش دهید، یا اگر قبلاً چنین عادتی نداشته اید، عادت کافئینی را شروع کنید. اگر ناراحتی قلبی دارید، باید مراقب میزان قهوه موجود در رژیم غذایی خود باشید، زیرا کافئین می تواند فشار خون شما در بعضی شرایط را افزایش دهد.

آیا نوشیدن قهوه به کاهش وزن یاری می نماید؟

در خصوص اینکه آیا قهوه به کاهش وزن یاری می نماید یا به کاهش وزن آسیب می زند یا اصلاً بر آن تأثیر می گذارد، پاسخ بله یا خیر روشنی وجود ندارد. مطالعاتی وجود دارد که از این ایده حمایت می نماید که نوشیدن قهوه باعث کاهش وزن می گردد، اما به میزان ای نیست که آن را به یک واقعیت علمی تبدیل کند.

بعلاوه، تا به امروز هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد قهوه می تواند چربی ها را در نواحی خاصی از بدن شما مانند معده هدف قرار دهد. با این حال در اینجا بعضی از مطالعات اخیر انجام گرفته حول محور این موضوع آورده شده است:

تحقیقات نشان می دهد که قهوه به کاهش وزن یاری می نماید

طبق یک مطالعه در سال 2019 در گزارش های علمی، کافئین ممکن است بافت چربی قهوه ای یا چربی بدن شما را که کالری می سوزاند تحریک کند. اساساً، محققان کشف کردند که نوشیدن یک فنجان قهوه میزان متابولیسم شما را تا حدی افزایش می دهد که فعالیت بافت چربی قهوه ای شروع شده و منجر به چربی سوزی و کاهش وزن می گردد.

بر اساس تحقیقات سال 2020 به وسیله محققان هاروارد که در مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شده است، افرادی که روزانه چهار فنجان قهوه کافئین دار می نوشند، شاهد کاهش چهار درصدی چربی بدن بودند. نویسندگان این مطالعه گمان می نمایند که این به این علت است که نوشیدن قهوه میزان متابولیسم را افزایش می دهد که به معنای سوزاندن کالری بیشتر است.

در یک مطالعه در سال 2020 در ژورنال غذا های کاربردی، عصاره چای کافئین دار باعث کاهش روند افزایش وزن و تجمع چربی در بدن شد.

اگر قهوه به درستی مصرف نگردد، باعث افزایش وزن می گردد

نوشیدن قهوه کافئین دار با افزایش میل به شکر مرتبط است، به این معنی که فنجان صبحانه شما می تواند شما را برای انتخاب میان وعده های بد در اواخر روز آماده کند و از کاهش وزن شما جلوگیری کند. از سوی دیگر، یک مطالعه در سال 2017 در مجله علوم غذایی نشان داد که نوشیدن یک فنجان قهوه کافئین دار باعث می گردد که در جوانه های چشایی افراد اختلال ایجاد شده و تفسیر درست آن ها از طعم شیرین مختل گردد؛ به همین علت ممکن است در نهایت غذا ها یا نوشیدنی های شیرین تر مصرف نمایند.

طبق یک مطالعه در سال 2013 در مجله پزشکی خواب بالینی، نوشیدن قهوه حتی شش ساعت قبل از خواب می تواند باعث اختلال در خواب گردد. خواب ضعیف یا ناکافی، تاثیر مستقیمی در افزایش دارد.

گورین می گوید: پیشنهاد می کنم میزان قهوه ای را که می خواهید بنوشید، روزانه 400 میلی گرم کافئین یا کمتر از آن باشد. بنابراین این میزان می تواند یک فنجان یا تا پنج فنجان از انواع خاصی از قهوه باشد، به یاد داشته باشید که منابع دیگر کافئین، مانند چای سبز، در مصرف روزانه نیز حساب می شوند.

برای کاهش وزن چه زمانی باید قهوه بنوشیم؟

قهوه راهی عالی برای شروع یک صبح زیباست؛ با این حال اگر آن را خیلی دیر در روز بنوشید، خطر برهم زدن برنامه خواب خود را دارید. شما باید حدود هشت ساعت در روز بخوابید، بنابراین مطمئن شوید که آخرین فنجان خود را قبل از ساعت 2 بعد از ظهر میل کنید، به این ترتیب، تا زمانی که آماده خوابیدن بشوید، کافئین کاملاً از سیستم شما خارج شده است.

کاپیله، یک متخصص تغذیه با بیش از 15 سال تجربه در تغذیه بالینی و خصوصی و مشاوره رژیم غذایی، می گوید: ایده خوبی است که قهوه خود را با صبحانه همراه کنید. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، سلول های شما آماده حمایت از بدن شما هستند. اما، آن ها به نوعی غذا احتیاج دارند تا بتوانند انرژی فراوری نمایند. اگر صبحانه را حذف کنید، سلول های شما برای غذا به سلول های چربی و سلول های ماهیچه ای شما تبدیل می شوند.

کاپیله می گوید: شما می خواهید چربی ها را کم کنید، اما نمی خواهید آن ها را به حدی از دست بدهید که عضله تان را نیز از دست بدهید. او می گوید راهکار آسانی وجود دارد: قهوه خود را با صبحانه ای پر پروتئین، غلات کامل و چربی سالم بنوشید. میوه ها و سبزیجات نیز برای اضافه کردن به صبحانه عالی هستند.

یک استثناء روزه متناوب (IF) است. به گفته وی، اگر برنامه IF شما باعث می گردد که اولین وعده غذایی معمولی در روز را حذف کنید، همچنان می توانید قهوه بنوشید. فقط مطمئن شوید اولین وعده غذایی که می خورید با تمام احتیاج های بدنتان متعادل باشد.

برای کاهش وزن چه مواردی می توانید به قهوه اضافه کنید؟

نکته مهم این است که مراقب آنچه می گذارید باشید. به گفته کاپیله، ریختن بیش از حد خامه و شکر در دم نموده می تواند اثرات ضد التهابی و آنتی اکسیدانی قهوه را خنثی کند و اهداف کاهش وزن شما را از مسیر درست خارج کند. در عوض، او پیشنهاد می نماید شربت های بدون قند، استویا یا جایگزین های مشابه شکر را انتخاب کنید. قهوه سیاه یا شیرین هر دو می توانند اثرات مفیدی بر بدن بگذارند، به شرطی که مراقب میزان موادی که به آن اضافه می کنید، باشید.

در خصوص اینکه چه نوع قهوه برای کاهش وزن برترین است، بدون کافئین و معمولی هر دو دارای مواد مغذی یکسانی هستند. هر فنجان قهوه از هریک، همچنان حاوی میزان زیادی نیاسین، پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان های مفید خواهد بود؛ بنابراین ترکیب مورد علاقه خود را انتخاب کنید و میل کنید. در واقع قهوه سیاه و شیرین هر دو خوب هستند، به شرطی که افزودنی ها را به حداقل برسانید.

در خصوص مکمل های قهوه چطور؟ آیا آن ها سالم هستند؟

مکمل موجود به شکل پودر، قرص یا کپسول وجود دارد که عصاره آن از دانه های قهوه بو داده نشده به دست می آید؛ گفته می گردد سطوح بالاتری از اسید های کلروژنیک (که به مواد آنتی اکسیدانی موجود در قهوه که معمولاً با مزایای سلامتی عمده آن مرتبط است) نسبت به دانه های بو داده دارد. عصاره دانه قهوه سبز اغلب به عنوان یک مکمل کاهش وزن طبیعی شناخته می گردد، که هر کسی که سعی در کاهش وزن به روش قدیمی دارد، به آن برخورد نموده است؛ متأسفانه باید بگوییم، واقعا چیزی به نام دارویی معجزه آسا برای کاهش وزن فوری وجود ندارد!

گورین می گوید تحقیقات اولیه ای وجود دارد که عصاره دانه قهوه سبز را با کاهش وزن مرتبط می نماید، اما قبل از اینکه هر متخصص تغذیه شروع به تایید این مکمل ها کند، باید اقدامات بیشتری انجام گردد. این که آیا آن ها واقعاً کار می نمایند یا نه، شما هنوز باید *بسیار** مراقب باشید. از آنجایی که آن ها از دانه های قهوه تهیه می شوند، حاوی کافئین هستند و به میزان مصرف روزانه شما یاری می نمایند.

بعلاوه نگرانی های معمولی در خصوص مکمل ها وجود دارد که به وسیله FDA تایید نمی شوند و لزوماً آن محتوایی را که ادعا می نمایند ندارند. گورین می گوید که اگر می خواهید یکی از این مکمل ها را امتحان کنید، آنالیز کنید که آن ها باید تست تأیید شخص ثالث را از سازمانی مانند NSF International انجام دهند و مطمئن شوید که در وب سایت کمیسیون تجارت فدرال برای تقلب یا آلودگی لیست نشده اند. با این حال، بهتر است تا زمانی که تحقیقات بیشتری برای حمایت از آن ها برای کاهش وزن انجام گردد، از این موارد اجتناب کنید.

اگر نتوانیم کافئین بخوریم چه می گردد؟

حتی قهوه بدون کافئین حاوی میزان کمی کافئین است، بنابراین اگر اصلاً مجاز به مصرف کافئین نیستید، باید از قهوه بدون کافئین و قهوه معمولی خودداری کنید. اما اگر به سادگی از یک رژیم غذایی کم کافئین استفاده می کنید، میزان کافئین موجود در کافئین بدون کافئین (حدود شش میلی گرم در هر وعده 8 اونس، به ازای هر گورین) احتمالاً به شما آسیبی نمی رساند، اگرچه ممکن است در کاهش وزن به شما یاریی نکند.

گورین می گوید: مطالعاتی روی کافئین، قهوه و چای سبز صورت گرفته است که همگی با کاهش وزن مرتبط هستند، بنابراین به نظر می رسد که فواید آن از قهوه کافئین دار حاصل می گردد، اما هنوز نمی توانیم به طور قطع بگوییم. این امکان وجود دارد که بعضی از فواید آنتی اکسیدانی قهوه (ـچه کافئین دار باشد و چه بدون آن) بتواند به کاهش وزن یاری کند. بعلاوه ممکن است نوشیدن قهوه بدون کافئین بتواند همان اثرات سرکوب نماینده اشتها را داشته باشد، به این معنی که ممکن است در کل کالری کمتری مصرف کنید.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 27 فروردین 1402 بروزرسانی: 27 فروردین 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2185

به "برترین وقت خوردن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین وقت خوردن قهوه برای لاغری چه زمانی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید