تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، به تازگی گزارشی منتشر شده که در آن بازار جهانی تجهیزات مشخص اندازه ذرات مورد آنالیز قرار گرفته است. بازار این دستگاه ها از 356.5 میلیون دلار در سال 2020 با رشد 5.5 درصدی به 465.4 میلیون دلار در سال 2025 خواهد رسید.

تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات

منظور از تجهیزات اندازه گیری ذرات، دستگاه هایی هستند که از فناوری هایی نظیر پراش لیزر، DLS، تصویربرداری دینامیک یا استاتیک برای رصد ابعاد ذرات استفاده می نمایند.

یکی از دلایل رشد این بازار، افزایش فعالیت های تحقیقاتی در حوزه فناوری نانو است. همچنین رشد سرمایه گذاری در حال رشد بخش تحقیق و توسعه دارویی و همچنین دستورالعمل های دقیق نظارتی برای رصد کیفیت محصولات صنایع است.

با این حال، واردات سنگین تجهیزات اندازه گیری ابعاد ذرات در کشورهای در حال توسعه و محدودیت های موجود در این فناوری از جمله عواملی است که می تواند بازار این تجهیزات را در این دوره زمانی محدود کند.

براساس نوع فناوری، این بازار به بخش های پراش لیزر، تفرق نور پویا، تصویربرداری، اصل شمارشگر و آنالیز ردیابی ذرات دسته بندی می گردد. آنالیز های این گزارش نشان می دهد که احتمالا بخش پراش لیزر بیشترین سهم را در دوره مورد پیش بینی داشته باشد. البته در سال 2019 این بخش بیشترین سهم بازار را در اختیار داشت که با ابتکار و نوآوری های صورت گرفته، پیش بینی می گردد که این فناوری همچنان پیشتاز باشد. از دیگر عوامل تاثیرگذار در این فرایند، تشکیل پیشگامی هایی برای اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی در خصوص پراش لیزر است. افزایش آموزش های صورت گرفته توسط شرکت ها، افزایش هزینه های تحقیق و توسعه در بخش داروسازی و زیست فناوری و همچنین افزایش نگرانی ها و دغدغه ها درباره ایمنی مواد غذایی از جمله عوامل موثر در رشد این بخش از بازار است.

انتظار می رود بخش تصویربرداری دینامیک بیشترین سهم را در آنالیز ابعاد ذرات در این بازه زمانی داشته باشد. براساس نوع فناوری، بازار تصویربرداری به دو بخش عظیم دینامیک و استاتیک تقسیم بندی می گردد. عواملی نظیر تصویربرداری با کیفیت و قدرت تفکیک بالا، تشخیص بهتر تصویر، کاربرپسند بودن، اندازه گیری نمونه به صورت انفرادی و سرعت بالا از جمله عوامل موثر در رشد بازار تصویربرداری دینامیک است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1066

به "تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات نانو عامل رشد بازار تجهیزات اندازه گیری ذرات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید