جمهوری اسلامی: مقداری درباره فقه و حقوق، حق الناس بخوانید

به گزارش مجله تور مالزی، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: ما 13 میلیون نفر خانواده بازنشستگان تامین اجتماعی مردم نیستیم و الا چنان که سخنگوی دولت مردمی توئیت فرموده است دولت مردمی در کنار مردم است. شمال یا جنوب کشور فرقی ندارد. صبح آدینه، تعطیلی ندارد. خرابی ها باید آباد گردد و بساط تنبلی برچیده گردد. واقعا داریم با همه وجود این فرموده را لمس می کنیم!

جمهوری اسلامی: مقداری درباره فقه و حقوق، حق الناس بخوانید

اتفاقا صبح آدینه پیش هم که به یکی از هایپرمارکت های شهر رفتیم خیلی بیشتر حس کردیم. با تغییر قیمت ها تحقیر شدیم و برگشتیم. واقعا دولت مردمی را کنار خود داشتیم!

همه داشتند لذت می بردند از این که دولت را کنار خود می دیدند و خدماتش را با همه وجود لمس می کردند! شرمسار شدیم از این که دولت ما را هم در شمار مردم به حساب آورد؛ ساعت 14:59 دقیقه خبری روی خروجی خبرگزاری ها آمد که دولت ما را هم دید. آن هم چه دیدنی! برخلاف مصوبه صریح شورای عالی کار و مصوبه هئیت مدیره تامین اجتماعی که به دولت ارسال شد، به جای 38 درصد به علاوه 515 هزارتومان، برای سایر سطوح مزدی، زحمت بسیار کشید و چنین تصویب کرد؛ بعلاوه با توجه به حکم قانون بودجه سال 1401 (مصوب مجلس شورای اسلامی) درخصوص صندوق های مختلف بازنشستگی (مبنی بر رشد 10 درصدی حقوق بازنشستگان) و در راستای هماهنگ سازی پرداخت حقوق در کلیه صندوق های بازنشستگی، برای این دسته از مشمولین که دارای دریافتی بیش از حداقل باشند، افزایش 10 درصدی اعمال می گردد. بعلاوه به منظور یاری به معیشت مستمری بگیران بالاتر از حداقل، علاوه بر 10 درصد مذکور، مبلغ 650 هزار تومان (تا سقف دریافتی ماهانه 10 میلیون تومان) به صورت ماهانه پرداخت خواهد شد.

خیلی ممنون که ما را هم در شمار مردم به حساب آوردید. لطفا بروید یک اندازه فقه و حقوق بخوانید درباره حق الناس. یک اندازه هم مقررات بخوانید تا بدانید تامین اجتماعی، از انباشت بیمه پردازی خود کارگران شکل می گیرد بدون ریالی از بودجه عمومی. هرکس به فراخود بیمه پردازی باید مستمری دریافت کند. شما با این تصمیم عملا حقِ ناس را، به دیگران دادید و دیگران را مدیون هم کردید.

معنای مردمی بودن را هم فهمیدیم. معنای عدالت و حق الناس و… را هم ترجمه ای دیگر فرمودید. هرکس حق بیمه بیشتری پرداخت، حقوق کمتری گرفت! عجب معنایی دارد عدالت در نگاه شما! بماند برای قیامت. با درک شرایط، نه حرفی می زنیم و نه خواهیم زد. فقط این را یاد تصمیم گیران باشد که قیامتی هم در راه است. وعده ما و شما آنجا. ما انقلابمان را و ایرانمان را نه به قیمت گذشتن از نان که با هزینه کرد جان هم که شده حفظ می کنیم، اما شما ها را و کارتان را نه فراموش می کنیم و نه می بخشیم.

منبع: فرارو
انتشار: 22 تیر 1401 بروزرسانی: 22 تیر 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2041

به "جمهوری اسلامی: مقداری درباره فقه و حقوق، حق الناس بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری اسلامی: مقداری درباره فقه و حقوق، حق الناس بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید