خبرنگاران ارایه خدمات فرهنگی به بچه ها خوزستانی با پیک امید

به گزارش مجله تور مالزی، اهواز- خبرنگاران- مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان خوزستان با بیان اینکه در این ایام مهمترین هدف کانون تشویق بچه ها و همچنین خانواده ها برای در خانه ماندن است، گفت: بخش مهمی از فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی کانون به وسیله پیک امید به آدرس http://omid.kpf.ir/ قابل ارائه است.

خبرنگاران ارایه خدمات فرهنگی به بچه ها خوزستانی با پیک امید

وحید کیانی یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله تور مالزی با تاکید بر ضرورت تشویق خانواده ها و بخصوص بچه ها برای در خانه ماندن، اظهارداشت: کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برابر رسالت و وظیفه ذاتی که برای پر کردن اوقات فراغت این گروه های سنی بر عهده دارد، فعالیت خود را همزمان با گسترش ویروس کرونا و تعطیل شدن مدارس از نیمه دوم اسفندماه شروع کرد.

وی با اشاره به اینکه مربیان کانون به صورت مجازی با اعضا مراکز ، گفت: طرح ابتکاری کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان تحت عنوان پیک امید در بخش های فیلم و انیمیشن، قصه گویی و قصه زندگی من، کتاب صوتی، شعر و ادبیات، کاردستی و هنرهای تجسمی و همچنین کتابخوانی به علاقمندان کودک و نوجوان خدمات ارائه می دهد.

کیانی توضیح داد: ویدئوهای تهیه شده از قصه گویی مربیان کانون در مدت زمان های مختلف بارگذاری شده و امکان استفاده برای مراجعه نمایندگان به صورت رایگان وجود دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان استان خوزستان همچنین به ارائه خدمات طرح پیک امید در بخش های کاردستی و هنرهای تجسمی، شعر و ادبیات اشاره نمود و گفت: در این بخش ها مربیان کانون به صورت داوطلبانه به فراوری محتوا پرداخته و بعضا بعضی از آثار بچه ها و نوجوانان در حوزه های شعر و ادبیات را نیز بازنشر داده اند.

کیانی یکی از مهمترین بخش های قابل توجه طرح پیک امید را ارائه کتاب های کانون پرورش فکری به صورت الکترونیکی مطرح کرد و اضافه کرد: این محصولات کاملا به صورت رایگان در دسترس عموم قرار گرفته تا اوقات فراغت بچه ها و نوجوانانی که این روزها در خانه هستند را پر کند.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته و در همین ایام خدمات کانون به بچه ها سیل زده خوزستانی در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی انجام می شد، گفت: این خدمات در این دوره که باید بچه ها و نوجوانان به همراه خانواده های خود در خانه بمانند نیز شکل تازه ای به خود گرفته و به همین منظور سعی شده تا از همه ابزارها و امکانات فرهنگی برای این منظور استفاده گردد.

مدیرکل کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان خوزستان همچنین از دیگر دستگاه های فرهنگی استان خواست تا در تشویق شهروندان برای در خانه ماندن مشارکت نمایند و اضافه کرد: پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به یک عظم ملی احتیاج دارد و این امر با فرهنگسازی صحیح قطعا ممکن می گردد تا شاهد شکسته شدن چرخه سرایت باشیم.

بر اساس این گزارش، تا به امروز به همت مربیان و کارشناسان کانون استان خوزستان 10 اثر قصه گویی، 95 اثر کاردستی و هنرهای تجسمی، 9 اثر معرفی و روخوانی کتاب، هشت اثر نمایش، چهار اثر بازی و سرگرمی، 2 اثر پویانمایی، سه اثر عکاسی و 2 اثر سرود، 12 اثر شعرخوانی، سه اثر نوشتن خلاق و 2 اثر کلاس های ادبی مجازی فراوری و به دبیرخانه این طرح در معاونت فرهنگی کانون کشور ارسال شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 880

به "خبرنگاران ارایه خدمات فرهنگی به بچه ها خوزستانی با پیک امید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ارایه خدمات فرهنگی به بچه ها خوزستانی با پیک امید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید