چیزهای کوچک صدر باکس آفیس را از چنگ مارکسمن در آورد

به گزارش مجله تور مالزی، فیلم چیزهای کوچک با بازی رامی مالک و دنزل واشنگتن این هفته با 4.8 میلیون دلار فروش در صدر جدول باکس آفیس قرار گرفته و صندلی های دوم و سوم هم همانند هفته گذشته به انیمیشن غارنشینان: عصر جدید و فیلم زن شگفت انگیز 1984 رسیده است.

چیزهای کوچک صدر باکس آفیس را از چنگ مارکسمن در آورد

فیلم پر ستاره چیزهای کوچک بالاخره در آمریکا روی پرده رفت و همان طور که پیش بینی می شد، با 4.8 میلیون دلار فروش، صندلی نخست جدول پرفروش ترین فیلم های هفته گذشته آمریکا را به خود اختصاص داد. نمایش این فیلم در بازارهای بین المللی هم شروع شده و بر اساس آمار باکس آفیس موجو جدیدترین فیلم جان لی هنکوک در کشورهای اروپایی و آسیایی 2.8 میلیون دلار فروخته است تا مجموع فروش خود پس از 3 روز اکران را به 7.6 میلیون دلار برساند.

  • جانی دپ ممکن است به دزدان دریایی کارائیب 6 بازشود

فیلم چیزهای کوچک داستان دو پلیس در دهه 1990 میلادی را روایت می نماید که با یاری یکدیگر قصد دارند یک قاتل زنجیره ای را شناسایی و دستگیر نمایند.

عموم منتقدان و سینمادوستان این فیلم را چندان نپسندیده اند. امتیاز چیزهای کوچک در راتن تومیتوز، متاکریتیک و IMDb به ترتیب 47 از 100، 54 از 100 و 63 از 100 است. دبوپریا دوتا، منتقد اسکرین رنت در بخشی از نقد خود آورده است: فیلم چیزهای کوچک اگرچه در نهایت به لطف کاریزمای دنزل واشنگتن و اتمسفر نوستالژیکش به عافیت می رسد، اما منطق های کلیشه ای و متزلزل داستانی به فیلم آسیب وارد نموده است.

انیمیشن غارنشینان: عصر جدید کماکان به فروش خوب خود با توجه به دنیاگیری کروناویروس ادامه می دهد و این انیمیشن هفته گذشته 1.8 میلیون دلار در ایالات متحده فروخته و پس از 68 روز اکران در آمریکا و سایر نقاط دنیا، مجموع فروش اش در این بازارها به 43.9 میلیون دلار و 100 میلیون دلار رسیده و باکس آفیس موجو کل درآمد آن تا 31 ژانویه (13 بهمن) را 144 میلیون دلار اعلام نموده است.

انیمیشن خانواده غارنشینان: عصر جدید ماجرای زندگی کرودزها کمی پس از انیمیشن قبلی را روایت می نماید. این خانواده به جست وجوی یافتن محل زندگی مناسب تری نسبت به گذشته می فرایند و پایان در میان درختان انبوه و رودخانه های جاری منزل دلخواهشان را پیدا می نمایند، اما آن محل پیش از این توسط خانواده آدم های بهتر تصاحب شده است. خانواده آدم های بهتر انسان هایی مدرن تر و تکامل یافته تر در مقایسه با غارنشینان هستند و قصد ندارند خانه خود را با آن ها تقسیم نمایند؛ ولی اتفاقاتی غیرمنتظره باعث می شود این دو خانواده برای رسیدن به هدفی مشترک با یکدیگر متحد شوند.

فیلم زن شگفت انگیز 1984 در پنجمین هفته اکرانش با 1.3 میلیون دلار فروش همانند هفته گذشته در صندلی سوم باکس آفیس قرار گرفته است. از اکران این فیلم در بازارهای بین المللی تا به امروز 112.8 میلیون دلار نسیب برادران وارنر شده و با احتساب فروش 39.2 میلیون دلاری زن شگفت انگیز 2 در آمریکا، مجموع فروش ماجراجویی های جدید پرنسس دایانا به 152 میلیون دلار رسیده است.

فیلم زن شگفت انگیز 1984 پرنسس دایانا با بازی گل گدوت را به زمان جنگ سرد می کشاند. در سال 1984، پرنسس دایانا/زن شگفت انگیز با دو دشمن قدرتمند روبه رو می شود؛ باربارا ان مینروا یا چیتا و مکسول لرد. از سویی دیگر، معشوقه دایانا یعنی استیو ترور هم برای یاری به او بازمی شود. میانگین امتیاز فیلم زن شگفت انگیز 1984 در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 65 از 100 و 59 از 100 است که نشان می دهد بسیاری از منتقدان اثر جدید جنکیز را فیلمی خوب ارزیابی نموده اند.

میزان فروش فیلم مارکسمن با بازی لیام نیسون و به کارگردانی رابرت لورنتس طی روزهای گذشته 38 درصد کاهش یافته و این فیلم با 1.2 میلیون دلار فروش و 3 پله سقوط نسبت به هفته گذشته به صندلی چهارم رضایت داده است. مجموع درآمد مارکسمن در آمریکا پس از 1.7 روز اکران، 8.5 میلیون دلار اعلام شده است. این فیلم به تازگی در بازهای بین المللی روی پرده رفته و بنا بر آمار باکس آفیس موجو، در استرالیا و چند کشور آفریقایی 769 هزار دلار فروخته است.

فیلم مارکسمن داستان دامداری میانسال در مرز ایالت آریزونا را روایت می نماید که به محافظ یک پسر مکزیکی تبدیل می شود. جیم هنسن (با بازی لیام نیسون) به این پسر که ناامیدانه از دست قاتلان کارتل های خلافکار مکزیکی در حال فرا است، پناه می دهد و از او محافظت می نماید.

در هفته های گذشته رتبه های میانی لیست 10 فیلم پرفروش آمریکا بین شکارچی هیولا، اخبار دنیا و زن جوان خوش آتیه دست به دست شده و این هفته شکارچی هیولا عملکرد بهتری نسبت به رقیبانش داشته و صندلی پنجم را به خود اختصاص داده است. این فیلم طی هفته گذشته به طور میانگین در 1661 سالن در آمریکا نمایش داده شد و توانست 740 هزار دلار بفروشد. استقبال سینمادوستان در خاورمیانه و آسیای شرقی هم از جدیدترین ساخته پل دبلیو. اس. اندرسون خوب بوده و میزان فروش شکارچی هیولا در آمریکا، بازارهای بین المللی و در مجموع پس از 45 روز نمایش 11.1، 8.2 و 19.3 میلیون دلار اعلام شده است.

این فیلم بر اساس بازی محبوبی به همین نام ساخته شرکت کپ کام محصول 2018 ساخته شده است و داستان گروهی از سربازان انسانی به رهبری ناتالی آرتمیس (میلا یوویچ) را روایت می نماید که به سیاره هیولاها فرستاده شده اند. آرتیمس و هانتر باید با همکاری یکدیگر با موجودات وحشتناک ساکن سیاره جدیدشان مبارزه نمایند.

فیلم اخبار دنیا با بازی تام هنکس و هلنا زنگل همچنان فروش قابل قبولی دارد و هفته گذشته به طور میانگین با نمایش در 1953 سالن به فروشی 540 هزار دلاری دست یافته است. اکران اخبار دنیا به کارگردانی پل گرینگرس در بازارهای دنیای به زودی شروع خواهد شد؛ این فیلم تا به امروز تنها در آمریکا روی پرده رفته و باکس آفیس موجو مجموع فروش آن را پس از 46 روز نمایش 10.3 میلیون دلار اعلام نموده است.

اخبار دنیا فیلمی درام به نویسندگی لوک دیویس و پل گرینگرس بوده که داستان آن از رمان اخبار دنیا نوشته پاولت جایلز اقتباس شده است. فیلم درباره یک گوینده اخبار است که در میان حوادث بعد از جنگ داخلی آمریکا باید یک دختر یتیم را به بستگان زنده اش برساند، اما این سفر چندان ساده نیست و مخاطرات زیادی پیش روی آن ها قرار می گیرد.

امتیاز این فیلم در IMDb و راتن تومیتوز تا به این ساعت به ترتیب 72 از 100 و 85 از 100 است که نشان می دهد عموم مردم و منتقدان فیلم جدید هنکس را دوست داشته اند. برایان لوری از CNN در بخشی از نقد خود درباره اخبار دنیا آورده است: این فیلم یک اثر جامع است که داستانی آشنا را در بستر پس زمینه ای تاریخی ارائه می دهد.

زن جوان خوش آتیه یا زن جوان نویددهنده از آن فیلم های فمنیستی است که توانسته با روایت داستانی سرگرم نماینده توجه سینمادوستان را به خود جلب کند. این فیلم از زمان اکرانش در میان پرفروش ترین فیلم های آمریکا بوده است. زن جوان خوش آتیه به واسطه پیغام های زیرمتنی و آشکارش احتمالا در فصل جوایز پیش رو با موفقیت هایی روبرو خواهد شد. تا به امروز در وب سایت متاکریتیک 33 نقد درباره این اثر جمع آوری شده که 27 نقد نگاهی مثبت و 6 نقد نگاهی متوسط به فیلم داشته اند.

زن جوان نویددهنده طی روزهای گذشته در 1333 سالن به نمایش در آمد و 260 هزار دلار فروخت تا مجموع درآمد آن در آمریکا پس از 38 روز اکران به 4.3 میلیون دلار برسد. میزان درآمد این فیلم درام، جنایی و هیجان انگیز از بازارهای بین المللی هم 2.1 میلیون دلار اعلام شده است.

فیلم داستان زن جوانی را روایت می نماید که بر اثر یک واقعه تراژیک که در گذشته برای دوستش اتفاق افتاده دچار آسیب روحی شده و به همین دلیل از کسانی که بر سر راهش قرار می گیرند انتقام می گیرد. زن به تدریج خشمش را به سوی کسانی راهنمایی می نماید که عاملین واقعی آن رخداد بوده اند و همین موضوع به داستان جهت تازه ای می دهد.

فیلم فاتال به کارگردانی دون تیلور و فیلم نامه ای از دیوید لاگری با توجه عملکرد سایر فیلم های هم سبک اش در دوران کرونا، اکران موفقی داشته و طی هفته های گذشته همیشه در میان 10 فیلم پرفروش آمریکا قرار گرفته است. این فیلم با 220 هزار دلار فروش در هفته گذشته در رتبه ششم باکس آفیس قرار گرفته و مجموع فروش خود در ایالات متحده را به 5.5 میلیون دلار رسانده است. فاتال به دلیل تعطیلی سینماهای بسیاری از کشورهای اروپایی هنوز در بازارهای بین المللی اکران نشده است.

این فیلم قرار بود طی هفته پایانی بهار اکران شود، اما شیوع کرونا باعث شد اکران جدیدترین ساخته تیلور ابتدا به مهرماه و سپس به اواخر آذر موکول شود. در خلاصه داستان رسمی این فیلم آمده است: مردی متأهل پس گذراندن یک شب با یک کاراگاه پلیس زن خود را درگیر یک طرح توطئه قتل می بیند. عموم منتقدان فاتال را اثری متوسط اما سرگرم نماینده ارزیابی نموده اند که درگیر کلیشه ها می شود و تنها می تواند رضایت خاطر بعضی از دوست داران فیلم های مهیج و رازآلود را کسب کند. میانگین امتیاز این فیلم در متاکریتیک و راتن تومیتوز به ترتیب 43 از 100 و 52 از 100 بوده و در متاکریتیک تنها 1 نقد مثبت برای آن به ثبت رسیده است.

جنگ با بابابزرگ با بازی رابرت دنیرو با 163 هزار دلار فروش برای هفدهمین هفته متوالی در جمع پرفروش ترین ها قرار گرفته است. 115 روز از زمان اکران این فیلم می گذرد و جدیدترین ساخته تیم هیل در تمام این مدت فروش قابل قبولی داشته است. مجموع فروش این فیلم کمدی-خانوادگی پس از 17 هفته نمایش نمایش 35.5 میلیون دلار اعلام شده که سهم سینماهای آمریکا و سایر کشورهای دنیا از این رقم به ترتیب 19.6 و 15.9 میلیون دلار است.

جنگ با بابابزرگ داستان دعواها و درگیری های پیتر (اوکس فگلی) و پدر بزرگش (رابرت دنیرو) برای تصاحب اتاق خواب را به تصویر می کشد! پیتر می بایست اتاق خواب دوست داشتنی خود را با پدربزرگش تقسیم کند، اما از این کار به هیچ وجه راضی نیست و به همین خاطر اعلام جنگ می نماید.

فیلم جدید دوست ما (Our Friend) با 135 هزار دلار فروش و 2 پله تنزل در قیاس با هفته گذشته در صندلی 10ام جدول باکس آفیس قرار گرفته است. دوست ما به کارگردانی گبرییِلا کاوپرتویت از 10 روز پیش روی پرده رفته و 428 هزار دلار فروخته است.

این فیلم درام-خانوادگی داستان زندگی زوجی به نام های متیو و نیکل تیگو را به تصویر می کشد که متوجه می شوند نیکل سرطان دارد و تا 6 ماه دیگر خواهد مُرد. بهترین دوست این زوج پس از اطلاع از بیماری نیکل به خانه آن ها می آید تا روزهای شادی را برایشان رقم بزند و در این جهت اتفاقات جالب توجه ای رقم می خورد. داستان دوست ما مقداری کلیشه ای و نخ نما به نظر می رسد، اما عموم منتقدان فیلم را دوست داشته اند و معتقد هستند که فیلم نامه و بازی بازیگران تا خاتمه تماشاگر را سرگرم می نمایند. امتیاز فیلم دیندال در راتن تومیتوز و متاکریتیک به ترتیب 83 از 100 و 56 از 100 است.

نام فیلمهفته اکرانفروش آخر هفتهفروش کلی
چیزهای کوچک

The Little Things

14.84.8
خانواده غارنشینان: عصر جدید

The Croods: A New Age

101.843.9
زن شگفت انگیز 1984

Wonder Woman 1984

61.339.2
مارکسمن

The Marksman

11.27.8
شکارچی هیولا

Monster Hunter

70.711.1
اخبار دنیا

News of the World

60.510.3
زن جوان نویددهنده

Promising Young Woman

60.24.3
فاتال

Fatale

70.25.5
جنگ با بابابزرگ

The War with Grandpa

170.119.6
دوست ما

Our Friend

20.10.4

*رقم فروش بر اساس میلیون دلار است.

منبع: Box Office Mojo

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1414

به "چیزهای کوچک صدر باکس آفیس را از چنگ مارکسمن در آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چیزهای کوچک صدر باکس آفیس را از چنگ مارکسمن در آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید