خواص معجزه آسای سیر برای سلامتی

به گزارش مجله تور مالزی، سیر یکی از قدیمی ترین گیاهان در دنیاست و یک گیاه چندساله و دایمی است که به خانواده Liliaceae تعلق دارد.

خواص معجزه آسای سیر برای سلامتی

بیشتر ادعاها درمورد خاصیت درمانی سیر مربوط به وجود یک ترکیب فعال بنام آلیسین است. این ترکیب حاوی سولفور، بوی تند و مزه متمایزی را به سیر می دهد. در هنگام آشپزی و پخت و پز، خرد کردن یا رنده کردن سیر باعث فراوری آلیسین می گردد اما حرارت دادن سیر ممکن است بعضی از خواص درمانی آن را از بین ببرد که بهتر است سیر را در مرحله آخر پخت به موادغذایی اضافه کنیم.

سیر می تواند خطر حملات قلبی را کاهش دهد

بیشتر تحقیقات روی قابلیت سیر در کاهش خطر حملات قلبی و یاری به مدیریت سطح کلسترول متمرکز شده اند. مطالعات متعدد نشان می دهند که سیر باعث می گردد پلاکت ها (سلول های دخیل در انعقاد خون) کمتر بهم بچسبند و روی دیواره های شریانی انباشته و جمع شوند. این بدین معناست که سیر همچون یک ماده ضدانعقاد عمل می نماید و از این طریق، خطر حملات قلبی را کاهش می دهد. سیر می تواند فشار خون را به وسیله گشاد کردن رگ های خونی پایین بیاورد و به جریان خون اجازه می دهد تا براحتی و آزادانه حرکت کند.

سیر خاصیت ضدسرطانی دارد

ترکیبات سولفور در سیر برای جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی و مسدود کردن تومورها مورد مطالعه قرار گرفته است. بیشتر شواهد درباره رابطه سیر با سرطان کولون، پروستات، مری و کلیه از نوع مشاهده ای بوده و فقط تعداد کمی از افراد در این مطالعات شرکت نموده اند. درنتیجه تاثیر سیر در رابطه با سرطان نامشخص بوده و مطالعات بیشتری در این زمینه احتیاج است.

سیر خواص آنتی میکروبیال و ضدقارچی دارد

در گذشته از سیر برای مقابله با عفونت های ویروسی، باکتریایی و قارچی استفاده شده است. بعضی از بیماری های پوستی مثل زگیل و گزش حشرات ممکن است به روغن سیر یا یک پر از سیر خام پاسخ دهند.

منبع: بهداشت نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 2184

به "خواص معجزه آسای سیر برای سلامتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص معجزه آسای سیر برای سلامتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید