خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم

به گزارش مجله تور مالزی، رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا گفت: خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم. باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه کن کردن بیماری در کشور استفاده کنیم.

خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم

به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا در هفتاد و یکمین جلسه کمیته که با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار گشت با اشاره به این امر که تلاش همه دستگاه های درگیر در امر مبارزه با کرونا، جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری در سراسر کشور است، گفت: خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان این مساله که تجربه بیماری طی 15 ماه اخیر نشان داده که سهل انگاری و عادی انگاری باعث شیوع بیماری در کشور شده است.

وی در این خصوص گفت: باید از فرصت عبور از پیک چهارم بیماری برای مهار و ریشه کن کردن بیماری در کشور استفاده کنیم.

معاون وزیر کشور با اشاره به تلاش های شبانه روزی کادر درمان در مهار موج چهارم بیماری گفت: انصافا در موج چهارم کادر درمان خوش درخشیدند و ضرورت دارد همه دستگاه ها و البته مردم عزیز کشورمان با رعایت پروتکل های بهداشتی اجازه فراگیری دوباره بیماری را در کشور ندهیم.

ذوالفقاری با اشاره به انتشار برخی گزارش ها مبنی بر احتمال ورود به پیک پنجم بیماری گفت: شرایط رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور طبق آخرین گزارش ها مطلوب نیست و انتظار بر این است که شرایط رعایت دستورالعمل های بهداشتی ارتقاء یابد.

موضوع نقض قرنطینه بیماران کرونا از دیگر محور های مورد اشاره معاون امنیتی وزیر کشور بود و در این خصوص گفت: طبق گزارش سازمان حراست کل کشور، حدود 22 درصد کل بیماران کرونایی نقض قرنطینه داشته اند و ضروری است در این خصوص با موضوع وزارت بهداشت تدابیر جدی اندیشیده شود.

ذوالفقاری با اشاره به این نکته که در موضوع نقض قرنطینه نباید صرفاً به جریمه اکتفا کرد؛ گفت: اطلاع رسانی مناسب در این موضوع ضروری است و از این جهت، ارسال پیامک سریع به ناقضین قرنطینه از سوی وزارت بهداشت باید به صورت هدفمند اجرا شود تا ناقض متوجه جدیت کار شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1625

به "خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشبختانه با تلاش همه دستگاه ها پیروز به عبور از پیک چهارم بیماری کرونا در کشور شده ایم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید