کرونا در اروپا، از نگرانی ها درباره وقوع موج سوم تا کاهش فراوری در صنعت آلمان

به گزارش مجله تور مالزی، نگرانی درباره وقوع موج سوم کرونا به دلیل شیوع ویروس های جهش یافته در کشورهای اروپایی افزایش پیدا نموده و فراوری در صنعت آلمان هم در دوران کرونا با کاهش چشمگیری روبرو شده است.

کرونا در اروپا، از نگرانی ها درباره وقوع موج سوم تا کاهش فراوری در صنعت آلمان

با ما سفر کنید و با تور ارزان به اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا با همه عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن همچنان در اروپا بحرانی حل نشده است و طرح واکسیناسیون سراسری هم هنوز نتوانسته از وسعت این بحران بکاهد.

بیش از 4 هزار ابتلای روزانه در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز (دوشنبه) از ابتلای 4369 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 62 مورد مرگ کرونایی جدید اطلاع داده است. البته روز دوشنبه معمولا آمارها به دلیل تست گیری های کمتر در آخر هفته پایین تر است.

کاهش 10 درصدی فراوری در صنعت آلمان

فراوری در صنعت آلمان هم در سال گذشته میلادی به دلیل شیوع کرونا حدود 10 درصد کاهش داشته است.

طرح کاهش محدودیت ها در دستورکار دولت انگلیس

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس هم می خواهد امروز (دوشنبه) طرحی را برای خاتمه قرنطینه کرونایی دراز مدت در انگلیس اعلام کند. جانسون از یک خروج محتاطانه و غیر قابل برگشت محدودیت ها اطلاع داده است. بر اساس تصمیمات دولت مدارس این کشور به زودی بازگشایی خواهند شد.

پرهزینه ترین انتخابات مجلسی در انتظار آلمان

برای اولین بار در تاریخچه جمهوری فدرال آلمان هزینه انتخابات مجلسی در این کشور در اثر شیوع کرونا از مرز 100 میلیون یورو خواهد گذشت.

به این ترتیب بحران کرونا می تواند پرهزینه ترین انتخابات مجلسی در آلمان را برای این کشور رقم بزند.

به نوشته روزنامه ساربروکر سایتونگ، وزارت کشور آلمان برای انتخابات 26 سپتامبر امسال میلادی هزینه 107 میلیون یورویی را پیش بینی نموده است.

وزارت کشور در شرح دلایل پیش بینی این هزینه ها اعلام نموده که به دلیل همه گیری کرونا انتظار می رود که تعداد رای دهندگان پستی به صورت قابل توجهی افزایش یابد. به این ترتیب هزینه ها برای اولین بار در تاریخ جمهوری فدرال آلمان از مرز 100 میلیون یورو عبور خواهد نمود. انتخابات مجلسی سال 2017 حدود 92 میلیون یورو برای آلمان هزینه در بر داشت.

یک سخنگوی وزارت کشور آلمان اعلام نموده که ما انتظار افزایش رای دهندگان پستی در انتخابات مجلسی پیش رو را داریم و بعید نیست که انتخابات مجلسی آینده آلمان تحت تاثیر بحران کرونا برگزار گردد. رای دهندگان پستی بیشتر هم زمان به مفهوم هزینه های بیشتر برای دولت است، چرا که دولت فدرال آلمان تحویل رای های پستی را به صورت رایگان برای شهروندان انجام می دهد و ارسال اعلان ها و خبرهای انتخاباتی هم گران تر شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

حدود چهار سال پیش شمار رای دهندگان پستی در آلمان حدود 28.6 درصد رای دهندگان را شامل می شد. این بار انتظار می رود که شمار بسیار بیشتری از شهروندان به دلیل بحران کرونا ترجیح دهند در مراکز اخذ رای حاضر نشوند و رای خود را به صورت پستی ارائه دهند.

یکی از مسئولان انتخاباتی در آلمان گفته که به دلیل بحران کرونا باید یاری نمایندگان انتخاباتی بیشتری به کار گرفته شوند و این امر منجر به افزایش چشمگیر هزینه ها می گردد. کسی که در یک مرکز اخذ رای در آلمان کار می نماید بین 25 تا 35 یورو دریافت می نماید.

بر اساس اطلاعات اداره آمار فدرال آلمان در 26 سپتامبر در تمام مناطق آلمان حدود 60.4 میلیون شهروند آلمانی واجد شرایط رای دادن وجود خواهند داشت که در بین آن ها حدود 2.8 میلیون نفر برای اولین بار رای می دهند. بر اساس قانون اساسی آلمان انتخابات مجلسی در این کشور هر چهار سال یک بار برگزار می گردد.

هشدار رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان درباره کاهش محدودیت ها

رئیس سازمان نظام پزشکی آلمان هم درباره کاهش محدودیت ها با توجه به افزایش چشمگیر آمار مبتلایان هشدار داده و اعلام نموده است: کسی که در دوران افزایش آمارها از کاهش محدودیت ها سخن می گوید کاملا غیر مسئولانه رفتار می نماید.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم طرح بازگشایی و کاهش محدودیت های دراز مدت در کشور را با توجه به متغیر بودن اوضاع امکان پذیر ندانسته و با اشاره به اینکه همه خواهان ارائه طرح 3 و یا 6 ماهه برای این منظور هستند گفت: اما این عملی نیست. ما نباید وعده های نادرست بدهیم. ما در صورت اطمینان می توانیم گام بعدی را برداریم.

خشم ایتالیا از بدعهدی شرکت آسترازنکا

شرکت سوئدی، انگلیسی آسترازنکا هم اعلام نموده که دوزهای واکسن کمتری از آنچه وعده داده شده بود را می تواند به ایتالیا بدهد و این مسئله موجب خشم و نارضایتی سیاستمداران ایتالیایی شده است.

یک مقام مالی در لمباردی ایتالیا این شرایط را غیر قابل قبول ارزیابی نموده و گفته است که ماریو دراگی، نخست وزیر جدید ایتالیا باید برای اطمینان از طرح واکسیناسیون سراسری در کشور و تضمین آن کوشش بیشتری کند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این شرکت داروسازی در ژانویه امسال میلادی اعلام نموده بود که در سه ماه ابتدایی واکسن های کمتری را به ایتالیا تحویل می دهد و در آن موقع با انتقادهای شدیدی روبرو شد. حالا هم این شرکت اعلام نموده که تا خاتمه ماه مارس تنها 4.2 میلیون دوز واکسن را می تواند به ایتالیا تحویل دهد، این در حالی است که ایتالیا انتظار تحویل هشت میلیون دوز واکسن در سه ماهه ابتدایی امسال میلادی از طرف این شرکت را داشت.

ابراز تمایل آلمان برای تکروی در تهیه واکسن

الکساندر دوبرینت، رئیس گروه ایالتی حزب سوسیال مسیحی آلمان خواهان تکروی های ملی گرایانه در تهیه واکسن در صورت اهمالکاری ها از طرف اتحادیه اروپا شده و در تبادل نظریی با نشریه بیلد آلمان گفت: اگر واکسن ها خیلی دیر سفارش داده گردد، بودجه های یاریی پرداخت نگردد و اقدامات ملی مسدود گردد اتحادیه اروپا اعتماد به شایستگی عمل در نهادهای خود را از دست می دهد. بنابراین وقتی بروکسل کند اقدام کند دولت فدرال خود باید اقدام کند.

تهدید اروپا علیه آمریکا

منفرد وبر، رئیس فراکسیون حزب مردم در مجلس اروپا به عنوان بزرگترین فراکسیون در این نهاد اروپایی آمریکا را تهدید کرد که در صورت به وجود آمدن مسائلی در تحویل واکسن به اروپا ممنوعیت صادرات مواد اولیه واکسن به ایالات متحده را در دستور کار قرار می دهند.

این مقام مجلس اروپا در تبادل نظر با آیسبورگر آلگماینه سایتونگ تاکید نمود که سیاست خودخواهانه ای که در ایالات متحده و تا حدودی نیز در انگلیس تجربه می کنیم البته در جاهایی قابل درک است، اما بار سنگینی بر روی دوش های مناسبات طرفین است.

وی تاکید نمود که این برای اتحادیه اروپا قابل قبول نیست که مثلا در آستانه تایید واکسن آمریکایی جانسون اند جانسون در اروپا مسائلی در تحویل این واکسن به اروپا ایجاد گردد، آن هم بعد از اینکه محصول پایه این واکسن در هلند و بلژیک فراوری شده است.

وی تاکید نمود که وقتی هیچ تضمین آشکاری وجود دارد که دوزهای فراوری شده این واکسن در اروپا دوباره برگردانده گردد بنابراین نباید هیچ گونه مجوز صادرات مواد اولیه این واکسن از اروپا وجود داشته باشد.

هشدار درباره وقوع موج سوم کرونا در آلمان

مارکوس زودر، رئیس حزب سوسیال مسیحی و نخست وزیر ایالت بایرن آلمان هم گسترش ویروس کرونا در کشور با توجه به شیوع انواع جهش یافته را پیش بینی نموده و با این همه از تصمیمات ایالت تحت حاکمیت خود برای کاهش بعضی محدودیت ها اطلاع داد. وی از خطر روزافزون وقوع موج سوم کرونا در کشور اطلاع داده و گفت: اگر نوع جهش یافته ویروس انگلیسی کرونا که بسیار مسری تر است در کشور غالب گردد دستیابی به تعادل مناسب به صورت فزاینده ای سخت خواهد شد.

از ابتدای امسال میلادی میزان شیوع ویروس انگلیسی در ایالت بایرن از 5 به 28 درصد افزایش پیدا نموده است.

زودر تاکید نمود که این پاندمی به مرحله سخت و بسیار بحرانی رسیده است. این خطر وجود دارد که آلمان ظرف 3 تا 4 هفته آینده به شرایط چالشی مشابه دسامبر گذشته دچار گردد. وی اضافه نمود: اما عرصه سیاسی نباید در این اوضاع بی اعصاب گردد ؛ در غیر این صورت موج سوم کرونا غیر قابل اجتناب خواهد بود.

آزادی بیشتر برای افراد واکسینه شده در دستورکار دولت آلمان

وزیر دادگستری آلمان هم انتظار دارد اشخاصی که علیه کرونا واکسینه می شوند نسبت به افراد دیگر آزادی بیشتری در کشور پیدا نمایند.

ترس از وقوع موج جدید کرونا در ایتالیا

در ایتالیا هم ترس از وقوع موج جدید کرونا افزایش می یابد. ماسیمو گالی، ویروس شناس برجسته ایتالیایی در سخنانی گفته است: گسترش ویروس انگلیسی در کشور که بسیار مسری تر است نگران نماینده است. کارشناسان همچنین نگران گسترش شیوع کرونا در کشور به دلیل ملایم شدن هوا و بیرون آمدن ایتالیایی ها از خانه هایشان هستند.

سه منطقه در ایتالیا در واکنش به افزایش آمار مبتلایان محدودیت ها برای مهار کرونا را روز گذشته تشدید کردند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورها

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4115509 نفر به کرونا مبتلا شده و 120580 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3605181 نفر به کرونا مبتلا شده و 84306 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3133122 نفر به کرونا مبتلا شده و 67101 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2809246 نفر به کرونا مبتلا شده و 28060 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2394515 نفر به کرونا مبتلا شده و 68443 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1438

به "کرونا در اروپا، از نگرانی ها درباره وقوع موج سوم تا کاهش فراوری در صنعت آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از نگرانی ها درباره وقوع موج سوم تا کاهش فراوری در صنعت آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید