اومیکرون شروع سال نو را به کام اروپا تلخ کرد، ثبت جدیدترین آمارهای کرونایی

به گزارش مجله تور مالزی، اومیکرون در شب سال نوی میلادی هم رکوردهای جدیدی را در بسیاری کشورها ثبت نموده و با شیوعی افسارگسیخته منجر به لغو بسیاری از جشن ها و مراسم های سنتی شد.

اومیکرون شروع سال نو را به کام اروپا تلخ کرد، ثبت جدیدترین آمارهای کرونایی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اروپا در حالی اولین روز سال میلادی را سپری کرد که به علت شیوع گسترده کرونا بسیاری از جشن های سال نوی میلادی در کشورها لغو شد و محدودیت های شدیدی بر بیشتر منطقه ها حکمفرما بود.

افزایش شاخص ابتلا به کرونا در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان در عرض 24 ساعت 26392 مورد ابتلای تازه به کرونا را ثبت کرد و از افزایش شاخص ابتلای هفتگی به کرونا در سومین روز متوالی اطلاع داد.

این نهاد بهداشتی در آلمان شاخص ابتلای هفتگی به ازای هر 100 هزر نفر را در صبح شنبه 220.3 گفت که روز قبل از آن این شاخص 214.9 بود. بعلاوه در عرض 24 ساعت در این کشور 184 نفر دیگر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

پیغام های کرونایی مقامات اروپا به مناسبت سال نوی میلادی

مقامات اروپایی هم به مناسبت سال نوی میلادی پیغام های کرونایی گوناگونی را منتشر کردند.

کارل لایترباخ، وزیر بهداشت آلمان در پیغامی درباره شرایط در آینده ابراز خوش بینی نموده و گفت که برای امسال میلادی چراغ خاتمه تونل روشن است.

وی تاکیر کرد که سویه اومیکرون یک بار دیگر یک چالش سخت را به نمایش می گذارد، اما این طور به نظر می رسد که این گونه خطر کم تری نسبت به سویه دلتا ایجاد می نماید.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه هم در سخنرانی شب سال نوی میلادی خود مردم کشورش را به آمادگی برای سختی های بیشتر دعوت نموده و هم زمان درباره آینده ابراز خوش بینی کرد.

وی تاکید نمود : هفته های آینده سخت خواهند بود و همه ما این را می دانیم. ویروس در حال گردش است و بیشتر هم خواهد شد.

وی با اشاره به تشدید محدودیت ها در سال آینده در عین حال گفت: ما به آینده کاملا خوش بین هستیم و سال 2022 می تواند سال خاتمه همه گیری کرونا باشد. وی مجددا از افراد واکسینه نشده در کشور خواست واکسینه شوند.

سرجیو ماتارلا، زئیس جمهور ایتالیا هم با وجود آمارهای روزافزون کرونا در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی درباره آینده ابراز خوش بینی نموده و هم زمان از شهروندان خواست خود را واکسینه نمایند. تا خاتمه سال 2021 در ایتالیا 81.5 درصد شهروندان حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرند.

رکورد تازه ابتلای روزانه به کرونا در ایتالیا

در ایتالیا هم شمار مبتلایان تازه به کرونا در شب سال نوی میلادی رکورد تازهی را ثبت کرد و نهادهای بهداشتی از 144 هزار مورد تازه ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع دادند و در عرض 24 ساعت 155 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

ایتالیا، مالت و کانادا در فهرست منطقه ها پر خطر کرونایی آلمان

کشورهای ایتالیا، مالت و کانادا از روز شنبه در فهرست منطقه ها پر خطر کرونایی آلمان قرار گرفته و قواعد بسیار سخت گیرانه ای علیه این کشورها ثبت شد.

بر اساس قواع آلمان کسی که ازیک منطقه پر خطر کرونایی به آلمان سفر می نماید و کاملا واکسینه نشده و یا از کرونا بهبود نیافته است، باید به مدت 10 روز در قرنطینه قرار گرفته و حداقل 5 روز بعد از قرنطینه می تواند با یک تست منفی از قرنطینه خارج گردد.

رکوردهای ابتلای روزانه در انگلیس و پرتغال هم شکسته شد

کشرهای پرتغال و انگلیس هم رکوردهای تازهی را در موارد ابتلای روزانه ثبت کردند.

غلبه اومیکرون در پرتغال

بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی، در پرتغال در شب سال نوی میلادی 30829 مورد تازه ابتلا به کرونا ثبت شد که رکوردی بی سابقه بوده و 83 درصد آن به سویه اومیکرون مربوط می شده است. 18 مورد مرگ بر اثر ابتلا به کرونا هم در این مدت در این کشور ثبت شد. کشور پرتغال با حدود 87 درصد واکسیناسیون بالاترین نرخ واکسن در جهان را دارد.

انگلیس هم با ثبت 189846 مورد ابتلای تازه به کرونا رکورد تازهی را در این زمینه کسب کرد.

203 نفر دیگر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا در انگلیس جان خود را از دست دادند. شمار بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان های انگلیس هم به 12395 نفر رسید که افزایش 68 درصدی در مقایسه با هفته پیش را نشان می دهد.

بسیاری کارکنان بهداشتی در انگلیس به قرنطینه رفته اند

در انگلیس شمار کارکنان بیمارستانی که به علت ویروس کرونا کار خود را تعطیل نموده ند در عرض یک ماه دوبرابر شده است. بر اساس آمار ارائه شده به وسیله سرویس بهداشت NHS انگلیس از 26 دسامبر بیش از 24 هزار شاغل در بیمارستان ها به علت ابتلا یا ارتباط با فرد کرونایی به قرنطینه رفتند. این در حالی است که در اواخر نوامبر تعداد این افراد کم تر از 12 هزار نفر بود.

این تحولات سیستم بهداشت و درمان انگلیس را تحت فشار قرار داده چرا که هم زمان تعداد پذیرش بیمارستان ها هم بیشتر شده است. بر اساس آمارهای منتشر شده از چهارشنبه 11898 بیمار کرونایی تازه در بیمارستان های انگلیس بستری هستند که افزایش 40 درصدی در عرض یک هفته و بیش از هر زمان دیگری از اوایل مارس گذشته بوده است.

دوران قرنطینه بیماران در سوئیس کم می گردد

کشور سوئیس هم برای مبارزه با مسئله کمبود پرسنل، قواعد تازهی را برای قرنطینه بعد از ابتلا و یا ارتباط با افراد مبتلا به کرونا در دستور کار قرار داده است.

بر این اساس افراد واکسینه نشده که با فرد مبتلا به کرونا ارتباط برقرار می نمایند به جای 10 روز تنها 7 روز در قرنطینه قرار گیرند.

غلبه اومیکرون در سوئیس

در کشور سوئیس هم اومیکرون به ویروس غالب تبدیل شده است. نرخ واکسیناسیون در این کشور با 67 درصد در مقایسه با دیگر کشورهای غرب اروپا پایین است. دولت از 17 دسامبر برای مهار کرونا محدودیت های تازهی را در دستور کار قرار داده است.

اومیکرون در فرانسه هم غالب شد

فرانسه هم در شرایط بسیارسخت کرونایی از سال 2022 استقبال کرد. آتش بازی سنتی و با شکوه در پاریس و بعضی جشن ها در شاندلیزه لغو شد.

بیمارستان ها در مرکز فرانسه هم ملزم شده اند جایگاه های بیشتری را در بخش های مراقبت های ویژه برای شمار روزافزون بیماران سخت کرونایی باز نمایند. برای این منظور باید بعضی عمل های غیر ضروری به تاخیر بیفتد.

نرخ مبتلایان تازه به کرونا در پاریس هم مرتبا در حال افزایش است و نرخ ابتلا برای گروه های سنی زیر 65 سال در عرض یک هفته دو برابر شده است.

شاخص مبتلایان هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر در فرانسه به 1.050 رسیده است و این کشور اخیرا با ثبت 208 هزار مورد تازه ابتلا به کرونا بالاترین نرخ ابتلای روزانه به ازای هر 100 هزار نفر را ثبت نموده است.

ویروس جهش یافته اومیکرون در فرانسه هم به ویروس غالب تبدیل شده و نهادهای رسمی بهداشتی در این کشور گفتند که 62.4 درصد موارد مثبت ابتلا به کرونا در این کشور به سویه تازه این ویروس مربوط می گردد.

رکورد تازه کرونایی در اسپانیا

با وجود اینکه در اسپانیا حدود 80 درصد علیه کرونا واکسینه شده اند اما این کشور بالاترین نرخ ابتلای هفتگی به کرونا در ازای هر 100 هزار نفر را ثبت نموده و این شاخص به 1.086 رسیده و برای اولین بار از مرز هزار نفر عبور کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1983

به "اومیکرون شروع سال نو را به کام اروپا تلخ کرد، ثبت جدیدترین آمارهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اومیکرون شروع سال نو را به کام اروپا تلخ کرد، ثبت جدیدترین آمارهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید