دانش طراحی موتور بومی شد

به گزارش مجله تور مالزی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، کسب دانش طراحی موتور مهم ترین نیازی است که صنعت خودرو را در کشور توسعه می دهد. دانشی که به یاری ظرفیت دانش بنیان ها در کشور بومی سازی و بخش های گوناگون خودرویی از این دانش بومی بهره مند شد.

دانش طراحی موتور بومی شد

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تعداد کم از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

یک شرکت دانش بنیان برای ساخت داخلی قطعات و مجموعه های مرتبط با قوای محرکه که دارای فناوری و دانش فنی است، فعالیت های خود را از سال 88 شروع کرد. این مجموعه طراحی و توسعه موتورهای احتراق داخلی و توانمندی های ساخت موتور و قطعات خودرویی را در داخل کشور دنبال می نماید.

در حال حاضر خدمات و محصولات این شرکت مورد استفاده مجموعه های فراوری کننده خودرو قرار می گیرد. یکی از محصولات فراوریی این شرکت، توربو شارژر است. محصولی که امکان کوچک سازی موتور را فراهم می نماید. در توربو شارژر، گازهای خروجی اتلافی موتور برای به گردش در آوردن توربین به کار گرفته می گردد. به وسیله گردش کمپرسور که متصل به محور توربین است هوای مورد احتیاج برای احتراق با چگالی بیشتر به درون سیلندرها فرستاده می گردد. افزایش جرم هوای ورودی توام با سوخت بیشتر است که در نهایت سبب افزایش گشتاور و توان موتور می گردد.

هادی طزری مدیر عامل این شرکت دانش بنیان، گفت: ماژول روغن موتور ملی هم محصول دیگر شرکت ما است. مجموعه کنترل کننده شرایط روغن یکی از مجموعه های مهم در موتور ملی EF7 است. این مجموعه شامل خنک کن دمای روغن، پمپ آب، فیلتر روغن و سنسور روغن می گردد.

این فعال فناور ادامه داد: قطعه ماژول روغن به عنوان یک مجموعه پیچیده است که بر روی موتورهای روز جهان نصب و به کار گرفته می گردد. این قطعه وظایفی چون پمپاژ آب به داخل بدنه موتور، فیلتراسیون روغن، خنک کردن روغن بوسیله آب و ارسال اطلاعات فشار روغن به صفحه نمایش گر را به عهده دارد.

به گفته طزری، پمپ هیدرولیک فرمان 405، پمپ هیدرولیک فرمان 206، پمپ هیدرولیک فرمان R2، پمپ هیدرولیک فرمان EF7، پمپ آب XU7، پمپ آب موتور ملی، شیر دامپ، شیر سلونوئید و مجموعه cvvt و شیر کنترل جریان دیگر محصولات فراوریی این شرکت است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1240

به "دانش طراحی موتور بومی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش طراحی موتور بومی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید