دوشنبه میزبان کنفرانس تغییر اقلیم در آسیای مرکزی

به گزارش مجله تور مالزی، چهارمین کنفرانس آسیای مرکزی در زمینه تغییر اقلیم در تاریخ 26 تا 27 جولای در شهر دوشنبه مرکز تاجیکستان برگزار می گردد.

دوشنبه میزبان کنفرانس تغییر اقلیم در آسیای مرکزی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در دوشنبه، چهارمین کنفرانس آسیای مرکزی در زمینه تغییر اقلیم در تاریخ 26 تا 27 جولای در شهر دوشنبه مرکز تاجیکستان برگزار می گردد.

در این کنفرانس نمایندگان کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان شرکت می نمایند.

شرکت نمایندگان این کنفرانس نتایج به دست آمده را آنالیز و در خصوص تجربیات و آموزه های دریافت شده خود حین شکل گیری و اجرای سیاست اقلیمی در آسیای مرکزی گفتگو می نمایند.

برای اولین بار در کنفرانس آسیای مرکزی در زمینه تغییر اقلیم دورنما و چالش های همکاری منطقه ای در سطح بالا که در آن وزرای محیط زیست کشورهای آسیای مرکزی شرکت می نمایند، آنالیز می گردد.

در امسال میلادی چرخه 5 ساله توسعه اهداف بلند پروازانه کشورها در زمینه مبارزه با تغییر اقلیم در چارچوب توافق نامه پاریس به سرانجام و دوره اجرای مشارکت های معین شده ملی فرا می رسد.

یکی دیگر از موضوعات کنفرانس مذکور سرمایه گذاری اقلیمی خواهد بود. علاوه بر مروری بر بودجه موجود در آسیای مرکزی منابع اقتصادی بالقوه برای کاهش تغییر آب و هوا در سطح ملی و منطقه ای ارائه خواهد شد.

در کنفرانس آسیای مرکزی در زمینه تغییر اقلیم روسای وزارتخانه های محیط زیست کشورهای آسیای مرکزی، نمایندگان نهادهای دولتی، سازمان های غیر دولتی، موسسات دانشگاهی، گروه های جوانان برای اقدامات اقلیمی، سازمان های بین المللی و بانک های توسعه بین المللی گردهم می آیند.

کنفرانس آسیای مرکزی در زمینه تغییر اقلیم در سال 2018 در چارچوب برنامه سازگاری با تغییر اقلیم و کاهش پیغامدهای آن در حوزه دریای آرال تشکیل شد که ادامه ابتکار بانک جهانی در زمینه تبادل دانش و اطلاعات در خصوص تغییر اقلیم در آسیای مرکزی است.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1682

به "دوشنبه میزبان کنفرانس تغییر اقلیم در آسیای مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوشنبه میزبان کنفرانس تغییر اقلیم در آسیای مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید