رابین ویلیامز و بیماری ای که او را کشت ، دعای رابین چه بود؟

به گزارش مجله تور مالزی، مستندی که آخرین روزهای زندگی رابین ویلیامز را به تصویر می کشد، به زودی منتشر می گردد.

رابین ویلیامز و بیماری ای که او را کشت ، دعای رابین چه بود؟

به گزارش خبرنگاران، به نقل از ورایتی نوشت: مستند جدید تایلور نوروود با عنوان آرزوی رابین که قرار است اول سپتامبر منتشر بگردد، آخرین روزهای زندگی رابین ویلیامز را به تصویر می کشد. دوستان نزدیک، همسایه ها و همسرش سوزان اشنایدر ویلیامز داستان یک مرد و درگیری اش با یک بیماری وحشتناک را پیش از مرگی تعریف می نمایند که جهان را شوکه کرد.

  • رابین ویلیامز بازیگر آمریکایی درگذشت

اشنایدر ویلیامز در صدر این مستند قرار گرفته است و می خواهد طرفداران ویلیامز بدانند که این کمدین درگیر یک بیماری جدی به نام دمانس جسم لویی یا Lewy Body Dementia بود. نوروود داستانی اثرگذار تعریف می نماید و به بینندگان درباره این بیماری نابودنماینده که کنترل مغز را در اختیار می گیرد و روی تمام کارکردها اثر می گذارد، آموزش می دهد. مرگ ویلیامز رسماً به عنوان خودکشی ثبت شده، اما حالا تعیین شده که او از این بیماری رنج می برده که باعث می گردد فرد هم از نظر فیزیکی و هم از نظر روانی بسیار محدود و زندگی کردن برایش غیرممکن گردد. البته ویلیامز خودش نمی دانست به این بیماری مبتلا است.

نوروود در مصاحبه ای درباره مستند خود صحبت کرد و گفت می خواست داستانی را تعریف کند که روایت ها درباره ویلیامز را تصحیح می نماید چون خیلی از افراد باور دارند او حتماً افسرده یا تحت تاثیر مواد مخدر بوده است.

  • این مستند بسیار قوی و اثرگذار است. برای شما شکل گیری آن از کجا آغاز شد؟

به وسیله یکی از دوستان مشترک من و سوزان اشنایدر ویلیامز رخ داد. سوزان با او درباره رابین و این صحبت می کرد که مردم باید درک نمایند که چه اتفاقی برای او افتاد و باید بیشتر درباره دمانس یا بیماری زوال عقل جسم لویی بدانند.

سوزان به من زنگ زد و پرسید که آیا می خواهم فیلمی درباره دمانس جسم لویی بسازم یا نه و من نمی خواستم این کار را بکنم. به عنوان یکی از طرفداران رابین ویلیامز، هرگز چیزی درباره این بیماری در ارتباط با مرگ او نشنیده بودم و فکر می کردم همه چیز را می دانم. وقتی او به من زنگ زد دراین باره هیچ چیزی نمی دانستم.

  • وقتی متوجه شدید چه اتفاقی افتاد؟

سوزان تمام اتفاق هایی را که در سال آخر او و رابین و نیمی از زندگی رابین به وقوع پیوسته بود، برایم تعریف کرد. او نمی خواست بخشی از فیلم باشد اما به او گفتم اگر بتواند آن داستان ها را تعریف کند و در فیلم باشد، من هم هستم. برایش ترسناک بود چون آن زمان فقط دو سال از مرگ رابین می گذشت. اما گفت باشه و ما آغاز به انجام دادن مصاحبه ها کردیم و من داستان را پیدا کردم. چیزهایی که او تعریف کرد خیلی ارزشمند بودند.

بعد رفتم همه چیز را تایید کردم. به بنیاد مایکل جی. فاکس و کلی سازمان های علمی دیگر رفتم تا تمام ادعاها درباره کالبدشکافی او را تایید کنم چون به عنوان یک فیلمساز باید این کار را انجام داد. در نهایت 17 نفر گرد آمدند که تا به حال هرگز درباره رابین صحبت نکرده بودند.

  • اینکه به عنوان یک فیلمساز درباره دمانس جسم لویی و نحوه اثرگذاری آن روی زندگی رابین شنیدید چطور بود؟

یکی از چیزهای اصلی درباره سوزان این است که قلب بزرگی دارد و زمانی که اعتماد او را به دست آوردم، گفت می توانم هر چیزی که می خواهم بپرسم. در نهایت، ما 9 ساعت مصاحبه داشتیم و احتمالاً کمتر از 20 دقیقه از آن وارد فیلم شد.

من تمام داستان عاشقانه آن ها را از لحظه دیدار تا سرانجام دارم. نکته سخت این است که خیلی از این ها را به دوستان نزدیکش هم نگفته بود بنابراین قبول کردن این مسئولیت خیلی بزرگ بود. این سفر زنی است که هرگز دوباره عشق زندگی اش را نخواهد داشت. اما او این جزییات را به اشتراک گذاشت و تمام چیزهایی که او و شوهرش تحمل کردند را گفت و بنابراین باید عدالتی باشد و روایت او تصحیح گردد.

فرایند فیلمسازی برای من درواقع قبول کردن وزن غم این زن و کوشش در بازگویی داستان او و رابین ویلیامز بود. وقتی همه حرف های شان را زدند وزن زیادی از روی دوش سوزان کم شد. وقتی شان لیوای آمد و گفت رابین ساعت 3 صبح به من زنگ زد و گفت نمی داند چطور باید دیالوگ فیلمش را به یاد بیاورد، خیلی شوکه نماینده بود.

شان فقط یکی از 17 نفری بود که درباره رابین صحبت کرد، دیوید ای. کلی هم از جمله این افراد است.

  • چطور توانستید در تدوین این روایت را محدود کنید؟

متوجه شدم که با وجود اینکه دمانس جسم لویی در حقیقت یک حکم مرگ است، رابین هرگز نفهمید که به این بیماری مبتلاست و نمی دانست چه اتفاقی دارد می افتد و بنابراین تم موضوعی این فیلم هم همین بود. من در تدوین نهایی به حلقه های اصلی، همسایه ها، دوستان و حلقه های حرفه ای نگاه کردم. به این نگاه کردم که چه کسی بهترین فرد برای تعریف کردن این داستان خواهد بود.

لحظه هایی هم مانند این آنچه جان، همسایه رابین تعریف می کرد، در فیلم وجود دارد. غیر از سوزان، او آخرین فردی بود که رابین را زنده دید. او گفت رابین رفت پیشش و خواست او را در آغوش بکشد. چیزی بود که می خواستم داخل فیلم بگذارم چون از انسانیت رابین می گفت.

  • چیز دیگری بود که طی فرایند فیلمسازی برای تان متمایز باشد؟

طی بازه ساختن فیلم، سوزان داشت جاهایی می رفت که از زمان زنده بودن رابین نرفته بود و مسایل گذشته را دوباره زنده می کرد.

یک بار او کنار میز نزدیک تخت بود چون می خواست دوباره به او نزدیک باشد چون دلش برای شوهرش تنگ شده بود و کتاب الکلی های ناشناس او را پیدا کرد. چیز خیلی مهمی برای رابین بود چون او افسردگی و مسائل سوءاستفاده از مواد داشت و هر شب کتاب را می خواند و کارش را انجام می داد. سوزان کتابش را باز کرد و دید که در یک صفحه نوشته فقط می خواهم به آدم ها یاری کنم کمتر بترسند.

این دعای کوچک رابین برای جهان بود؛ دعایی که هیچکس هرگز قرار نبود بخواند. اما این قلب، انرژی و روحیه او بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 مهر 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1401 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 1147

به "رابین ویلیامز و بیماری ای که او را کشت ، دعای رابین چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رابین ویلیامز و بیماری ای که او را کشت ، دعای رابین چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید