رهاسازی چهار دلیجه تیمار گردیده در طبیعت استان قزوین

به گزارش مجله تور مالزی به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، سیاوش رضازاده گفت: این پرندگان که در چند مرحله توسط اداره نظارت بر امور حیات وحش تحویل دهکده طبیعت بوستان باراجین گردیده بودند، پس از تیمار و درمان به مدت طولانی، با همانگی و نظارت اداره نظارت بر امور حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست قزوین پس از حلقه گذاری در منطقه کوهستانی شمال شهر قزوین رهاسازی شدند.

رهاسازی چهار دلیجه تیمار گردیده در طبیعت استان قزوین

وی گفت: دلیجه از پرندگان شکاری و از تیره شاهینیان در زمره پرندگان حمایت گردیده است. معمولاً پستانداران کوچک، مارمولک ها، نرم تنان، موش ها، قورباغه ها یا حشرات بزرگ را شکار می نماید و به این ترتیب نقش مهمی در کنترل بیولوژیکی آفات دارد.

رضازاده اضافه نمود: در بین پرندگان مصدومی که مردم دوست دار حیات وحش تحویل ادارات محیط زیست می نمایند، این گونه بیشترین فراوانی را دارد. این افزایش به دلیل فراوانی خود حیوان، در دسترس بودن لانه اش و نزدیکی به جوامع انسانی است.

وی در خاتمه ضمن تقدیر از همه علاقه مندان به حیات وحش که در امداد رسانی به حیوانات آسیب دیده همکاری می نمایند، از عموم مردم درخواست کرد در صورت مشاهده گونه های وحشی آسیب دیده آن را تحویل نزدیکترین واحد محیط زیست نمایند تا پس از تیمار و در صورت امکان در طبیعت رها سازی شوند.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 14 شهریور 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malaysiatoursnet.ir شناسه مطلب: 11

به "رهاسازی چهار دلیجه تیمار گردیده در طبیعت استان قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهاسازی چهار دلیجه تیمار گردیده در طبیعت استان قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید